آنچه خریداران خانه باید در مورد موجودی خانه های فروشی بدانند.

اگر به خرید خانه فکر می کنید، احتمالاًسعی می کنید نیازهای خود، نرخ فعلی بهره وام مسکن، قیمت خانه، برنامه زمانی خود و موارد دیگر را در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید وارد بازار شوید یا خیر. این یک عامل کلیدی است که می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند: امروز خانه های بیشتری نسبت به سال گذشته در همین زمان برای فروش وجود دارد. و داشتن گزینه های بیشتر برای جستجوی خانه ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که برای اطمینان به آن نیاز دارید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت موجودی خانه های در معرض فروش و تأثیر آن بر خریداران مسکن توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

در اینجا نگاهی می اندازیم به این که افزایش عرضه مسکن از کجا آمده است تا بتوانید درک بهتری از آنچه امروز در بازار اتفاق می افتد داشته باشید و بدانید که معنای آن برای شما چیست.

چه چیزی باعث رشد و افزایش موجودی مسکن در سال جاری شد؟

افزایشی که امسال در عرضه مسکن شاهد بودیم، از منبعی که شما فکر می کنید نیست. به جای هجوم اخیر صاحبان خانه که خانه های خود را برای فروش فهرست می کنند (معروف به فهرست های جدید)، دلیل اصلی افزایش عرضه مسکن، این است که خانه ها برای مدتی طولانی تر در بازار می مانند (معروف به فهرست های فعال).

این اتفاق می افتد زیرا نرخ بالای بهره وام مسکن به تعدیل تقاضای خریداران خانه کمک کرده است، و سرعت فروش را کاهش داده است. و با کاهش سرعت فروش مسکن، در نتیجه موجودی مسکن فروشی افزایش یافته است.

نمودار زیر از داده های Realtor,com استفاده می کند تا نشان دهد که فهرست های فعال، نه فهرست های جدید، رشدی را که در چند ماه گذشته شاهد بودیم، هدایت کرده اند:

و در حالی که افزایش موجودی کلی ممکن است در زمستان امسال به دلیل فصلی بودن بازار مسکن کند شود، شما هنوز فرصت دارید بر روی عرضه فعلی سرمایه گذاری کنید.

این امر برای جستجوی شما جهت خرید خانه چه معنایی دارد؟

صرف نظر از منبع، افزایش عرضه مسکن موجود برای خریداران خوب است. خانه های بیشتر در دسترس برای فروش به این معنی است که برای جستجوی خانه گزینه های بیشتری برای انتخاب دارید و حتی ممکن است زمان بیشتری برای بررسی آنها داشته باشید. بنابراین اگر سال گذشته سعی کردید خانه بخرید و در یک جنگ مزایده ای شکست خوردید یا خانه ای را که دوست داشتید پیدا نکردید، ممکن است این همان خبری باشد که منتظرش بودید. اگر جستجوی خود را از امروز شروع کنید، این گزینه های مضاعف پیدا کردن خانه ای که دوست دارید را آسانتر می کند، به خصوص که برخی دیگر از خریداران در این فصل تعطیلات جستجوی خود را متوقف می کنند.

فقط به یاد داشته باشید، عرضه مسکن هنوز هم به طور کلی کم است، فقط نسبت به سال گذشته در همین زمان چالش کمتری خواهد داشت. همانطور که یکی از مقالات اخیر Realtor.com می گوید:

علی رغم این بهبود در تعداد خانه های فعال برای فروش، فهرست های فعال هنوز از سطوح قبل از همه گیری بیماری عقب هستند.

افزایش عرضه مسکن به شما کمک می کند تا در موقعیتی عالی برای شروع سال جدید در خانه رویایی خود قرار بگیرید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع:keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.