از دام اجاره در سال 2023 اجتناب کنید.

اگر مستأجر هستید، احتمالاً هر سال با یک تصمیم مهم مواجه می شوید: اجاره نامه فعلی خود را تمدید کنید، اجاره نامه جدیدی را شروع کنید یا این که خانه بخرید. امسال هم فرقی نمی کند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، اجاره و خرید خانه را با یکدیگر مقایسه می کند.

در سال گذشته، هم مستأجران فعلی و هم مستأجران جدید شاهد افزایش اجاره بها بر اساس اطلاعات realtor.com بوده اند:

از هر چهار مستأجر سه نفر (74.2 درصد) که در 12 ماه گذشته نقل مکان کرده اند، افزایش اجاره بها را گزارش کرده اند. فشار ناشی از افزایش اخیر اجاره بها منحصر به مستأجرینی نیست که اخیراً نقل مکان کرده اند. نزدیک به دو سوم مستأجران (63.2 درصد) که در خانه اجاره ای فعلی خود بین 12 تا 24 ماه زندگی کرده اند و احتمالاً اجاره نامه خود را تمدید کرده اند نیز افزایش اجاره بها را گزارش کرده اند.

و اگر به داده ها در طول تاریخ نگاه کنید، نباید تعجب آور باشد. این به این دلیل است که طبق سرشماری، اجاره بها از سال 1988 به طور ثابت در حال افزایش بوده است (به نمودار زیر توجه نمایید):

بنابراین، اگر در سال 2023 اجاره را به عنوان یک گزینه در نظر می گیرید، ارزش این را دارد که بررسی کنید که آیا این روند احتمالاً ادامه خواهد داشت یا خیر. پیش بینی وضعیت مسکن در سال 2023 از جانب realtor.com انتظار دارد که اجاره بها همچنان افزایش یابد (به نمودار زیر توجه کنید):

این پیش بینی اجاره پروژه ها در سال آینده 6.3 درصد افزایش می یابد (به رنگ سبز نشان داده شده است). هنگامی که با نوارهای آبی در نمودار مقایسه می شود، واضح است که پیش بینی سال 2023 افزایش شدیدی را که مستأجران در دو سال گذشته مشاهده کرده اند، نشان نمی دهد، اما همچنان بالاتر از میانگین تاریخی افزایش اجاره بها بین سال 2013 تا 2019 است.

این بدان معناست که اگر قصد دارید امسال دوباره خانه اجاره کنید و هنوز اجاره نامه خود را تمدید نکرده اید، ممکن است زمانی که این کار را می کنید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید.

مالکیت خانه جایگزینی را برای افزایش اجاره بها فراهم می کند.

این هزینه های فزاینده ممکن است شما را وادار کند که در مورد گزینه های دیگری که دارید تجدید نظر کنید. اگر به دنبال ثبات بیشتر هستید، زمان آن رسیده است که مالکیت خانه را در اولویت قرار دهید. همانطور که شرکت فردی مک (Freddie Mac) اظهار می دارد: یکی از مزایای متعدد داشتن خانه شخصی این است که هزینه ماهانه ثابت را فراهم می کند که می توانید در طول مدت وام خود آن را قفل کرده و ثابت نگه دارید.

پرداخت های ماهانه اجاره ممکن است در طول زمان افزایش یابد، اما وام مسکن با نرخ ثابت تضمین می کند که هر ماه مبلغ ثابتی را پرداخت خواهید کرد. با وام مسکن با نرخ ثابت، نرخ بهره وام شما در طول عمر وام قفل می شود. بازپرداخت های ثابت به شما امکان می دهد عاقلانه بودجه بندی کنید و برای آینده برنامه ریزی نمایید.

اگر قصد دارید امسال حرکتی را انجام دهید، قفل کردن هزینه های ماهانه مسکن در طول مدت عمر وام می تواند یک مزیت بزرگ باشد.

صاحبان خانه همچنین از مزیت افزوده Home Equity بهره مند می شوند که رشد قابل توجهی داشته است. در واقع آخرین گزارش Homeowner Equity Insight از CoreLogic نشان می دهد که مالکان خانه در 12 ماه گذشته به طور میانگین 34,300 دلار از Home Equity خانه به دست آورده اند. به عنوان یک مستأجر، پرداخت اجاره بها تنها هزینه مسکن شما را پوشش می دهد. هنگامی که وام مسکن خود را برای یک خانه بازپرداخت می کنید، ثروت خود را از طریق پس انداز اجباری افزایش می دهید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.