آیا خریداران خانه هنوز هم فعال هستند؟

هر چند که بازار مسکن دیگر آن شور و هیجانی را که مشخصه دو سال پیش بود تجربه نمی کند، به این معنی نیست که بازار امروز متوقف شده است. در واقع ، امروزه ترافیک خریداران همچنان قوی است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت فعالیت خریداران خانه در بازار مسکن فعلی به نکاتی اشاره می کند.

شاخص Showing Time Showing Index اندازه گیری میزان بازدید خریداران از خانه ها است. نمودار زیر از این شاخص برای نشان دادن روند فعالیت خریدار در طول زمان استفاده می کند تا به دیدگاه مناسب امروز کمک کند.

این نشان می دهد که در املاک و مستغلات فصلی وجود دارد. اگر به آخرین سالهای عادی در بازار املاک و مستغلات نگاه کنید (به رنگ خاکستری نشان داده شده است)، یک الگوی ثابت وجود دارد زیرا فعالیت خریدار در نیمه اول هر سال به اوج خود می رسد (در فصل اوج خرید مسکن در بهار) و با نزدیک شدن به پایان هر سال کاهش می یابد.

هنگامی که بیماری همه گیر در ماه مارس 2020 شروع شد، این روند به دلیل واکنش بازار به دلیل عدم اطمینان حاصل (که با رنگ آبی در وسط نشان داده شده است) مختل شد. از آنجا، ما وارد سال های مسکن “unicorn” (به رنگ صورتی شدیم). این زمانی است که نرخ بهره وام مسکن به طور بی سابقه ای پایین بود و تقاضای خریداران مسکن بسیار بالا بود. روندهای فصلی مشابه حتی در آن زمان هنوز وجود داشت، اما در سطوح بسیار بالاتر.

اکنون بیایید به سال 2023 نگاه کنیم. ترافیک خریداران نسبت به ماه قبل کاهش یافته است و همچنین کمتر از اوج هایی است که در سال های unicorn دیدیم. اما آنچه در حال رخ دادن است، کاهش شدید تقاضا نیست، بلکه بازگشتی آهسته به سمت فصلی عادی تر است. همانطور که گزارش Showing Time توضیح می دهد:

نمایش ترافیک در ماه می حدود 10 درصد کاهش یافت. . . . این از یک الگوی معمولی فصلی پیروی می کند، که توسط بیماری همه گیر مختل شده است اما اکنون شروع به بازگشت کرده است. . . .

و برای برجسته کردن این کاهش شدید نیست. اجازه دهید بر روی آن متمرکز شده و دقیق تر بررسی کنیم. در اینجا نموداری وجود دارد که فقط از داده های ماه می در پنج سال گذشته استفاده می کند. این نشان می دهد که تقاضای خریداران خانه هنوز چقدر قوی است.

این امر برای شما به چه معناست؟

خریداران خانه نسبت به ماه می سال 2022 فعال تر هستند. و مطمئناً از سال های عادی گذشته فعال تر بودند. بنابراین، به یاد داشته باشید، فعالیت خریدار همچنان قوی است. و اگر مختص عرضه خانه های محدود در معرض فروش نباشد، در واقع می تواند قوی تر هم باشد. به گزارش U.S. News:

“بازارهای مسکن اندکی سرد شده اند، اما تقاضا از بین نرفته است و در بسیاری از جاها عمدتاً به دلیل کمبود خانه در بازار قوی است.”

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.