با توجه افزایش نرخ بهره وام مسکن آمریکا، اکنون زمان اقدام برای خرید خانه است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد این که حتی با افزایش نرخ بهره وام مسکن هنوز فرصتی عالی برای خرید خانه می باشد، به نکاتی اشاره می کند.

هفته گذشته، طبق گزارش شرکت فردی مک میانکین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت، از 3.22 درصد به 3.45 درصد افزایش یافت. این بالاترین میزان نرخ بهره وام مسکن تقریباً در دو سال گذشته بوده است. اگر به فکر خرید خانه هستید، این خبر ممکن است کمی شوکه کننده باشد. اما حقیقت این است که این امر کلاً غیره منتظره نبود. کارشناسان افزایش نرخ بهره وام مسکن در سال 2022 را پیش بینی کرده بودند و این پیش بینی اکنون در حال تبدیل شدن به واقعیت است. در اینجا نگاهی به پیش بینی های فردی مک در مورد نرخ بهره وام مسکن برای سال جاری می اندازیم:

میانگین نرخ بهره وام مسکن در سه ماهه اول سال 2022: برابر با 3.4 درصد.

میانگین نرخ بهره وام مسکن در سه ماهه دوم سال 2022: برابر با 3.5 درصد.

میانگین نرخ بهره وام مسکن در سه ماهه سوم سال 2022: برابر با 3.6 درصد.

میانگین نرخ بهره وام مسکن در سه ماهه چهارم سال 2022: برابر با 3.7 درصد.

همانطور که ارقام نشان می دهند، این جهش در نرخ بهره وام مسکن مطابق با انتظارات و پیش بینی های شرکت فردی مک است. و آنچه که آنها همچنین نشان می دهند این است که پیش بینی می شود نرخ بهره وام مسکن در طول سال به افزایش خود ادامه دهد. اما آیا باید نگران افزایش نرخ بهره وام مسکن بود؟ این امر واقعاً برای شما چه معنایی دارد؟

از آنجایی که حتی اگر نرخ بهره وام مسکن به میزان متوسطی افزایش یابد، باز هم بر پرداخت ماهانه اقساط وام مسکن شما و استطاعت و مقرون به صرفه بودن برای شما تأثیر می گذارد. اگر به دنبال خرید خانه هستید، افزایش نرخ بهره وام مسکن باید انگیزه ای باشد تا زودتر برای خرید خانه اقدام کنید.

خبر خوب این است که، اگرچه نرخ بهره وام مسکن در حال افزایش است، اما همچنان ارزش استفاده از آنها را دارند. دادهه های تاریخی نشان می دهد که نرخ امروز بهره وام، حتی به میزان 3.45 درصد هنوز بسیار پایین تر از میانگین آن در هر یک از پنج دهه گذشته است (به نمودار زیر توجه کنید):

این بدان معناست که شما هنوز فرصتی عالی برای خرید خانه با نرخ بهره وامی بهتر از آنچه که عزیزانتان در دهه های گذشته پرداخت کرده اند دارید. اگر خانه ای بخرید در حالی که نرخ بهره وام به طور متوسط 3 درصد است، پرداخت ماهانه اقساط وام شما با آن نرخ در طول مدت عمر وام قفل می شود. همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، خیلی چیزها می توانند در آن بازه زمانی تغییر کنند. خرید خانه در حال حاضر یک راه عالی برای محافظت از خود در برابر افزایش هزینه ها و افزایش نرخ بهره وام در آینده است و در عین حال ثبات مبلغ پرداختی شما را برای دراز مدت تضمین می کند.

نادیا اوانجلو (Nadia Evangelou)، اقتصاددان ارشد و مدیر و مدیر پیش بینی در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) می گوید:

نرخ بهره وام مسکن در هفته دوم سال جدید افزایش یافت. نرخ بهره وام مسکن 30ساله با نرخ ثابت از 3.22 درصد در هفته قبل به 3.45 درصد افزایش یافت. اگر تورم با سرعت فعلی به رشد خود ادامه دهد، نرخ بهره در ماه های بعدحتی با سرعت بیشتری افزایش خواهد یافت.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.