ده نکته برای این که یک آپارتمان را عایق صدا کنید

یکی از معایب زندگی در بالتیمور، اجاره آپارتمان در لس آنجلس، یا زندگی در هر شهر بزرگ دیگری، وجود سر و صدا است. از بزرگراه ها و کارگاه های ساختمانی گرفته تا همسایه های پر سر و صدا. این منابع صوتی می توانند زندگی روزمره شما را مختل کنند. چگونه می توان با آن مقابله کرد؟ دانستن نحوه عایق صوتی یک آپارتمان می تواند تجربه شما از اجاره کردن خانه را تا حد زیادی بهبود بخشد. اگرچه نمی توانید سر و صدای بیرون را به طور کامل از بین ببرید، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کاهش این سر و صداها انجام دهید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، ده راه عایق صدا کردن آپارتمان را برای شما همراهان گرامی بیان می کند.

1- نقاط ضعف را در آپارتمان خود پیدا کنید.

هر آپارتمان دارای مناطقی است که مستعد نشت صدا می باشند. هرگونه سوراخ یا شکاف باعث می شود صدای بیرون وارد فضای زندگی شما شود. قبل از انجام اقداماتی برای عایق صوتی آپارتمان خود، ابتدا باید مناطق مشکل دار اصلی که باعث ورود صدای ناخواسته می شوند را شناسایی کنید. درها و پنجره ها معمولاً مقصر اصلی نشت صدا هستند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که آپارتمان شما با خیابان یا بزرگراه شلوغ روبرو باشد.

2- از قفسه های کتاب و سایر مبلمان سنگین استفاده کنید.

اگر منبع اصلی سر و صدای بیرون در آپارتمان شما واحدی است که در کنار شما واقع شده است، می توانید با قرار دادن مبلمان خود به صورت استراتژیک صدا را کاهش دهید. قرار دادن و مماس کردن مبلمان بزرگ به دیوارهای آپارتمان شما می تواند اثر عایق صدا در فضای آپارتمان شما داشته باشد. قفسه های کتاب، به ویژه، ابزار مفیدی برای عایق صدا کردن یک آپارتمان می باشند. قفسه های کتاب به عنوان دیوار دوم عمل می کنند که امواج صوتی باید قبل از ورود به آپارتمان شما از آن عبور کنند. اگر منبع اصلی صدای ناخواسته آپارتمانی است که در کنار شما واقع شده است، قرار دادن یک قفسه کامل کتاب روی دیوار مشترک شما با آنها می تواند میزان صدایی که از واحد آنها می آید را کاهش دهد. قفسه ها را با کتاب های سنگین پر کنید تا اثر خفه کنندگی صدا را به حداکثر برسانید. علاوه بر مبلمان سنگین، استیون دراگو (Steven Drago)، از شرکت Soundproofing New England توصیه می کند که مبلمانی نرم و جاذب صدا مانند کاناپه ها را در سراسر فضای خود بگنجانید.

3- در آپارتمان خود فرش و موکت پهن کنید.

صدای ناخواسته همچنین می تواند از داخل آپارتمان شما بیاید. اگر فضایی را با چند هم اتاقی به اشتراک می گذارید، یا بچه های کوچکی دارید، صدای قدم های مداوم می تواند تمرکز و آسایش شما را مختل کند. این امر مخصوصاً اگر آپارتمان شما دارای کفپوش چوبی باشد صادق است. شما می توانید با پهن کردن فرش در سراسر آپارتمان خود، به ویژه در مناطق پر تردد، با این مشکل مبارزه کنید. این فرش ها صدای قدم ها را در آپارتمان شما خفه می کنند و همچنین صدای آپارتمان زیرین شما را  کاهش می دهند و در نتیجه آپارتمان عایق تری را به وجود می آورند. برخی از فرش ها به طور خاص برای عایق صدا طراحی شده اند و می توانند اثر عایق بودن را به حداکثر برسانند.

4- یک تشک فوم را بر روی زمین پهن کنید تا صدا را کاهش دهد.

فرش تنها ابزاری نیست که برای ایجاد یک کف آپارتمان عایق صدا در اختیار شماست. تشک فوم می تواند کف اتاق شما را به مکان راحت تری برای نشستن یا ایستادن تبدیل کند در ضمن این که صداهای آپارتمان زیرین شما را نیز کاهش می دهد.

5- پرده ها یا پنل های عایق صدا نصب کنید.

وقتی صحبت از نشت صدای بیرون به داخل آپارتمان می شود، پنجره ها مقصر اصلی هستند. طبق نظر شرکت Solution Tales، نصب پرده یا پنل های عایق صدا بر روی پنجره های آپارتمان شما می تواند میزان صدای ناخواسته ورودی به آپارتمان شما را کاهش دهد. در حالی که هر دو گزینه می توانند در ایجاد یک آپارتمان عایق صدا مؤثر باشند، اشکالاتی نیز وجود دارد. نصب پنل های عایق صدا اغلب نیاز به سوراخ کردن دیوار دارد که ممکن است برای صاحبخانه  شما خوشایند نباشد. نصب پرده ها آسانتر است، اما برای عایق صدا بودن، این پرده ها تنها در صور بسته بودن مؤثر هستند که از ورود نور طبیعی به داخل آپارتمان شما جلوگیری می کنند.

6- درهای آپارتمان خود را برای جلوگیری از نشت صدا عایق بندی کنید.

بسته به موقعیت مکانی، درهای آپارتمان می توانند منبع قابل توجهی از صدای ناخواسته باشند. در حالی که یک در نازک می تواند تا حد زیادی صدا را از خود عبور دهد، بیشتر نشت صدا به دلیل شکاف ها و درزهای اطراف و زیر در است. ابزاری مانند نوارهای درزگیر درها می توانند از ورود صدای بیرون به داخل آپارتمان شما جلوگیری کنند. نوارهای درزگیر همچنین می توانند با به دام انداختن هوای گرم در طول زمستان، آپارتمان شما را از نظر انرژی کارآمدتر کنند.

7- یک White Noise Mashine (دستگاه تولید صدای سفید) تهیه کنید.

کمترین سرمایه گذاری که می تواند به شما برای دور ماندن از آزار سر و صدای ورودی به آپارتمان کار کند، یک دستگاه noise machine برای پوشاندن صدای ناخواسته در هنگام خواب است. نویز سفید صدایی است که دارای چندین فرکانس با شدت یکسان است و می توان از آن برای تحت تأثیر قرار دادن صداهای دیگر استفاده کرد. وسایل روزمره مانند سشوار و ماشین ظرفشویی می توانند صدای سفید منتشر کنند، اما کارکردن آنها در تمام طول روز عملی نیست. خرید دستگاه نویز سفید روشی مؤثر برای مقابله با نویزهای ناخواسته است. می توانید صدای آن را در حدی تنظیم کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد تا هرگونه صدای بیرونی را از بین ببرید.

8- از پنجره های عایق صدا استفاده کنید.

می توانید از درزگیرهای مخصوص پنجره استفاده کنید که می توانند پنجره های شما را عایق کنند و از ورود صدای بیرون به داخل آپارتمان شما جلوگیری کنند. نصب این درزگیرها خسارتی به پنجره ها وارد نمی کند و برای نصب آنها نیازی به اجازه صاحبخانه نیست. برای به حداکثر رساندن اثر بخشی درزگیرهای پنجره، مطمئن شوید که درزگیرها در درزهای پنجره های آپارتمان شما به درستی و متناسب نصب شده اند و شکاف ها را از بین برده اند.

9- آثار هنری را به دیوار آویزان کنید تا سر و صدا را کاهش دهید.

بسیاری از مردم به جهت زیبایی آثار هنری را به دیوارهای خانه خود آویزان می کنند، اما اگر به دنبال عایق صوتی آپارتمان خود هستید، می توانند کاربردی باشند. به طور خاص، آثار هنری پارچه ای مانند ملیله ها می توانند یک ابزار عایق صوتی مؤثر باشند زیرا سطوح نرم صدا را جذب می کنند. همچنین می توانید پتوهای عایق صدا را به دیوارهای آپارتمان خود آویزان کنید و آنها را با آویزان کردن قالی های شیک که با زیبایی آپارتمان شما مطابقت دارند، بپوشانید.

10- پنل های آکوستیک را بر روی دیوارها نصب کنید.

پنل های آکوستیک تخته هایی با روکش پارچه ای هستند که می توانید آنها را به دیوارهای آپارتمان خود آویزان کنید تا صدا و اکوی صدا را کاهش دهید. این پنل ها معمولاً در تئاتر و استودیوهای خانگی استفاده می شوند اما می توانند در هر فضایی مورد استفاده قرار گیرند. ممکن است هنگام ایجاد یک آپارتمان عایق صدا، این پنل ها از نظر زیبایی خوشایندترین گزینه نباشند، اما اگر در شیکاگو یا شهر بزرگ دیگری در منطقه ای زندگی می کنید که مستعد صداهای بلند است، این پنل ها ممکن است ارزش نصب کردن داشته باشند. اگرچه دستیابی به یک آپارتمان کاملاً عایق صدا ممکن است دشوار باشد، و نتایج استفاده از نکات ذکر شده در بالا ممکن است متفاوت باشد، هزینه نسبتاً پایین عایق صدا ارزش فایده بالقوه آن را دارد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.