یک فرصت کلیدی برای خریداران خانه در آمریکا

نمی توان انکار کرد که بازار مسکن در دو سال گذشته سهم عادلانه ای از چالش ها را برای خریداران مسکن ایجاد کرده است. دو مانع از بزرگترین موانعی که خریداران خانه در طول همه گیری بیماری با آن مواجه بودند، عبارت بود از تعداد محدود خانه های فروشی و شدت و فراوانی جنگ های مزایده ای بین خریداران خانه. اما این دو مورد به نقطه عطفی رسیده اند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد بازار مسکن آمریکا و فرصت ایجاد شده برای خریداران خانه به نکاتی اشاره می کند.

همانطور که ممکن است قبلاً شنیده باشید، تعداد خانه های فروشی امسال افزایش یافته است و حتی در بهار امسال این افزایش بیشتر بوده است.  همانطور که دانیله هیل (Danielle Hale)، اقتصاددان ارشد realtor.com توضیح می دهد:

فهرست های جدید خانه های فروشی، معیاری است از فروشندگانی که خانه ها را برای فروش ارائه می دهند، تعداد این فهرست ها 6 درصد بالاتر از یک سال پیش بود. فروشندگان خانه در بسیاری از بازارهای سراسر ایالات متحده همچنان از افزایش قیمت خانه و فروش سریع خانه ها سود می برند. این امر باعث شده است که تعداد فزاینده ای از صاحبان خانه در سال جاری نسبت به سال گذشته خانه های خود را بفروشند و گزینه های بسیار مورد نیاز را در اختیار خریداران خانه قرار دهد.

این خبر دلگرم کننده است. خانه های بیشتری که وارد بازار می شوند به شما شانس بیشتری برای یافتن خانه مورد نظر شما را می دهند.

تعدیل رقابت بین خریداران به رشد بیشتر موجودی خانه های فروشی کمک می کند.

مارک فلمینگ (Mark Fleming)، اقتصاددان ارشد شرکت First American می گوید رشد موجودی خانه های فروشی نه تنها به این دلیل اتفاق می افتد که تعداد فهرست های موجود در بازار افزایش می یابد، بلکه به این دلیل که تقاضای خریداران خانه با توجه به نرخ های بالاتر بهره وام مسکن و سایر عوامل اقتصادی تعدیل شده است:

اخیراً شاهد افزایش موجودی خانه های فروشی بوده ایم، اما این به دلیل افزایش زیاد فهرست های جدید خانه های فروشی نیست … بلکه کاهش سرعت فروش است. و به یاد داشته باشید که تعداد ماه های عرضه خانه های فروشی، میزان موجودی فروش را نسبت به سرعت فروش اندازه گیری می کند. موجودی یکسان، فروش کمتر، به معنای عرضه یک خانه فروشی در تعداد ماه های بیشتر است.

اساساً، بازار در حال دور شدن از جنون رقابت بین خریداران خانه می باشد، رقابتی که بین خریداران خانه در طول دوره همه گیری بیماری دیده شد و این به رشد موجودی خانه های فروشی کمک می کند. Realtor.com در آخرین پیش بینی خود از تعدیل تقاضا به عنوان یک عامل کلیدی نیز یاد می کند و پیش بینی می کند که رشد موجودی خانه های فروشی باید ادامه یابد:

از آنجایی که افزایش تورم و نرخ بهره وام مسکن، تقاضا برای خرید مسکن در ایالات متحده را از جنون سال 2021 بازگرداند، … موجودی در سال 2022 دو رقمی خواهد شد و به خریداران فرصتی بهتر از حد انتظار برای یافتن خانه ارائه می دهد.

این امر چگونه شما را تحت تأثیر قرار می دهد؟

وجود خانه های بیشتر در بازار و سرعت پایین تر فروش خانه، به این معنی است که با جستجوی خانه بعدی گزینه های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت. به یاد داشته باشید، موجودی مازاد ناگهانی وجود ندارد، فقط خانه های بیشتری نسبت به چند ماه پیش برای انتخاب وجود دارد. بنابراین، وقتی خانه مناسب خود را پیدا کردید، باید قاطع باشید و سریع عمل کنید. و هنگامی که این کار را انجام می دهید، ممکن است با رقابت کمتری از سوی خریداران دیگر نیز مواجه شوید.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.