پیش بینی میزان فروش خانه های موجود، اجاره بها، بازستانی ملک و نرخ بهره وام مسکن در سال 2023.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت nar.realtor/newsroom، پیش بینی لارنس یون اقتصاددان ارشد NAR در مورد فروش خانه، اجاره بها، بازستانی ملک، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و نرخ بهره وام مسکن در سال 2023 را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

لارنس یون (Lawrence Yun) اقتصاددان ارشد NAR و معاون ارشد تحقیقات، پیش بینی می کند که 4.78 میلیون خانه موجود فروخته خواهد شد، قیمت ها ثابت می مانند و آتلانتا بهترین بازار املاک و مستغلات خواهد بود که در سال 2023 و پس از آن باید گوش به زنگ آن بود. یون پیش بینی انجمن را در چهارمین نشست سالانه پیش بینی املاک و مستغلات NAR در پایان سال معرفی کرد.

یون پیش بینی می کند که فروش خانه در مقایسه با سال 2022 (5.13 میلیون خانه) 6.8 درصد کاهش خواهد یافت و میانگین قیمت خانه به 385,800 دلار خواهد رسید که تنها 0.3 درصد نسبت به سال جاری افزایش یافته است.

یون گفت: “نیمی از کشور ممکن است افزایش قیمت اندکی را تجربه کنند، در حالی که نیمی دیگر ممکن است شاهد کاهش جزئی قیمت باشند. با این حال بازارهای کالیفرنیا ممکن است استثنا باشند، به عنوان مثال، سانفرانسیسکو احتمالاً کاهش قیمت 10 تا 15 درصد را ثبت می کند.”

یون انتظار دارد قیمت اجاره بها در سال 2023 پس از افزایش 7 درصدی در سال 2022، پنج درصد افزایش یابد. او پیش بینی می کند که میزان بازستانی ملک در سال 2023 در سطوح پایین باقی خواهد ماند و کمتر از یک درصد از کل وام های مسکن را شامل می شود.

یون پیش بینی می کند که تولید ناخالص داخلی ایالات متحده 1.3 درصد رشد کند، تقریباً نیمی از سرعت معمول در طول تاریخ خود یعنی 2.5 درصد. او انتظار دارد که نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت پس از کاهش 7 درصدی در اواخر سال 2022، به 5.7 درصد برسد زیرا فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ را برای کنترل تورم کاهش می دهد. یون اشاره کرد که این کمتر از نرخ تاریخی قبل از همه گیری بیماری به میزان 8 درصد است.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nar.realtor/newsroom

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.