MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

عوامل کلیدی که بر استطاعت مالی و مقرون به صرفه بودن خانه تأثیر می گذارند.

شکی نیست که امروزه خانه ها نسبت به دوسال گذشته کمتر مقرون به صرفه هستند، اما این بدان معنا نیست که خانه ها اکنون اصلاً مقرون به صرفه نیستند. سه معیار برای تعیین مقرون به صرفه بودن خانه وجود دارد: قیمت مسکن، نرخ بهره وام مسکن و حقوق و دستمزد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، عوامل کلیدی تأثیرگذار بر استطاعت مالی و مقرون به صرفه بودن مسکن را شرح می دهد.

1- قیمت مسکن

جدیدترین گزارش اطلاعات قیمت مسکن توسط CoreLogic نشان می دهد که ارزش خانه ها از ماه ژانویه سال گذشته تا ماه ژانویه سال جاری 19.1 درصد افزایش یافته است.  این یکی از دلایل کاهش استطاعت مالی برای خرید در سال گذشته بود.

2- نرخ بهره وام مسکن

در حالی که عدم اطمینان و قطعیت فعلی در جهان پیش بینی نرخ بهره وام مسکن را دشوار می کند، می دانیم که نرخ های فعلی بهره وام تقریباً یک درصد کامل از سال گذشته بالاتر است. طبق اظهار شرکت فردی مک، میانگین نرخ ماهانه بهره وام برای ماه فوریه گذشته 2.81 درصد بوده است. این رقم در ماه فوریه امسال 3.76 درصد بود. این افزایش در نرخ بهره وام مسکن نیز به کاهش مقرون به صرفه بودن خانه ها نسبت به سال گذشته کمک می کند.

3- حقوق و دستمزد

یکی از مؤلفه های مثبت و بزرگ در معادله استطاعت مالی، افزایش حقوق و دستمزدها است. انحمن ملی مشاوران املاک (NAR) اخیراً اطلاعاتی را منتشر کرده است که درآمد و استطاعت مالی را بررسی می کند. داده های NAR مقایسه ای از درآمد متوسط یک خانواده در حال حاضر را در مقابل درآمد لازم برای خرید یک خانه با قیمت متوسط در هر منطقه از آمریکا فراهم می کند. در اینجا نموداری از یافته های آنها آمده است:

همانطور که نمودار نشان می دهد، متوسط درآمد یک خانواده (به رنگ آبی در نمودار نشان داده شده است) بیشتر از درآمد مورد نیاز برای خرید یک خانه با قیمت متوسط (که با رنگ سبز در نمودار نشان داده شده است) در هر چهار منطقه آمریکا می باشد. در حالی که ممکن است این ارقام در مکان های خاصی در هر منطقه متفاوت باشد، مهم است توجه داشته باشید که در اکثر نقاط ایالات متحده آمریکا، خانه ها هنوز مقرون به صرفه هستند.

بنابراین، هنگامی که به مقرون به صرفه بودن فکر می کنید، به یاد داشته باشید که این تصویر چیزی بیش از قیمت خانه و نرخ بهره وام مسکن را شامل می شود. وقتی که قیمت مسکن و نرخ بهره وام مسکن افزایش می یابد، بر استطاعت مالی برای خرید تأثیر می گذارد، و کارشناسان پیش بینی می کنند که هر دو این موارد در ماه های آینده افزایش خواهند یافت. به همین دلیل است که خرید خانه نسبت به دو سال گذشته که قیمت ها و نرخ ها کمتر از امروز بود، کمتر مقرون به صرفه است. اما دستمزدها نیز باید در استطاعت مالی و مقرون به صرفه بودن لحاظ شوند. از آنجایی که دستمزدها افزایش یافته اند، دلیل بزرگی است که اگرچه خانه ها کمتر مقرون به صرفه هستند، اما نباید بگوییم که امروزه خانه ها اصلاً مقرون به صرفه نیستند.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.