مزایا و معایب خرید خانه های آماده برای سکونت و خانه هایی که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند.

هنگام جستجو برای خرید خانه باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. یکی از مهمترین موارد این است که آیا می خواهید خانه ای بخرید که بتوانید همین فردا به آن نقل مکان کنید یا خانه ای که بخواهید آن را تعمیر کرده و مطابق میل خود درآورید؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، مزایا و معایب خرید خانه هایی که آماده برای سکونت هستند و همچنین خانه هایی که نیاز به بازسازی دارند را شرح می دهد.

انتخاب بین خانه های آماده نقل مکان و خانه هایی که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند چالش برانگیز است، زیرا هرکدام مجموعه ای از مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند.

خانه ای که نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد.

خانه ای که نیاز به بازسازی و تعمیرات داردمعمولاً قابل سکونت است، اما این خانه به کارهای تعمیر و نگهداری قابل توجهی مانند بازسازی، طراحی مجدد یا بازسازی نیاز دارد. خانه های نیازمند به تعمیر و بازسازی با یکدیگر متفاوت هستند، برخی فقط به بروز رسانی های ظاهری نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مشکلات شدیدتری مانند کپک یا نقص های ساختاری داشته باشند.

خانه ای که آماده برای نقل مکان و سکونت است.

خانه آماده برای نقل مکان و سکونت می تواند از نظر افراد مختلف تعریف های متفاوتی داشته باشد. در اصل، آماده برای نقل مکان به این معنی است که وضعیت فعلی خانه برای این که فوراً در آن ساکن شوید مناسب است. با این حال این اصطلاح به طور گسترده تر برای توصیف خانه ای بکار می رود که قبل از نقل مکان نیازی به بازسازی اساسی یا بروز رسانی ظاهری ندارد. این خانه ها به احتمال زیاد دارای ویژگی هایی هستند که بسیاری از خریداران خانه به دنبال آن می باشند، مانند لوازم خانگی مدرن، کفپوش های به روز، و طراحی داخلی شیک.

مزایا و معایب خانه های آماده برای نقل مکان و سکونت.

قبل از خرید خانه ای که آماده برای سکونت است، مزایا و معایبی در مورد این نوع خانه ها وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

مزایا

نقل مکان و سکونت فوری: خرید خانه آماده برای سکونت به شما این امکان را می دهد که جعبه های وسایل خود را باز کرده، آنها را بچینید و بلافاصله از خانه خود لذت ببرید.

سورپرایزهای کمتر و عدم مواجهه با موارد تعجب آور: خانه های آماده برای نقل مکان برای اسکان فوری امن هستند. اگر بازرسی های مناسب را به طور کامل انجام دهید، می توانید انتظار مواجهه به شگفتی های کمتری مانند مشکل تانک سپتیک یا مشکل فونداسیون را داشته باشید که زمان و هزینه زیادی را برای رفع آن می طلبد.

حفظ بودجه در این خانه ها راحت تر است: هنگام خرید یک خانه آماده برای نقل مکان، حفظ بودجه برای شما آسانتر خواهد بود. از آنجایی که این خانه ها معمولاً نیازی به بازسازی ندارند، نیازی به نگرانی برای صرف بودجه بیش از حد برای بازسازی نخواهید داشت.

ممکن است شرایط آسانتری برای واجد شرایط بودن جهت دریافت وام داشته باشید: خانه های آماده برای نقل مکان معمولاً به عنوان سرمایه گذاری کم ریسک تری نسبت به خانه های نیازمند بازسازی و تعمیرات برای وام دهندگان وام مسکن به شمار می آیند. این امر می تواند درخواست وام مسکن را برای شما آسانتر کند.

معایب

این نوع خانه ها گرانتر هستند: راحتی و آسایش بیشتر نیاز به هزینه بیشتری نیز دارد. خانه های آماده برای نقل مکان اغلب گرانتر از خانه های نیازمند به تعمیرات هستند.

این نوع خانه ها برای به دلخواه درآوردن خانه محدودیت دارند: به غیر از طراحی داخلی، امکان زیادی برای شخصی سازی این خانه ها به دلخواه شما وجود ندارد. تغییر پلان برای افزودن اتاق خواب یا حمام می تواند بسیار دشوار و پر هزینه باشد.

رقابت زیاد: فواید یک خانه آماده برای نقل مکان برای بسیاری از خریداران خانه جذاب است. به همین دلیل، ممکن است به دلیل رقابت زیاد، شرایط سخت تری برای خرید خانه داشته باشید.

ممکن است نتوانید یک خانه واقعاً آماده برای نقل مکان پیدا کنید: بر اساس ترجیحات شما و خانه هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، ممکن است خانه ای را که کاملاً متناسب با نیازهای شما باشد و بدون نیاز به هیچگونه بازسازی، پیدا نکنید.

مزایا و معایب خانه های نیازمند به تعمیرات و بازسازی.

مزایا

قیمت بهتر: همانطور که قبلاً ذکر شده، خانه های نیازمند به تعمیرات و بازسازی اغلب با قیمت کمتری نسبت به خانه های آماده برای نقل مکان و سکونت فروخته می شوند. اگر زمان و پول لازم برای سرمایه گذاری در یک خانه نیازمند تعمیرات و بازسازی را دارید، می توانید یک خانه بزرگ در یک محله عالی با قیمت کمتر تهیه کنید.

می توانید خانه را مطابق میل و سلیقه خود بازسازی کنید: خانه نیازمند به بازسازی به شما این امکان را می دهد که خانه خود را مطابق با نیازها و سبک شخصی خود بسازید.

مالیات بر ملک کمتر: از آنجایی که مالیات بر ملک بر اساس قیمت اصلی خرید ملک محاسبه می شود، احتمالاً با خرید یک خانه نیازمند تعمیرات و بازسازی نسبت به یک خانه آماده برای نقل مکان، مالیات کمتری پرداخت خواهید کرد.

فرصت سرمایه گذاری: خرید یک خانه نیازمند تعمیرات و بازسازی و تبدیل آن به یک خانه آماده برای نقل مکان و سکونت می تواند یک فرصت سرمایه گذاری عالی برای برخی از خریداران خانه باشد.

معایب

ممکن است به یک مسکن موقت نیاز داشته باشید: ممکن است در طول مراحل ساخت و ساز نتوانید در خانه خود زندگی کنید. اگر اینطور است، باید راه حلی برای مسکن موقت خود پیدا کنید، مانند یافتن یک خانه با اجاره کوتاه مدت، که می تواند برای شما پر هزینه باشد. اگر مشکلاتی در طول فرآیند نوسازی ایجاد شود، چه کسی می داند که چه مدت باید در مسکن موقت خود بمانید.

بوجود آمدن مشکلات ناشناخته و غیر منتظره: شما هرگز واقعاً نمی دانید که خود را درگیر چه چیزی می کنید. در حین تخریب ممکن است مشکلات مهمی مانند نقص های ساختاری، آزبست، کپک و غیره پیدا کنید که می تواند به سرعت بودجه شما را از بین ببرد.

ریسک زیاد: برخی از وام دهندگان وام مسکن، ممکن است بازسازی خانه شما را یک سرمایه گذاری پر خطر به حساب آورند.به همین دلیل، ممکن است تصمیم بگیرند که برای خرید خانه شما وام پرداخت نکنند، یا ممکن است مجبور شوید از گزینه های وام گران تری استفاده کنید.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.