MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

هر آنچه که باید در مورد سیستم های گرمایش از کف بدانید

یک صبح سرد زمستانی را تصور کنید که وقتی وارد آشپزخانه خود می شوید تا برای خود یک فنجان قهوه درست کنید، احساس می کنید که زمین زیر پای شما گرم است و پاهای برهنه شما توسط کف آشپزخانه گرم می شوند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، در مورد انواع سیستم های گرمایش از کف و مزایا و معایب آنها توضیحاتی را ارائه می دهد.

گرمایش از کف یک جایگزین عالی برای روش های گرمایشی سنتی است و می تواند خانه شما را در تمام فصل زمستان گرم نگه دارد. بنابراین، چه در حال برنامه ریزی برای بازسازی خانه بعدی خود و یا خرید خانه ای دارای سیستم گرمایش از کف باشید، در ذیل همه چیزهایی که باید هنگام تصمیم گیری در مورد این که آیا سیستم گرمایش از کف انتخاب مناسبی برای خانه شما می باشد یا خیر، بیان شده است.

سیستم گرمایش از کف چیست؟

سیستم گرمایش از کف که تحت عنوان گرمایش تابشی نیز شناخته می شود، نوعی سیستم گرمایشی است که در زیر کف خانه قرار می گیرد. با استفاده از این سیستم، گرما از طریق تابش گرما به طور یکنواخت از پایین افزایش می یابد، بنابراین دمای اتاق از بالا به پایین یکنواخت است. اگر چه هزینه نصب این سیستم گران است، اما این روش گرمایشی کارآمد یک جایگزین عالی برای روش های گرمایشی سنتی می باشد و ممکن است در دراز مدت برای شما و خانواده تان مفید باشد.

نکته: هنگام تمیز کردن کف زمینی که دارای سیستم گرمایش از کف می باشد، باید مراقب عنصر سیستم گرمایشی باشید. از ریختن و استفاده از آب اضافی خودداری کنید، از پاک کننده های خنثی استفاده نموده و به ویژه در اطراف درزها یا لبه هایی که رطوبت توانایی نفوذ در آنها را دارد مراقب باشید.

انواع سیستم های گرمایش از کف چه هستند و چگونه کار می کنند؟

دو نوع سیستم گرمایش از کف تابشی وجود دارد: هیدرونیک و الکتریکی.

سیستم گرمایش از کف تابشی هیدرونیک: در این نوع سیستم گرمایش تابشی، آب گرم در یک دیگ بخار تولید می شود و سپس از طریق لوله ها در همه طبقات پمپ می شود. این لوله ها به صورت مارپیچ در سرتاسر زیر کف طبقات نصب می شوند و انرژی حرارتی را از طریق موادی مانند کاشی، بتن یا چوب ساطع می کنند. گرمایش هیدرونیک کارآمدتر از گرمایش معمولی است و در گرم کردن مناطق بزرگتر بهترین کارکرد را دارد، و تأسیسات آن کل خانه را در بر می گیرد تا این که تجیزات برای هر اتاق به طور جداگانه نصب شود. از آنجایی که سیستم های هیدرونیک به قطعات اضافی مانند دیگ بخار و پمپ نیاز دارند، هزینه اولیه نصب آن می تواند گران باشد. با این حال شما می توانید تا 30 درصد بیشتر در هزینه های عملیاتی در مقایسه با سیستم های گرمایشی معمولی صرفه جویی کنید.

سیستم گرمایش از کف تابشی الکتریکی: این نوع سیستم گرمایش تابشی توسط سیم های الکتریکی واقع در زیر کفپوش تغذیه می شود. با توجه به هزینه برق، گرم کردن کل خانه با سیستم گرمایش تابشی الکتریکی پرهزینه باشد. بنابراین این روش بیشتر برای گرم کردن اتاق های فردی مانند حمام یا اتاق خواب به جای کل خانه متداول است. سیستم گرمایش از کف الکتریکی کف اتاق ها را در مدت بین 30 تا 60 دقیقه گرم می کند و می توان آنها را بر اساس یک برنامه تنظیم کرد و طبقات یا هر قسمت از خانه را در ساعات مشخص یا هر زمان مورد نیاز گرم کرد.

نکته: سیستم های گرمایش هیدرونیک از لوله های انعطاف پذیر “PEX” برای پخش گرمایش از کف در سراسر خانه استفاده می کنند. در حالی که معمولاً لوله ها نیازی به نگهداری ندارند، تعمیر و نگهداری منظم پمپ ها و دیگ های بخار می تواند طول عمر سیستم گرمایش از کف تابشی هیدرونیک را افزایش دهد. پمپ های آسیب دیده باید به سرعت تعمیر شوند تا از آسیب احتمالی پرهزینه به سایر قسمت های سیستم جلوگیری شود. با حداقل تعمیر و نگهداری ضروری، یک سیستم گرمایش از کف تابشی هیدرونیک می تواند کف های بتنی شما را تا 100 سال به راحتی گرم نگه دارد.

برای صاحبان خانه در مناطقی که مواردی مانند گرمایش ژئولوژیک، گرمایش هیدرونیک یا سایر روش ها ممکن است کارساز یا به سهولت قابل دسترسی نباشد، یک روش همه کاره برای گرم کردن کف خانه، استفاده از سیستم گرمایش از کف DIRTA-HEAT می باشد. این سیستم می تواند توسط یک متخصص نصب شود و نیاز به یک اتصال الکتریکی ساده دارد. برای مناطقی مانند خلیج تامپا، این سیستم ساده ترین و مؤثرترین روش برای سیستم گرمایش از کف خانه است، حتی اگر در ابتدا خانه با این سیستم ساخته نشده باشد.

نصب این سیستم ها چقدر هزینه دارد؟

هنگامی که نوبت به هزینه و قیمت می رسد، روش های هیدرونیک در دراز مدت جایگزین های مقرون به صرفه تری هستند، زیرا هزینه های عملیاتی آنها کمتر از سیستم های الکتریکی می باشد. این امر به این دلیل است که آب گرما را به طور مؤثرتری هدایت و نگه می دارد که زمان کار سیستم را کاهش می دهد. سیستم های گرمایشی هیدرونیک به طور متوسط بین 6 تا 20 دلار در هر فوت مربع (13 دلار برای نصب حرفه ای) متغیر است، در حالی که محدوده نصب سیستم الکتریکی بین 8 تا 15 دلار، به طور متوسط 11 دلار برای هر فوت مربع است.

نصب سیستم های گرمایش از کف تابشی الکتریکی ارزانتر است، زیرا از تشکچه های دارای المنت برقی تشکیل شده اند و به قطعات اضافی مورد نیاز سیستم های هیدرونیک نیازی ندارند.

مزایای سیستم های گرمایش از کف تابشی.

سکوت: در مقایسه با سیستم های دیگر، سیتم های گرمایش از کف بدون صدا هستند یا صدای بسیار اندکی دارند. این به این دلیل است که کوره ای وجود ندارد تا روشن شود یا دریچه ای برای بیرون راندن هوای گرم وجود ندارد.

عدم حساسیت زایی: سیستم های گرمایش از کف تابشی به انتقال گرما در سراسر خانه از طریق سیستم های موجود در کف و دیوارها بستگی دارند. از آنجایی که هیچ منفذ یا مجرایی وجود ندارد، گرد و غباری در گردش نیست که بتواند آلرژی را بدتر کند.

بهره وری انرژی: بدون وجود مجاری و دریچه های مورد نیاز برای گردش هوای گرم، سیستم گرمایش از کف در گرم نگه داشتن خانه شما بسیار کارآمدتر است. سیستم های گرمایشی سنتی می توانند هوای گرم را از طریق مجاری نشت دهند و شما را مجبور کنند که منبع تولید کننده گرما را برای مدت طولانی تری روشن نگه دارید.

گرمای ثابت و یکنواخت: سیستم گرمایش از کف، گرما را بر اجسام واقع در یک اتاق تابسش می دهد و به همین دلیل دمای هوا به جای افزایش در زیر سقف، در تمام مناطق خانه ثابت و یکنواخت می ماند.

تعمیر و نگهداری: حداقل تعمیر و نگهداری برای سیستم های گرمایش از که مورد نیاز است و اکثر شرکت هایی که این نوع سیستم گرمایشی را نصب می کنند حداقل 25 سال ضمانت ارائه می دهند.

معایب سیستم های گرمایش از کف تابشی.

هزینه: هزینه سیستم های گرمایش از کف به طور کلی به اندازه پروژه و نوع سیستمی که شما انتخاب می کنید بستگی دارد. نصب و راه اندازی آن در مقایسه با سیستم های سنتی می تواند گران باشد، بخصوص اگر در حال بازسازی خانه موجود هستید. اگر فقط در یک یا دو اتاق نصب شود، گرمایش از کف می تواند مقرون به صرفه تر شود. برای این منظور حمام همیشه یک انتخاب متداول است.

نصب: اگر در حال مقاوم سازی خانه ای هستید که در حال حاضر دارای سیستم گرمایشی سنتی می باشد، فرآیند نصب سیستم گرمایش از کف مستلزم برداشتن کفپوش های موجود است تا بتوان سیستم ها را در محل قرارداد، که همه اینها پرهزینه خواهد بود. اگر در حال ساخت یک خانه جدید هستید، ببینید که آیا پیمانکار شما می تواند با بودجه شما این سیستم گرمایش از کف را برای شما نصب کند.

نکته: یکی از مزایای بزرگ سیستم های گرمایش از کف “ناحیه بندی” می باشد، این ویژگی به شما امکان می دهد تا ناحیه مورد نظر خانه خود را به طور جداگانه گرم کنید. اتاق نشیمن خود را کمی گرم تر، اتاق خواب خود را خنک تر کنید و سیستم را برای اتاق هایی که از آنها استفاده نمی کنید، قطع کنید. شما نه تنها آسایش را برای هر یک از افراد واقع در هر اتاق بهینه می کنید، بلکه به صرفه جویی قابل توجهی در قبض انرژی خود نیز کمک می کنید.

مهم است که مزایای یک سیستم گرمایش از کف را در رابطه با بحث سلامتی بشناسید. گرمایش از کف تابشی تمیز، راحت و ثابت و یکنواخت است. ترکیب سیستم گرمایش از کف با سیستم دمنده هوای گرم می تواند بهترین سیستم گرمایشی را به خانه شما ارائه دهد. با قابلیت تغییر آسان دما بدون ساعت ها انتظار، کف اتاق گرم و نرمی را خواهید داشت. به علاوه کانالی برای خنک کننده مرکزی در تابستان هم خواهید داشت.

چه نوع کفپوش هایی برای سیستم های گرمایش از کف بهتر عمل می کنند؟

در حالی که انواع مختلفی از گزینه های کفپوش سازگار با سیستم های گرمایش از کف تابشی وجود دارد، کدام یک کارآمدترین هستند؟ متداول ترین مصالحی که برای کفپوش های سیستم گرمایش از کف استفاده می شود، کاشی های سرامیکی و سنگی هستند.دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. آنها گرما را به طور مؤثری هدایت می کنند، و در قسمت هایی از خانه که ساکنان اغلب پابرهنه هستند، یک ماده کفپوش رایج می باشند.سایر مواد و مصالح معروف رایج که می توانند مورد استفاده قرار گیرند، عبارتند ار وینیل و مشمع کف اتاق، چوب یا فرش.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر مواد کفپوش دارای درجه عایق بسیار بالایی باشد، سیستم گرمایش از کف کارایی کمتری خواهد داشت.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.