آنچه باید در مورد افزایش نرخ بهره وام مسکن بدانید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد افزایش نرخ بهره وام مسکن توضیحاتی را ارائه می دهد.

نرخ بهره وام مسکن پس از کاهش مداوم در طول زمستان، در هفته های اخیرشروع به افزایش کرده است. این موضوع برای برخی از خریداران بالقوه مسکن نگران کننده است زیرا ترکیب نرخ های بالاتر بهره وام مسکن با قیمت های بالاتر خانه ها، استطاعت خرید مسکن و مقرون به صرفه بودن آن را کمتر کرده است. بنابراین، اگر در حال برنامه ریزی برای خرید مسکن در سال جاری هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید است یا آیا باید جستجوی خود را تا زمانی که نرخ بهره پایین نیامده است متوقف کنید؟

افزایش اخیر نرخ بهره وام مسکن ناشی از اتفاقاتی است که با تورم می افتد. جوئل کان (Joel Kan)، معاون رئیس جمهور و معاون اقتصاددان ارشد انجمن بانکداران وام مسکن (MBA) توضیح می دهد:

نرخ بهره وام مسکن در هفته گذشته افزایش یافت که به دلیل انتظارات بازار مبنی بر تداوم تورم این افزایش بوجود آمد، بنابراین فدرال رزرو را ملزم کرد که سیاست های پولی را برای مدت طولانی تری محدود نگه دارد.

جدیدترین میانگین هفتگی نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت که توسط شرکت فردی مک گزارش شده است 6.5 درصد می باشد. این سومین هفته متوالی است که نرخ بهره وام مسکن افزایش می یابد و در بالاترین سطح امسال قرار می گیرد (به نمودار زیر توجه کنید):

مشاوره برای خریداران خانه.

اگر به این فکر می کنید که جستجو برای خرید خانه را متوقف کنید زیرا نرخ بهره وام مسکن دوباره شروع به افزایش کرده است، ممکن است بخواهید در این مورد تجدید نظر کنید. این در واقع می تواند فرصتی برای خرید خانه ای باشد که در جستجوی آن بوده اید. با توجه به نظر انجمن بانکداران وام مسکن، درخواستها برای دریافت وام مسکن تنها در یک هفته 13.3 درصد کاهش یافت، بنابراین به نظر می رسد افزایش نرخ بهره وام مسکن باعث می شود برخی از خریداران بالقوه خانه از جستجوی خود برای خرید خانه جدید عقب نشینی کنند. پس این موضوع برای شما به چه معناست؟ اگر در این پروسه بمانید، زمانی که در جستجوی خانه هستید، احتمالاً با رقابت کمتری در بین خریداران دیگر خانه روبرو خواهید شد. در بازاری که خانه های کمی برای فروش وجود دارد، این یک گشایش خوشایند است.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.