آنچه باید در مورد فروش خانه در بازار مسکن فعلی آمریکا بدانید.

حتی اگر اخبار مربوط به املاک و مستغلات را دنبال نکرده باشید، احتمالاً در مورد بازار مسکن فعلی آمریکا که یک “بازار فروشندگان” است شنیده اید. این امر به این دلیل است که صحبت های زیادی در مورد شرایط خوب و قوی بازار برای افرادی که می خواهند خانه های خود را بفروشند وجود دارد. اما اگر به فکر لیست کردن خانه خود هستید، احتمالاً می خواهید بدانید که: قرارداشتن در “بازار فروشندگان” واقعاً به چه معناست.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد بازار فروشندگان و آنچه باید در مورد فروش خانه خود در این بازار بدانید، توضیحاتی را ارائه می دهد.

بازار فروشندگان چیست؟

آخرین گزارش موجود درمورد وضعیت فروش خانه ها از انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) نشان می دهد که عرضه مسکن هنوز بسیار کم است. با سرعت فروش فعلی مدت زمانی که خانه در بازار عرضه می شود و نهایتاً به فروش می رسد 2 ماه است. از لحاظ تاریخی، عرضه 6 ماهه یک خانه برای یک بازار معمولی یا خنثی که در آن خانه های کافی برای خریداران فعال وجود دارد، ضروری می باشد. این امر بازار امروز مسکن را در قلمرو “بازار فروشندگان” قرار می دهد. (به نمودار زیر توجه نمایید):

 

این موضوغ هنگامی که فروشنده خانه هستید برای شما چه معنایی دارد؟

وقتی که عرضه خانه های فروشی مانند امروز کم است، پیدا کردن خانه برای خریداران بسیار سخت تر است. این باعث افزایش رقابت بین خریداران خانه می شود که می تواند منجر به جنگ های مزایده ای بیشتر شود. و اگر خریداران خانه بدانند که ممکن است وارد یک جنگ مزایده ای شوند، تمام تلاش خود را برای ارائه یک پیشنهاد بسیار جذاب از قبل انجام خواهند داد. این امر می تواند قیمت نهایی خانه شما را افزایش دهد.

و از آنجایی که نرخ بهره وام مسکن و قیمت خانه هر دو در حال افزایش هستند، خریداران جدی انگیزه دارند قبل از این که این دو مورد بیشتر افزایش یابند، خیلی زود خرید خود را انجام دهند. این بدان معناست که اگر خانه خود را در حالی که هنوز عرضه مسکن کم است وارد بازار کنید، احتمالاً توجه زیادی از سوی خریدارانی که با هم رقابت می کنند به خانه شما جلب خواهد شد.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.