نرخ بهره وام مسکن آمریکا به کجا می رود؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، پیش بینی کارشناسان در مورد این که نرخ بهره وام مسکن به کجا می رود را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

نرخ بهره وام مسکن آمریکا از ابتدای امسال به طور قابل توجهی افزایش یافته است. هر پنجشنه شرکت فردی مک (Freddie Mac) بررسی اولیه بازار وام مسکن خود را منتشر می کند. طبق آخرین بررسی، میانگین بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت از 3.22 درصد در ابتدای سال جاری به 3.55 درصد در هفته گذشته رسیده است. توجه به این نکته مهم است زیرا هر گونه افزایش در نرخ بهره وام مسکن توانایی و استطاعت خریدار را برای خرید خانه تغییر می دهد. برای این که بدانید چگونه افزایش نرخ بهره وام مسکن بر قدرت خرید شما تأثیر می گذارد، به جدول زیر توجه نمایید:

چگونه می توان دریافت که نرخ بهره وام مسکن به کجا می رود؟

در حالی که دانستن چگونگی این موضوع همواره دشوار است، یک شاخص عالی برای این که دریابیم نرخ بهره وام مسکن به کجا می رود، نگاه کردن به تاریخ 50 ساله بازدهی 10 ساله خزانه داری و سپس دنبال کردن مسیر آن است. درک مکانیزم بازده خزانه داری به اندازه دانستن این موضوع مهم نیست که بین نحوه حرکت این بازدهی و نحوه تبعیت نرخ بهره وام مسکن از آن همبستگی وجود دارد. در اینجا نموداری وجود دارد که این رابطه را در 50 سال گذشته نشان می دهد:

این همبستگی در سال جدید نیز ادامه یافته است. بازده خزانه داری شروع به صعود کرده است و این امر موجب افزایش نرخ بهره وام مسکن شده است.

بازدهی خزانه داری در آینده به کجا خواهد رسید؟

با در نظر گرفتن این اطلاعات، پیش بین بازدهی 10 ساله خزانه داری می تواند نشانگر خوبی باشدبرای این که نرخ بهره وام مسکنبه کجا می رود. وال استریت ژورنال اخیراً از هیأتی متشکل از بیش از 75 اقتصاددان دانشگاهی، تجاری و مالی از آنها خواسته است تا سود خزانه داری را در چند سال آینده پیش بینی کنند. توافق بر این بود که کارشناسان پیش بینی می کنند که بازده خزانه داری تا پایان سال 2024 به 2.84 درصد برسد. بر اساس سابقه پیروی 50 ساله از این بازده، احتمالاً نرخ بهره وام مسکن در سه سال حدود 4.5 درصد خواهد بود.

در حالی که همبستگی بین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت و بازدهی 10 ساله خزانه داری در داده های نشان داده شده در بالا برای 50 سال گذشته واضح است، نباید به عنوان یک شاخص دقیق مورد استفاده قرار گیرد. پیش بینی هردوی آنها سخت است، به خصوص در این زمان از نظر اقتصادی بی سابقه که توسط یک بیماری همه گیر جهانی هدایت می شود. با این حال، درک این رابطه می تواند به شما کمک کند تا ایده ای در مورد این که نرخ بهره وام مسکن ممکن است به کجا برود، به دست آورید. به نظر می رسد، بر اساس اطلاعاتی که در حال حاضر داریم، نرخ بهره وام مسکن طی چند سال آینده به افزایش خود ادامه بدهد. اگر این طور باشد، بهترین گزینه ممکن می تواند این باشد که در صورتی که برایتان امکان دارد، هرچه زودتر خانه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.