نکته ای که هر صاحب خانه ای باید در مورد رکود اقتصادی بداند

رکود اقتصادی مساوی با بحران مسکن نیست. این چیزی است که هر صاحب خانه باید آن را بداند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد رابطه رکود اقتصادی احتمالی و بحران مسکن توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

دفتر ملی تحقیقات اقتصادی The National Bureau of Economic Research (NBER)، رکود اقتصادی را اینگونه تعریف می کند:

رکود اقتصادی کاهش قابل توجهی در فعالیت های اقتصادی است که در سرتاسر اقتصاد پخش می شودکه معمولاً در تولید، اشتغال و سایر شاخص هاقابل مشاهده است. رکود اقتصادی زمانی شروع می شود که اقتصاد به اوج فعالیت خود می رسد و زمانی پایان می یابد که اقتصاد به پایین ترین حد فعالیت خود برسد. اقتصاد مابین پایین ترین و بالاترین حد فعالیت خود در حال گسترش است.

برای کمک به نشان دادن این که قیمت مسکن در هر زمان رکودی کاهش نمی یابد، به اطلاعات و داده ها در طول تاریخ نگاه کنید. طی چهار دهه گذشته شش رکود اقتصادی در ایالات متحده آمریکا رخ داده است. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، با نگاهی به رکود اقتصادی که به دهه 1980 باز می گردد، قیمت مسکن چهار برابر افزایش یافت و تنها دو برابر کاهش یافت. بنابراین، از نظر تاریخی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد هنگامی که اقتصاد کند می شود، به این معنی نیست که ارزش خانه ها کاهش می یابد.

اولین مورد در نمودار که ارزش مسکن کاهش یافت در اوایل دهه 1990 بود که قیمت مسکن کمتر از 2 درصد کاهش یافت. در طول بحران مسکن در سال 2008 که ارزش خانه تقریباً 20 درصد کاهش یافت، رکود اقتصادی دوباره اتفاق افتاد. اکثر مردم بحران مسکن در سال 2008 را به خوبی به یاد می آورند و فکر می کنند اگر در رکود اقتصادی قرار بگیریم، آنچه که در آن زمان اتفاق افتاد دوباره تکرار می شود. اما بازار مسکن امروز حبابی نیست که در شرف ترکیدن باشد. اما پایه و اساس وضعیت بازار مسکن امروز بسیار متفاوت از سال 2008 است. بنابراین، نباید تصور کنیم که در مسیر یکسانی با آن زمان هستیم.

 

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.