چهار موردی که به تعیین نرخ بهره وام مسکن شما کمک می کنند.

اگر به دنبال خرید خانه هستید، احتمالاً می خواهید کمترین نرخ بهره ممکن را برای وام خانه خود تضمین کنید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، موارد تأثیر گذار بر روی نرخ بهره وام مسکن را شرح می دهد.

اگر به دنبال راه هایی برای مقابله با نرخ های بالاتر امروزی و قفل کردن نرخ بهره وام در کمترین میزان ممکن هستید، چند عامل وجود دارد که باید بر روی آنها تمرکز کنید. از آنجایی که فرصت های تأیید وام مسکن ممکن است متفاوت باشند، برای مشاوره با یک وام دهنده مورد اعتماد تماس بگیرید.

میزان کردیت اسکور شما.

کردیت اسکور می تواند نقش مهمی در نرخ بهره وام مسکن شما داشته باشد. شرکت فردی مک چنین توضیح می دهد:

هنگامی که شما یک کردیت قوی ایجاد کرده و آن را حفظ می کنید، وام دهندگان نسبت به واجد شرایط بودن شما اطمینان بیشتری دارند، زیرا می بینند که وام های خود را طبق توافق بازپرداخت کرده اید و از کردیت خود به طور عاقلانه ای استفاده کرده اید. همچنین، کردیت قوی به این معنی است که وام دهنده شما آماده تر و مستعدتراست تا شما را برای دریافت یک وام مسکن با شرایط مطلوب تر و نرخ بهره پایین تر تأیید کند.

به همین دلیل حفظ یک کردیت اسکور خوب بسیار مهم است. اگر می خواهید بر روی بهبود کردیت اسکور خود تمرکز کنید، مشاور مورد اعتماد شما می تواند برای کمک به این امر به شما توصیه های تخصصی ارائه دهد.

نوع وام مسکن شما.

انواع مختلفی از وام ها وجود دارند که هر کدام شرایط متفاوتی را برای خریداران واجد شرایط خانه ارائه می دهند. اداره حمایت مالی از مصرف کننده (CFPB) می گوید:

چندین دسته از وام ها ازجمله وام های Conventional, USDA, FHA, VA وجود دارند. وام دهندگان تصمیم می گیرند که کدام محصولات را ارائه دهند، و انواع وام دارای شرایطی متفاوت برای واجد شرایط دانستن خریداران خانه هستند. بسته به نوع وامی که انتخاب می کنید، نرخ بهره وام می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

هنگام کار با مشاور املاک خود، مطمئن شوید که چه وام هایی در منطقه شما در دسترس هستند و واجد شرایط برای دریافت چه نوع وام هایی هستید.

مدت زمان یا طول دوره وام مسکن شما.

فاکتور دیگری را که باید در نظر بگیرید مدت وام مسکن شما است. درست مانند مکان و انواع وام، شما گزینه هایی دارید. شرکت فردی مک چنین می گوید:

هنگام انتخاب وام مسکن مناسب برای خود، مهم است که مدت وام را در نظر بگیرید، این مدت زمانی است که بازپرداخت اقساط وام قبل از مالکیت کامل خانه طول می کشد. مدت وام شما بر نرخ بهره، میزان بازپرداخت ماهانه اقساط وام و کل مبلغ سودی که در طول عمر وام پرداخت خواهید کرد، تأثیر می گذارد.

بسته به شرایط شما، مدت وام شما می تواند نرخ بهره وام مسکن شما را نیز تغییر دهد.

میزان پیش پرداخت شما برای خرید خانه.

اگر صاحب خانه فعلی خود هستید و به دنبال فروش آن و نقل مکان می باشید، می توانید از سرمایه ای که در طول زمان از طریق خانه خود برای خود ساخته اید (Home Equity) برای پیش پرداخت جهت خرید خانه بعدی خود استفاده کنید. CFPB چنین توضیح می دهد:

به طور کلی، پیش پرداخت بیشتر به معنای نرخ بهره پایین تر است، زیرا وام دهندگان زمانی که شما equity بیشتری داشته باشید، یعنی بیشتر مبلغ وام مسکن خانه فعلی خود را بازپرداخت کرده و سهم شما از خانه خودتان بیشتر باشد، سطح ریسک پایین تری را مشاهده می کنند. بنابراین اگر به راحتی می توانید 20 درصد یا بیشتر از قیمت خانه را به عنوان پیش پرداخت بپردازید، این کار را انجام دهید، زیرا معمولاً نرخ بهره وام کمتری به شما تعلق خواهد گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با یک وام دهنده تماس بگیرید تا تفاوتی که پیش پرداخت بالاتر برای وام مسکن جدید شما ایجاد می کند را دریابید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.