MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

پس از دریافت نامه پیش تأییدیه وام مسکن نرخ بهره وام ثابت می ماند یا تغییر می کند؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، وضعیت نرخ بهره وام مسکن پس از دریافت نامه پیش تأییدیه را توضیح می دهد.

 

خریداران خانه نامه پیش تأییدیه برای وام مسکن دریافت می کنند تا بتوانند در این بازار پرشتاب مسکن بهتر رقابت کرده و به محض این که آماده برای خرید مسکن شدند، پیشنهاد قیمت خود را ارائه دهند. با این حال، دریافت نامه پیش تأییدیه نرخ بهره وام مسکن آنها را Lock نمی کند و نرخ بهره وام آنها می تواند همچنان در حال افزایش باشد.

برخی از خریداران خانه متوجه می شوند که پس از پذیرفته شدن پیشنهاد آنها، باید بودجه خود را افزایش دهند تا از عهده افزایش نرخ بهره وام مسکن برآیند. آنها با کاهش بودجه خود برای خرید خانه یا بازپرداخت مبلغ بیشتر ماهانه برای اقساط وام مسکن خود روبرو هستند.

در نامه های پیش تأییدیه، نرخ بهره وام مسکن نقل شده به عنوان نرخ شناور نامیده می شود که می تواند با وضعیت بازار افزایش یا کاهش یابد. طبق گزارش The Mortgage Reports، به طور معمول، خریداران نمی توانند نرخ بهره وام مسکن را تا زمانی که قرارداد خرید خانه را امضاء نکرده اند، قفل (Lock) نمایند.

اقتصاددانان تا حد زیادی پیش بینی می کنند که نرخ بهره وام در طول سال به افزایش خود ادامه می دهد. با افزایش قیمت مسکن، نوسانات در نرخ بهره وام مسکن می تواند تفاوت زیادی در توانایی مردم برای خرید مسکن ایجاد کند.

وبسایت The Mortgage Reports توصیه می کند که خریداران خانه باید با وام دهنده خود تماس بگیرند تا برای نرخ بهره فعلی وام مسکن تأییدیه بگیرند تا آماده برای ارائه پیشنهاد قیمت باشند و مطمئن شوند که خانه مورد نظرشان همچنان متناسب با بودجه آنها می باشد. آنها همچنین ممکن است بخواهند برای افزایش نرخ بهره وام بودجه اختصاص دهند. یک نامه پیش تأییدیه حدی را برای آنچه که آنها می توانند با نرخ Lock شده وام بگیرند تعیین می کند. بنابراین خریدارانی که بودجه خود را در یک ارائه پیشنهاد قیمت به حداکثر می رسانند، ممکن است پس از افزایش نرخ بهره وام مسکن، با فراتر از این حد مواجه شوند.

هنگامی که درخواست نهایی وام تأیید شد، خریداران خانه ممکن است قصد Lock کردن نرخ بهره وام را داشته باشند. دوره های قفل نرخ بهره وام مسکن اغلب بین 15 تا 60 روز طول می کشد. وام دهندگان به طور معمول توصیه می کنند که خریداران خانه نرخ بهره وام خود را  برای دوره ای که پس از تاریخ های پیش بینی شده بسته شدن قرارداد به پایان می رسد، Lock کنند که به جلوگیری از ایجاد تأخیر کمک کند.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.