چگونه تغییر نرخ بهره وام مسکن می تواند بر شما تأثیر بگذارد.

اگر در فکر این هستید که خانه بخرید یا نخرید، دانستن این که دقیقاً چگونه تغییر نرخ بهره وام مسکن به میزان یک درصد یا حتی نیم درصد بر قدرت خرید شما تأثیر می گذارد، مفید است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد تأثیری که کوچکترین تغییرات نرخ بهره وام مسکن بر قدرت خرید شما می گذارد، توضیحاتی را ارائه می دهد.

نمودار زیر به نشان دادن رابطه کلی بین نرخ بهره وام مسکن و بازپرداخت معمولی ماهانه اقساط وام مسکن کمک می کند:

حتی یک تغییر نیم درصدی می تواند تأثیر زیادی بر بازپرداخت ماهانه اقساط وام شما داشته باشد. و از آنجایی که مدتی است که میانگین نرخ بهره وام مسکن بین 6 تا 7 درصد در حال تغییر است، می توانید ببینید که چگونه کاهش نرخ بر قدرت خرید شما تأثیر می گذارد.

این چه معنایی برای شما دارد؟

ممکن است وسوسه شوید که برنامه خرید خانه خود را  به امید کاهش نرخ بهره وام مسکن متوقف کنید. اما این کار می تواند مخاطره آمیز باشد. هیچ کس به طور قطع نمی داند که نرخ بهره وام از اینجا به کجا می رسد، و تلاش برای زمانبندی آن به نفع شما دشوار است.

لیزا استورتوانت (Lisa Sturtevant) اقتصاددان مسکن در Bright MLS، چنین توضیح می دهد:

معمولاً این یک کار اشتباه است  که یک خریدار خانه سعی کند نرخ بهره را در این بازار زمانبندی کند… اما نوسانات در نرخ بهره وام مسکن در حال حاضر می تواند تأثیر واقعی بر بازپرداخت های ماهانه اقساط وام خریداران داشته باشد.”

به همین دلیل است که باید برای بررسی گزینه های وام مسکن خود، به مشاوران متخصص املاک تکیه کنید، تا درک کنید که چه چیزی بر نرخ بهره وام مسکن تأثیر می گذارد و بودجه خرید خانه خود را بر اساس نوسانات امروزی برنامه ریزی نمایید. آنها همچنین می توانند توصیه هایی متناسب با موقعیت و اهداف خاص شما ارائه دهند، بنابراین شما آنچه را که برای تصمیم گیری آگاهانه نیا دارید در اختیار خواهید داشت.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.