مشکل خریداران خانه در آمریکا برای انجام ارزیابی خانه و متعاقب آن دریافت وام مسکن جهت خرید خانه چیست؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت floridarealtors، علت تأخیر در ارزیابی خانه ها و ایجاد مشکل برای خریداران مسکن جهت دریافت وام را توضیح می دهد.

تأخیر در ارزیابی خانه از جانب ارزیابان به دلیل درخواست های زیاد برای ارزیابی و نبود ارزیاب خانه به تعداد کافی می تواند خریداران خانه را برای دریافت وام مسکن به دلیل انجام نشدن ارزیابی تا زمان ضرب الاجل تعیین شده توسط وام دهندگان، دچار مشکل نماید.

شرکت های مدیریت ارزیابی با وام دهندگان کار می کنند و ارزیاب های مستقل را برای ارزیابی به خانه های یک منطقه اختصاص می دهند. یک ارزیاب ارزش خانه را نه تنها با بازرسی، بلکه با مقایسه آن با دیگر خانه ها در همسایگی آن تعیین می کند. در گذشته این به معنای نگاه کردن به سایر لیست های فعال در یک منطقه بود. اما امروز اینگونه نیست. ما می توانیم به لیست های فعال و در حال انتظار خانه های در معرض فروش نگاه کنیم، اما تعداد زیادی از این لیست ها را نخواهیم دید، زیرا خانه های متعلق به این لیست ها فوراً فروخته شده و از لیست حذف می شوند. بنابراین باید به قراردادهای بسته شده و خانه های فروخته شده تکیه و بسنده کنیم.

بانک ها به ارزیابی خانه های فروشی نیاز دارند تا بتوانند محدودیتی را برای میزان پولی که قرار است برای خرید خانه به خریدار وام بدهند تعیین کنند. خریداران خانه در اورلاندو که به صورت نقدی خانه می خرند، گاهی اوقات به عنوان یک تاکتیک مذاکره، درخواست ارزیابی خانه مورد خریداری را می دهند. این کار در سال گذشته به طور فزاینده ای رواج داشت.

با این حال، افزایش درخواست ها برای ارزیابی خانه یک جنبه منفی دارد. هنگامی که فروش یک خانه تحت قرارداد قرار می گیرد، یک محدودیت زمانی برای تکمیل ارزیابی قبل از انقضاء قرارداد تعیین می گردد. اگر انجام ارزیابی خیلی طول بکشد، نرخ بهره وام مسکن می تواند تغییر کند و ممکن است بانک ها بخواهند اسناد خود را دوباره تنظیم کنند. و با افزایش سریع قیمت خانه، تلاش برای گرفتن یک قرارداد جدید می تواند به معنای مذاکره دوباره باشد. اگر قراردادها 45 روز فرصت داشته باشند تا منعقد گردند، و ارزیاب ها به مدت 35 روز به خاطر پروژه های ارزیابی دیگر در دسترس نباشند، این یک مشکل است. آنها باید درخواست ارزیابی را تمدید کنند، یا اسناد و نرخ بهره وام را تغییر دهند.

این موضوع به قدری شدید شده است که آژانس مالی مسکن فدرال (FHFA) در ماه اکتبر اعلام کرد که شرکت های فانی مای (Fannie Mae) و فردی مک (Freddie Mac) اجازه ارزیابی به صورت مجازی را می دهند، که به معنای ارزیابی بر اساس داده های موجود و بدون حضور در خانه مورد ارزیابی و بدون بررسی و سنجش خانه های واقع در همسایگی و محله است. ارزیاب های محلی خانه به ارزیابی های فردی متکی نیستند، بلکه خانه ها را به صورت انبوه و گروهی ارزیابی می کنند و خانه ها را بر اساس داده های حاصل از فروش یک سال ارزش گذاری می کنند. از این اعداد و ارقام برای کمک به تعیین میزان مالیات پرداختی مالک ملک استفاده می شود.

کارشناسان می گویند بازار داغ مسکن مشکلی را آشکار می کند که سال ها وجود داشته است، این مشکل عدم وجود ارزیاب کافی می باشد.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: floridarealtors.org

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.