سه راه برای استفاده از سهمی که از خانه خود دارید.

اگر صاحب خانه هستید، به احتمال زیاد در چند سال گذشته با افزایش سرسام آور قیمت خانه و بازپرداخت ماهانه اقساط وام مسکن، ارزش سهم شما از خانه خودتان (Home Equity) به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از قاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، طرق استفاده از home equity را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

سهمی که از خانه خودتان می توانید داشته باشید در طول زمان ایجاد می شود و می تواند در دستیابی به اهداف خاصی به شما کمک کند. طبق آخرین گزارش Equity Insights از CoreLogic، وام گیرندگان دارای وام مسکن در حال حاضر به طور متوسط تقریباً 300,000 دلار سهم از خانه خودشان دارند.

همچنان که گزینه های خود را می سنجید، به خصوص در مواجهه با تورم و صحبت از رکود، مهم است که از دارایی های خود آگاهی داشته باشید و بدانید که چگونه می توانید از آنها استفاده کنید. یک متخصص املاک و مستغلات بهترین منبعی است که به شما کمک می کند تا متوجه شوید جقدر دارایی از املاک خود دارید و در مورد برخی راه هایی که می توانید از آن استفاده کنید به شما مشاوره می دهد. در ذیل چند نمونه آورده شده اند:

1- خانه ای بخرید که متناسب با نیازهای شما باشد.

اگر دیگر جا و فضای مورد نیاز خود را ندارید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که به خانه بزرگتری نقل مکان کنید. یا ممکن است فضای زیادی دارید و به خانه ای کوچکتر نیاز داشته باشید. بدون توجه به شرایط، استفاده از سهمی که از خانه خود دارید را برای انتقال به خانه ای که متناسب با سبک زندگی شما است، در نظر بگیرید.

اگر می خواهید خانه خود را ارتقاء دهید، می توانید سرمایه خود را به عنوان پیش پرداخت برای خانه جدید خود قرار دهید. و اگر قصد دارید خانه کوچک تری بخرید، ممکن است تعجب کنید که سرمایه شما می تواند بخشی از هزینه خانه بعدی شما را پوشش دهد. یک مشاور املاک می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که چقدر سهم از خانه فعلی خودتان داریدو چگونه می توانید از آن برای خرید خانه بعدی خود استفاده کنید.

2- بر روی خانه فعلی خود مجدداً سرمایه گذاری کنید.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر از شرکت Point، 39 درصد از صاحبان خانه در صورت تمایل به دسترسی به سهم خود، در پروژه های بهبود و ارتقاء خانه فعلی خود سرمایه گذاری می کنند. اگر می خواهید برخی چیزها را در مورد فضای زندگی خود تغییر دهید اما هنوز آمادگی مالی ندارید، استفاده از سهمی که از خانه خودتان دارید یک گزینه عالی می باشد.

پروژه های بهبود و ارتقاء خانه به شما این امکان را می دهد که خانه خود را مطابق با نیازها و سبک دلخواهتان سفارشی کنید. فقط به یاد داشته باشید که در مورد به روز رسانی هایی که انجام می دهید از قبل فکر کنید، زیرا برخی از بازسازی ها ارزش بیشتری به خانه شما می بخشند و به احتمال زیاد برای خریداران آینده جذاب تر هستند. به عنوان مثال، گزارشی از انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) نشان می دهد که بازسازی یا جایگزینی کفپوش چوبی، به میزان زیادی هزینه های انجام شده در خانه را بازیابی می کند. برای دریافت بهترین مشاوره در مورد این که در کدام پروژه ها سرمایه گذاری کنید تا در هنگام فروش خانه بیشترین بازده سرمایه گذاری خود را داشته باشید، به یک متخصص محلی تکیه کنید.

3- اهداف شخصی خود را دنبال کنید.

علاوه بر نقل مکان به یک خانه جدید یا ارتقاء و به روز رسانی خانه فعلی خود، home equity می تواند به شما در دستیابی به زندگی که آرزویش را دارید نیز کمک کند. این می تواند به معنای سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید، بازنشستگی یا تأمین مالی برای تحصیلات باشد. در حالی که نباید از این سهم برای هزینه های غیرضروری استفاده کنید، استفاده از آن برای راه اندازی یک کسب و کار یا صرف هزینه های تحصیلی می تواند به شما در دستیابی به اهداف مادام العمر کمک کند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.