ارزش خالص دارایی های صاحبان خانه 40 برابر بیشتر از مستأجران است.

ارزش املاک همراه با قیمت خانه در دهه گذشته افزایش یافته است و به اکثر صاحبان خانه بیش از 100,000 دلار در آن دوره زمانی داده است و شواهد بیشتری نشان می دهد که مالکیت خانه یک راه مهم برای ایجاد ثروت برای خانواده می باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت nar.realtor/magazine، در مورد تفاوت ثروت ایجاد شده برای صاحبان خانه و مستأجران به نکاتی اشاره می کند.

بر اساس گزارش جدیدی از انجمن ملی مشاوران املاک که در اجلاس REALTOR Broker Summit در سال 2023 منتشر شد، صاحبان خانه که دارای درآمد متوسط بوده اند، از سال 2012 تا کنون شاهد افزایش 68 درصدی املاک خود بوده اند و مبلغ 122,100 دلار ثروت جمع آوری کرده اند. طبق گزارش NAR، صاحبخانه های کم درآمدی که کمتر از 80 درصد از درآمد متوسط منطقه خود را به دست می آورند، 98,900 دلار سهم از ملک خود در همان دوره زمانی داشتند، در حالی که خانوارهای با درآمد بالا که بیش از 200 درصد از درآمد متوسط منطقه خود را به دست می آوردند، مبلغ 150,800 دلار به عنوان حقوق صاحبان سهم از ملک خود به دست می آوردند.

لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد NAR می گوید: “این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که چگونه مالکیت خانه یک کاتالیزور برای ایجاد ثروت برای مردم از هر طبقه است. “پرداخت ماهانه وام مسکن اغلب یک حساب پس انداز اجباری در نظر گرفته می شود که به صاحبان خانه کمک می کند تا ارزش خالصی حدود 40 برابر بیشتر از یک مستأجر بسازند.”

این گزارش نشان می دهد که همراه با این افزایش ثروت، صاحبان خانه نیز شاهد کاهش 21 درصدی بدهی خود در دهه گذشته بوده اند. در سال های اخیر، بسیاری از صاحبان خانه ها توانستند وام های مسکن خود را ریفایننس کنند و نرخ بهره وام زیر 4 درصد را تضمین کنند. این گزارش خاطر نشان می کند که به دلیل بازپرداخت های ماهانه کمتر، بسیاری از صاحبان خانه ها مقدار بیشتری از وام مسکن خود را پرداخت کرده اند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nar.realtor/magazine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.