مدارک مورد نیاز برای اثبات میزان درآمد جهت دریافت وام مسکن در آمریکا

تأیید میزان درآمد بخشی اساسی برای درخواست وام مسکن می باشد. اما ارائه مدارک مبنی بر میزان درآمد چیزی فراتر از ارائه چند فیش حقوق و دستمزد است. باید بتوانید اثبات نمایید که درآمد ثابت و پایداری دارید. هنگام ارائه پیش پرداخت، باید بتوانید منبع آن پول را نیز نشان دهید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت mortgageloan، به نحوه و مدارک مورد نیاز برای اثبات درآمد وام گیرندگان دارای شغل های مختلف توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

اگر تازه فارغ التحصیل شده اید و شغلی با درآمد خوب پیدا کرده اید، یا فردی هستید که اخیراً شغل خود را تغییر داده یا به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اید، ممکن است برای واجد شرایط بودن جهت دریافت وام مسکن بدون توجه به میزان درآمدتان مشکل داشته باشید، مگر این که بتوانید نشان دهید که درآمد شما پایدار است.

شرایط درآمدی برای دریافت وام مسکن چیست؟

چه میزان درآمد برای واجد شرایط بودن نیاز است؟ در اینجا مسئله این نیست که چقدر درآمد دارید، بلکه چه مقدار از درآمد خود را صرف بازپرداخت وام مسکن و پرداخت سایر بدهی های خود خواهید کرد. قاعده ای که اغلب به آن اشاره می شود این است که بازپرداخت های ماهانه وام مسکن شما شامل مالیات بر دارایی و بیمه صاحب خانه، نباید از 28 درصد درآمد ناخالص شما تجاوز کند.

مجموع پرداخت ها بابت بدهی، اضافه کردن مواردی مانند کردیت کارت ها و وام خودرو، نباید از 36 درصد درآمد ناخالص شما تجاوز کند. این موارد، نسبت بدهی به درآمد نام دارند. اکثر وام دهندگان به آسانی نسبت بدهی به درآمد را برای وام گیرندگانی که کردیت خوبی دارند 43 درصد در نظر می گیرند و حتی اگر عوامل دیگری مانند ارائه پیش پرداخت زیاد از جانب وام گیرنده یا اینکه اگر وام گیرنده منابع و ذخایر مالی قابل توجهی داشته باشد، حتی این میزان را بیشتر نیز می کنند.

ارائه مدرک دال بر میزان درامد.

برای تأیید میزان درآمد شما، احتمالاً وام دهنده به چند برگ فیش حقوقی و آخرین فرم W-2 شما نیاز دارد. در برخی موارد وام دهنده ممکن است از کارفرمای شما مدرکی دال بر میزان درآمد درخواست کند، به خصوص اگر اخیراً شغل خود را تغییر داده باشید.

شکل دیگری از تأیید درآمد، اظهارنامه مالیاتی فدرال دو سال آخر شما است که وام دهنده مستقیماً از IRS دریافت می کند. از شما خواسته می شود که فرم T-4056 را امضاء کنید تا به IRS اجازه دهد تا آنها را به وام دهنده شما ارائه نماید. وام دهنده می خواهد که شما پیش از دریافت وام مسکن حداقل دو سال درآمد ثابت داشته باشید. یعنی هیچ وقفه ای در اشتغال شما در طی آن دو سال وجود نداشته باشد. اگر شغل خود را تغییر داده باشید اشکالی ندارد، اما به شرطی که در همان زمینه شغلی قبلی فعالیت داشته باشید. اگر اخیراً تغییر بزرگی در نوع شغل خود ایجاد کرده باشید، مثلاً شغل فروش را ترک کرده و معلم شده باشید، اگر این تغییر شغل در کمتر از دو سال پیش ایجاد شده باشد، ممکن است وام دهنده شما را مورد تأیید و واجد شرایط برای دریافت وام مسکن قرار ندهد.

اثبات درآمد برای افراد خود اشتغال.

اظهارنامه مالیاتی طریقه اصلی تأیید میزان درآمد برای افراد خوداشتغال است، اگرچه ممکن است از شما نیز خواسته شود که یک صورت سود و زیان برای کسب و کار خود ارسال کنید. باز هم آنها می خواهند حداقل یک سابقه دو ساله در کسب و کار، با درآمد پایدار یا در حال افزایش را ببینند. آنها میانگین درآمد شما در دو سال گذشته را محاسبه می کنند و مجموع آن را بر 24 تقسیم می کنند تا میزان درآمد ماهانه شما به دست آید. با این حال، به خاطر داشته باشید که هرگونه کسور تجاری که از اظهارنامه مالیاتی فدرال خود دریافت می کنید، در آمد شما را برای دریافت وام مسکن کمتر نشان می دهد که اکثر افراد خود اشتغال را به دریافت وام مسکن با مبلغ کمتری محدود می کند.

اگر پولی برای ارائه پیش پرداخت به شما رسیده باشد.

در نهایت، اگر اخیراً مقدار زیادی پول دریافت کرده اید که قصد دارید از آن برای ارائه پیش پرداخت برای خرید خانه استفاده کنید، باید بتوانید برای نحوه بدست آوردن آن اسناد و مدارکی ارائه دهید. اگر این پول هدیه ای از طرف والدین یا سایر اقوام شما بوده است، به یک “هدیه نامه” از طرف آنها نیاز دارید که بیان کند این پول واقعاً یک هدیه است و شما مؤظف به بازپرداخت آن نیستید. اگر اتومبیلی را برای جمع آوری پول فروخته اید، باید صورتحساب فروش را نشان دهید.

نکته کلیدی برای وام دهندگان این است که مطمئن شوند که پول واقعاً به شما تعلق دارد و بخشی از یک توافق مالی زیر میز با فروشنده خانه نیست که علاوه بر بازپرداخت اقساط وام مسکن، مسئول بازپرداخت آن نیز هستید.

شفافیت مهمترین چیز در هنگام مستند سازی برای اثبات میزان درآمد به هر نحوی که باشد است. وام دهندگان باید همه چیز را در نظر بگیرند و هرگونه شفافیت برای اطمینان از این که هیچ طرفی اعم از خریدار یا فروشنده در هیچ تخلفی شرکت نمی کند، بسیار مهم است.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: mortgageloan.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.