پنجره ای رو به فرصت ها برای خریداران خانه در آمریکا

امروز، نرخ بهره وام مسکن بسیار بالاتر از ابتدای سال است و این تأثیر آشکاری بر بازار مسکن داشته است. در نتیجه، بازار شاهد تغییر مجدد به سمت محدوده سطوح قبل از همه گیری بیماری برای تقاضای خریداران خانه و فروش خانه است. اما بازگشت به سطوح قبل از همه گیری بیماری چیز بدی نیست.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد بازگشت بازار مسکن آمریکا به سطوح قبل از بیماری همه کیر کرونا و فرصت هایی که برای خریداران خانه در بازار ایجاد می شود توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

در واقع، سالهای منتهی به همه گیری بیماری از بهترین سالهایی بودند که بازار مسکن به خود دیده است. به همین دلیل است که در شرایطی که بازار دستخوش این تغییر می شود، مهم است که امروز را نه با سالهای غیرعادی همه گیری بیماری، بلکه با سالهای عادی اخیر مقایسه کنیم تا نشان دهیم که چگونه بازار فعلی مسکن هنوز قوی می باشد.

نرخ بالاتر بهره وام مسکن، بازار مسکن را تعدیل می کند.

نمایه ShowingTime، ShowingIndex ترافیک نمایش دادن خانه ها را بر اساس نمایندگان و کارگزاران رد یابی می کند. این همچنین نشانه خوبی از تقاضای خریدار در طول زمان است. در اینجا نگاهی به داده های آنها در سال 2017 می اندازیم (به نمودار زیر توجه نمایید).

در ذیل خلاصه ای از آنچه که این داده می گویند آمده است:

  • اعداد سال 2017 تا اوایل سال 2020 (به رنگ خاکستری نشان داده شده اند) خط پایه خوبی از تقاضای خرید خانه قبل از همه گیری بیماری را نشان می دهند. روند صعودی و نزولی ثابت که در هر یک از این سالها مشاهده می شود، فصلی معمولی در بازار را نشان می دهد.
  • رنگ آبی روی نمودار نشان دهنده سال های همه گیری بیماری است. ارتفاع نوارهای آبی نشان می دهد که نمایش دادن خانه ها در طول همه گیری بیماری به شدت افزایش یافته است.
  • جدیدترین داده ها (به رنگ سبز نشان داده شده است)، نشان می دهد که تقاضای خریداران برای خرید خانه در حال تعدیل به سمت سطوح قبل از همه گیری بیماری است.

این نشان می دهد که تقاضای خریداران خانه از سطوحی که در دو سال گذشته دیده شده است، در حال کاهش است، و آشفتگی در املاک و مستغلات به دلیل نرخ بالای بهره وام مسکن در حال کاهش است. برای شما این بدان معناست که خرید خانه بعدی شما باید کمتر از آنچه در طول همه گیری بیماری بود چالش برانگیز باشد، زیرا موجودی بیشتری از خانه های فروشی در دسترس است.

نرخ بالای بهره وام مسکن سرعت دیوانه وار فروش خانه را کند می کند.

با شروع افزایش نرخ بهره وام مسکن در سال جاری، تغییرات دیگری نیز شروع شد. یکی از مثال های دیگر کاهش سرعت فروش مسکن است. با استفاده از داده های انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، در اینجا نگاهی به فروش خانه های موجود تا سال 2017 می اندازیم. تقریباً مانند نمودار قبلی، روند مشابهی مشاهده می شود (به نمودار زیر توجه نمایید):

  • سالهای قبل از همه گیری بیماری (به رنگ خاکستری نشان داده شده است) یک خط پایه از تعداد فروش خانه های موجود در سالهای معمولی تر را ایجاد می کند.
  • سالهای همه گیری بیماری (به رنگ آبی نشان داده شده است) از سطح فروش سالهای گذشته فراتر رفته است. این امر تا حد زیادی به این دلیل است که نرخ پایین بهره وام مسکن در آن زمان باعث افزایش تقاضای خریداران و فروش خانه ها شد.
  • امسال (با رنگ سبز نشان داده شده است)، بازار تأثیر نرخ بالای بهره وام مسکن را احساس می کند و این امر باعث تعدیل تقاضای خریداران (و در نتیجه تعدیل فروش خانه) می شود. به همین دلیل است که انتظارات برای فروش خانه در سال جاری به آنچه بازار در سالهای 2018-2019 شاهد بود نزدیکتر است.

چرا همه این خبرها برای شما خوب هستند؟

هر دو این عوامل دریچه ای از فرصت را برای صاحبان خانه و خریدارانی که به دنبال خرید خانه هستند باز کرده است. با تعدیل تقاضا برای خرید خانه و کاهش سرعت فروش خانه، موجودی مسکن برای فروش رشد می کند، و این امر گزینه های بیشتری را برای جستجوی خانه در اختیار شما قرار می دهد.

بنابراین اجازه ندهید مسائل مربوط به سرد شدن یا تعدیل بازار مسکن شما را بترسانند. بازار مسکن همچنان قوی است. این بازار فقط از آشفتگی ناپایداری که در اوج همه گیری بیماری دیده بود رها می شود، و این چیز خوبی است. این امر فرصت های جدیدی را پیش روی شما می گذارد تا خانه ای را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.