سه عامل مؤثر بر استطاعت مالی برای خرید خانه.

تمرکز زیادی بر روی نرخ های بالای بهره وام مسکن و چگونگی ایجاد چالش های استطاعت مالی برای خریداران امروزی خانه شده است. درست است که نرخ بهره وام مسکن از زمان پایین ترین رکوردی که در طول همه گیری بیماری شاهد بودیم به طرز چشمگیری افزایش یافت. اما استطاعت مالی برای خرید خانه بر اساس چیزی بیش از نرخ بهره وام مسکن است، استطاعت مالی برای خرید خانه با ترکیبی از نرخ بهره وام مسکن، قیمت خانه و حقوق و دستمزد خریدار خانه تعیین می شود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، سه عامل مؤثر بر استطاعت مالی برای خرید خانه و مقرون به صرفه بودن آن را شرح می دهد.

در نظر گرفتن این که چگونه هر یک از این عوامل در تغییر هستند، تصویر کاملی از قیمت امروزی خانه به شما می دهد.

1- نرخ بهره وام مسکن.

در حالی که نرخ بهره وام مسکن بالاتر از یک سال قبل است، تقریباً 8 ماه است که عمدتاً بین 6 درصد و 7 درصد در نوسان بوده است. (به نمودار زیر توجه کنید):

همانطور که نمودار نشان می دهد، نرخ بهره وام مسکن در این مدت نوساتی را تجربه کرده است. و حتی یک تغییر کوچک در نرخ بهره وام مسکن بر قدرت خرید شما تأثیر می گذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که به تیم متخصصان املاک و مستغلات خود برای مشاوره خود برای تا در مورد آنچه در بازار اتفاق می افتد به روز بمانید. در حالی که پیش بینی این که نرخ بهره وام مسکن از اینجا به کجا می رود دشوار است، بسیاری از کارشناسان معتقدند که احتمالاً در آینده نزدیک حدود 6 تا 7 درصد باقی خواهد ماند.

2- قیمت خانه.

طی چند سال گذشته قیمت مسکن به سرعت افزایش یافت، زیرا نرخ بهره وام مسکن با رکورد پایینی که در طول همه گیری بیماری شاهد بودیم، منجر به افزایش تقاضای خریداران مسکن شد. افزایش تقاضای خریداران در حالی اتفاق افتاد که عرضه خانه ها برای فروش در پایین ترین حد خود قرار داشت و این عدم تعادل، فشار صعودی بر قیمت مسکن وارد کرد. با این حال، امروز نرخ بالای وام مسکن، از میزان افزایش قیمت کاسته است. و حقیقت این است که افزایش قیمت مسکن بسته به بازار متفاوت است. برخی از مناطق شاهد کاهش جزئی قیمت مسکن هستند، در حالی که در برخی مناطق دیگر قیمت ها در حال افزایش هستند. همانطور که سلما هپ (Selma Hepp)، اقتصاددان ارشد CoreLogic توضیح می دهد:

واگرایی در تغییرات قیمت مسکن در سراسر ایالات متحده منعکس کننده داستان دو بازار مسکن استنقصان و کمبود خانه در غرب ایالات متحده به دلیل کندی صنعت فناوری و نقصان شدید خانه های مقرون به صرفه پس از چندین دهه کمبود عرضه مسکن است. دستاوردهای مستمر در جنوب شرقی و جنوب ایالات متحده منعکس کننده بازارهای کار قوی، الگوهای مهاجرتی و مقرون به صرفه بودن نسبی قیمت خانه به دلیل ساخت خانه های جدید است.

برای اطلاع از این که قیمت ها در بازار محلی شما چگونه است، با یک مشاور املاک مورد اعتماد خودتان تماس بگیرید.

3- دستمزد.

مثبت ترین عامل در استطاعت مالی برای خرید خانه و مقرون به صرفه بودن آن در حال حاضر افزایش درآمد است. نمودار زیر از داده های اداره کار (BLS) استفاده می کند.تا نشان دهد دستمزدها در طول زمان چگون افزایش یافته است:

دستمزدهای بالاتر استطاعت مالی و مقرون به صرفه بودن خرید خانه را بهبود می بخشد زیرا درصدی از درآمد شما که برای بازپرداخت وام مسکن شما مورد نیاز است را کاهش می دهد، زیرا مجبور نیستید مقدار زیادی از حقوق خود را به طور ماهانه صرفه هزینه مسکن خود کنید.

استطاعت مالی برای خرید خانه و مقرون به صرفه بودن آن به ترکیبی از نرخ بهره وام مسکن، قیمت مسکن و میزان درآمد شما بستگی دارد. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید، با یک متخصص املاک و مستغلات تماس بگیرید که می تواند توضیح دهد که چه اتفاقی در بازار مسکن محلی شما می افتد و در آنجا چگونه این عوامل با یکدیگر کار می کنند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.