قوانین وام FHA برای کسانی که درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداش در آمریکا دارند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

آیا یک متقاضی وام FHA می تواند از درآمد حاصل از اضافه کاری یا Overtime و پاداش یا Bonus خود برای کمک به واجد شرایط بودن جهت دریافت وام مسکن استفاده نماید؟ آیا این درآمدها جزئی از درآمد ماهانه یا سالانه وام گیرنده محسوب می شود؟

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت fha، قوانین وام FHA در رابطه با درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداش را شرح می دهد.

این سؤالی است که پاسخ آن دشوار است، زیرا درآمد حاصل از همه اضافه کاری ها و پاداش ها یکسان نیستند. ضوابط وام FHA مستلزم این است که متصدی وام، کلیه درآمد وام گیرنده که برای محاسبه نسبت بدهی به درآمد مورد استفاده قرار می گیرد را تأیید کند.

می توان از درآمد قابل تأیید برای این منظور استفاده کرد، به این معنی که وام دهنده باید تعیین کند که درآمد پایدار، قابل اطمینان و احتمالاً ادامه دار خواهد بود. ممکن است درآمدهای حاصل از منابع مختلف در نظر گرفته شوند و چنانچه پاداش یا اضافه کار متناسب با معیارهای FHA باشد، واقعا می تواند برای واجد شرایط بودن جهت دریافت وام لحاظ شود.

قوانین در نظر گرفتن درآمد حاصل از اضافه کار یا پاداش در صفحه 189 در HUD 4000.1 یافت می شود. با این تعریف که FHA درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداش را در نظر گرفته و مورد رسیدگی قرار می دهد:

درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداش به درآمدی اطلاق می شود که وام گیرنده علاوه بر حقوق عادی یا Regular Salary دریافت می کند.

دستورالعمل های وام دهنده برای این نوع درآمدها شامل راهنمایی های شرح داده شده در ذیل در HUD 4000.1 می باشد (اما صرفاً محدود به این راهنمایی ها نخواهد بود).

اگر وام گیرنده در طی دو سال گذشته درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداش را دریافت کرده و این امر به طور معقول و منطقی ادامه دار باشد، می تواند از  این درآمد به عنوان یک درآمد مؤثر برای واجد شرایط بودن جهت دریافت وام استفاده نماید. اگر وام گیرنده بر اساس مستنداتی ثابت کند که درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداش را به طور مداوم در طی دوره ای نه کمتر از یک سال دریافت کرده است و این درآمد به طور منطقی و معقولانه احتمالاً ادامه خواهد داشت، مدت زمان دریافت درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداش کمتر از دو سال نیز می تواند برای اعطای وام در نظر گرفته شود.

توجه داشته باشید که بله، مدت زمان مورد نیاز (دو سال) است، اما در صورتی که این درآمدها مطابق با معیارهای فوق باشند، می توان استثنائاتی نیز برای درآمد حاصل از اضافه کاری و پاداشی که به مدت دو سال کامل دریافت نشده اند قائل شد.

هنگامی که مشخص شد که درآمدهای حاصل از اضافه کاری و پاداش مطابق با استانداردهای وام FHA در HUD 4000.1 هستند، وام دهنده چگونه این درآمد را محاسبه می کند؟ طبق کتاب قانون محاسبه به روش ذیل است:

برای کارکنان دارای درآمد اضافه کار یا پاداش، وام گیرنده باید معدل یا میانگین درآمد در طی دو سال گذشته را برای محاسبه درآمد مؤثر در نظر بگیرد. اما اگر درآمد حاصل از اضافه کار یا پاداش در سال جاری 20 درصد یا بیشتر نسبت به سال گذشته کاهش یابد، وام گیرنده باید درآمد سال جاری خود را در نظر بگیرد.

علاوه بر این قوانین، استانداردهای وام دهنده نیز ممکن است اعمال شود، بنابراین مهم است که بدانید موارد مذکور در فوق حداقل شرایط مورد نیاز می باشد و ممکن است تابع قانون ایالتی یا الزامات وام دهنده باشد. اگر هنوز مطمئن نیستید که چگونه این قوانین بر روی وام شما تأثیر می گذارند، در مورد شرایط خاص خود با متصدی وام خود صحبت کنید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fha.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.