پیش از این که منتظر پایین آمدن قیمت خانه ها باشید، دوباره فکر کنید.

همانطور که بازار مسکن همچنان در حال تغییر است، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که از اینجا به کجا خواهد رفت. یکی از عواملی که احتمالاً به آن فکر می کنید، قیمت مسکن است که از ماه ژوئن گذشته به اوج خود رسیده، اندکی کاهش یافته است. در نتیجه، ممکن است تا زمانی که قیمت ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا نکند، از خرید خانه خودداری کنید. اما این بهترین استراتژی نیست.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت قیمت مسکن در آینده، به نکاتی اشاره می کند.

نظر سنجی اخیر انجام شده توسط Zonda نشان می دهد که 53 درصد از نسل Millennials در حال حاضر همچنان مستأجر هستند، زیرا منتظر کاهش قیمت خانه می باشند. اما نکته اینجاست: جدیدترین داده ها نشان می دهند که به نظر می رسد که قیمت مسکن به کف رسیده و اکنون دوباره در حال افزایش است. سلما هپ (Selma Hepp)، اقتصاددان ارشد CoreLogic، گزارش می دهد:

قیمت مسکن در ایالات متحده در ماه فوریه 0.8 درصد افزایش یافت … این امر نشان می دهد که قیمت ها در اکثر بازارها قبلاً به کف قیمت خود رسیده است.

شرکت تجزیه و تحلیلگر Black Knight نیز همین تغییر را نشان می دهد. نمودار زیر روند قیمت مسکن در ماه نوامبر را با قیمت مسکن در ماه فوریه مقایسه می کند:

بنابراین، آیا باید منتظر باشید تا قیمت خانه ها پایین بیاید؟ اگر آنچه را که کارشناسان می گویند در نظر بگیرید، احتمالاً نباید این کار را انجام دهید. داده ها نشان می دهند که قیمت خانه ها در بیشتر نقاط آمریکا در حال افزایش است، نه کاهش. و آخرین داده های نظرسنجی انتظارات قیمت مسکن نشان می دهد که کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت مسکن به طور پیوسته افزایش می یابد و پس از سال 2023 به سطوح طبیعی تر افزایش می رسد. بهترین راه برای درک این که ارزش خانه ها در منطقه شما چه می کنند این است که با یک متخصص املاک و مستغلات محلی کار کنید که می تواند آخرین مشاوره های تخصصی را به شما ارائه دهد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.