لیست های جدید خانه های فروشی سیگنال امید برای خریداران خانه در آمریکا است.

بر اساس گزارش جدید وبسایت Realtor.com در اواسط  ماه آوریل، بازارهای مسکن در حال تغییر در چشم اندازهای خود هستند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد افزایش لیست های خانه های فروشی و امیدواری خریداران خانه توضیحاتی را ارائه می دهد.

همانطور که گزارش Realtor.com نشان می دهد، بسیاری از مالکان خانه ها آماده هستند تا با برنامه های تأخیری ناشی از بیماری همه گیر پیشروی کنند. علاوه بر این بسیاری از آنها به دنبال این هستند که از خانه اول خود به یک خانه بزرگتر بروند تا جای بیشتری برای خانواده در حال رشد خود داشته باشند، برخی نیز به خانه کوچکتری می روند تا از ارزش سهم بی سابقه از خانه خودشان برای بازنشستگی استفاده کنند.

موجودی بیشتر خانه برای فروش جزء گمشده در بازارهای مسکن امروزی و عامل اصلی قیمت های بالای بی سابقه خانه ها می باشد. بهبود در این امر، راهی را به سمت بازگرداندن تعادل و ایجاد مسیر رشد پایدارتر باز خواهدکرد.

جورج راتیو (George Ratiu)، اقتصاددان ارشد Realtor.com گفت: “داده های هفته گذشته بازاری را نشان می دهد که هنوز با کمبود موجودی خانه برای فروش و افزایش قیمت ها دست و پنجه نرم می کند. “با این حال، تعدیل در مسیر صعودی قیمت نشان دهنده حرکت ما به سمت تعادل بیشتر است.”

او گفت: “این عوامل در سال جاری اهمیت ویژه ای دارند، زیرا خانواده های با هزینه های بسیار بالاتری از غذا، پوشاک و بنزین گرفته تا بلیط هواپیما، هزینه های پزشکی و مهد کودک مواجه هستند. علاوه بر این، افزایش اجاره بها و قیمت خانه ها باعث کمتر شدن ارزش و کارآیی مبلغ چک های حقوق و دستمزد می شود، که اگرچه به طور کلی افزایش می یابد، اما همگام با تورم نیست. داده های چند هفته گذشته به طور دلگرم کننده ای به گزینه های بیشتر مسکن، تعادل بهتر و قیمت های به هم نزدیکتر در اواخر امسال اشاره می کنند.”

میانگین قیمت فهرست خانه های فروشی نسبت به سال گذشته 14.9 درصد افزایش یافته است. قیمت مسکن برای هفدهمین هفته متوالی با افزایش دو رقمی ادامه یافت. با این حال، رتیو گفت که مسیر رشد تعدیل شده است، زیرا موجودی جدید خانه برای فروش و افزایش نرخ بهره وام مسکن بخشی از فشارهای قیمت را از بین می برد.

وی توضیح داد: “با توجه به افزایش قیمت مسکن، نرخ بهره وام و تورم، خریداران خانه از جهات مختلف تحت فشار قرار می گیرند، انتظار می رود که تقاضای برای خرید خانه در بازار تعدیل شود و منجر به کاهش سرعت افزایش قیمت خانه شود.”

لیست های جدید، معیاری برای فروش خانه ها، برای دومین هفته متوالی افزایش یافت. همانطور که در گزارش آمده است، 18 درصد از صاحبان خانه قصد دارند خانه خود را در سال جاری بفروشند و 64 درصد از آنها قصد دارند تا ماه آگوست این کار را انجام دهند.

لیست های جدید نسبت به هفته مشابه در سال 2021 به میزان یک درصد افزایش یافته است. موجودی فعال خانه های فروشی فقط 12 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. کاهش شدید تعداد خانه هایی که به طور فعال به فروش می رسند، در چند هفته گذشته به طور محسوسی کند شده است. راتیو گفت: افت سالانه 12 درصدی نشان دهنده بازاری همچنان فعال و دارای تقاضای قوی است. خبر خوب برای بازارها و خریداران خانه این است که با سرعت فعلی، ممکن است تا تابستان شاهد افزایش تعداد خانه های فروشی نسبت به سال گذشته باشیم.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.