مردم خواهان خانه های ارزان قیمت هستند، آیا سازندگان خانه پاسخ خواسته آنها را می دهند؟

در بازار مسکن امروزی دو چالش عمده در مورد استطاعت مالی خریداران خانه و مقرون به صرفه بودن خرید خانه وجود دارد که خریداران خانه را تحت تأثیر قرار می دهد: نرخ بهره وام مسکن که میزان آن بالاتر از دو سال گذشته بوده است، و افزایش قیمت مسکن ناشی از موجودی کم. برای غلبه بر این چالش ها، بسیاری از مردم با نمایندگان خود برای یافتن خانه های ارزان قیمت کار می کنند. و با توجه به این که خانه های نوساز از لحاظ تاریخی درصد زیادی از کل موجودی خانه های موجود را تشکیل می دهند، این جستجو اغلب شامل خانه های کاملاً جدید می شود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد خانه های نوساز کوچک و ارزان قیمت و تأثیر آن بر خریداران خانه، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

مردم برای خانه های تازه ساخت کمتر هزینه می کنند.

نمودار زیر از آخرین اطلاعات سرشماری استفاده می کند تا نشان دهد، در ماه ژوئن، تعداد بیشتری از فروش خانه های نوساز در ایالات متحده در محدوده قیمتی پایین تری نسبت به سال 2022 بوده است:

سال گذشته تنها قیمت 58 درصد از فروش خانه های نوساز کمتر از 500،000 دلار بود. در ماه ژوئن امسال، این رقم به 65 درصد رسید. این بدان معناست که افراد بیشتری در حال حاضر خانه های نوساز ارزانتری می خرند در حالی که مقرون به صرفه بودن و استطاعت مالی همچنان یک چالش است.

سازندگان خانه گزینه های کم هزینه تری را ارائه می دهند.

سازندگان خانه از این روند استقبال کرده اند و بر این اساس واکنش نشان می دهند. جورج راتیو (George Ratiu) اقتصاددان ارشد در Keeping Current Matters، چنین توضیح می دهد:

سازندگان خانه همچنین با آوردن خانه های کوچکتر به بازار در تلاش برای رسیدن به قیمت های پایین تر، به این تغییر پاسخ می دهند. . . .

داده های جدید سرشماری این الگو را بیشتر تأیید می کند و نشان می دهد که میانگین قیمت فروش خانه های نوساز در ماه های اخیر کاهش یافته است (به نمودار زیر توجه نمایید):

همانطور که Mikaela Arroyo مدیر مؤسسه New Home Trends Institute در John Burns Real Estate Consulting می گوید، سازندگانی که بیشتر به این روند پاسخ می دهند، مسیرهایی را برای مالکیت خانه شکل می دهند:

. . . این امر باعث ایجاد فرصت هایی برای مردم می شود تا بتوانند از پس هزینه های مالی یک خانه ابتدایی در یک منطقه برآیند. . . اگر اندازه خانه را کاهش دهید، به طور خودکار آن را به خانه ای ارزانتر و مقرون به صرفه تر تبدیل می کنید. سازندگانی که اندازه وسعت خانه را بیشتر کاهش می دهند، احتمالاً کسانی هستند که سعی می کنند محصولی مقرون به صرفه تر بسازند.

یک نماینده املاک و مستغلات چگونه می تواند کمک کند؟

سازندگانی که خانه های نوساز کوچکتر و ارزانتری تولید می کنند، گزینه های مقرون به صرفه تری را در زمانی که واقعاً به آن نیاز است، در اختیار شما قرار می دهند. اگر امیدوارید که بزودی خانه ای بخرید، با یک مشاور املاک محلی همکاری کنید تا بدانید در منطقه شما چه خانه هایی موجود است. یک نماینده املاک و مستغلات می تواند به شما کمک کند تا خانه های تازه ساخته شده ا خانه های در حال ساخت نزدیک به خود را ببینید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.