چگونه یک خانه خریداری کنیم: 5 قاعده جدید که می‌تواند موفقیت یا شکست پیشنهاد قیمت شما را تعیین کند.

تغییراتی در قوانین خرید ملک ایجاد شده است. افرادی که برای خرید ملک در آینده نزدیک جدی‌ هستند، ابتدا باید این مطلب را بخوانند!

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtor، پنج قاعده ارائه پیشنهاد قیمت و خرید خانه را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

چه چیزی بیشترین تغییر را در فرآیند سنتی خرید ملک ایجاد کرده است؟ برای شروع، خریداران باید خود را برای قیمت‌های بالا و نرخ بهره وام مسکن بالا آماده کنند. داده‌ها نشان می‌دهند که میانگین قیمت ملک در سراسر آمریکا به بیش از ۴۳۹,۰۰۰ دلار رسیده است. علاوه بر این، موجودی کلی خانه های فروشی به طور قابل توجهی کمتر از آنچه در سال گذشته بوده می باشد.

بنابراین، خریداران برای رقابت با سایر خریدارانی که در جستجوی خانه هستند و به دنبال خانه ای با قیمت مناسب می باشند، نیاز به اقدامات مضاعف دارند. برای یافتن یک خانه ایده‌آل در بازار مسکن امروز، این پنج قاعده جدید را دنبال کنید.

1- آماده شدن برای جستجوی طولانی با توجه به کاهش موجودی مسکن امروز

ممکن است برای خرید خانه در برخی از بازارهای آمریکا به مدت سه تا شش ماه یا حتی تا یک سال زمان نیاز داشته باشید. برای این امر آماده شوید.

احتمالاً حتی ممکن است با چندین پیشنهاد مواجه شوید که در مقایسه با سال‌های گذشته، مذاکرات بسیار پیچیده‌تری انجام می‌شود. بنابراین انتظار نداشته باشید که به سرعت نقل مکان کنید. اگر برای نقل مکان عجله دارید، هر چه سریع‌تر به جستجوی خانه خود بپردازید.

2- قبل از آنکه پروسه خرید خود را شروع کنید، منابع مالی خود را برای خرید تأمین کنید

روزهایی که بدون تأمین منابع مالی به جستجوی خانه می‌رفتید گذشته است. اگر برای خرید یک خانه به وام نیاز دارید، قبل از اقدام به خرید خانه باید جهت دریافت یک وام مسکن، نامه پیش تأییدیه دریافت کنید.

علت این است که بدون دریافت نامه پیش‌ تأییدیه از یک وام دهنده برای دریافت وام ، خریداران برای نشان دادن جدیت خود به فروشنده خانه مشکل خواهند داشت. پیشنهاد شما، اگرچه صادقانه است، به راحتی به دلیل کمبود منابع مالی ممکن است شکست بخورد. زیرا بازار رقابتی است.

برای بررسی گزینه‌های وام مسکن خود، با حداقل سه  وام‌دهنده ملاقات کنید که می‌توانند بانک‌ها، اتحادیه‌های کردیتی، کارگزاران وام مسکن یا هر ترکیبی از آنها باشند (می‌توانید توصیه‌ها را از مشاور املاک خود بگیرید). شما باید یک برآورد صحیح داشته باشید که شرایط وام را از جمله نرخ بهره و هزینه‌ها تشریح می‌کند، تا بتوانید مقایسه‌ای منصفانه برای بهترین معامله انجام دهید.

3- مراقب باشید که پیشنهاد قیمت پایین ندهید

اگر برای خرید یک خانه که برای فروش ارائه شده‌است پیشنهاد قیمت می‌دهید بدان معناست که به قیمت منصفانه‌ای یا کمی بیشتر به فروش گذاشته شده است. “باید از ابتدا بهترین پیشنهاد قیمت خود را ارائه دهید”، پگی یی (Peggy Yee)، مدیر اجرایی در مشاوران املاک فرانکلی در وینا، ویرجینیا، می‌گوید.

باید ذهن خود را در مورد این موضوع آماده کنید که احتمالاً قیمت کامل ارائه شده در لیست را پیشنهاد خواهید داد. اگرچه این امر می‌تواند برای کسانی که به دنبال تخفیف هستند مشکل زا باشد، اما “این واقعیت بازارهای متفاوت است”.

بازارهای املاک در مناطق مختلف متفاوت است، بنابراین با مشاور خود در مورد قیمت پیشنهادی خود مشورت کنید. همچنین می‌توانید مناطق خاصی در نظر بگیرید تا تخمینی از قیمت‌های متوسط خانه در آن مناطق بدست آورید و …

مدت زمانی که یک خانه در بازار به فروش گذاشته می شود متفاوت است. اگر یک خانه بیش از ۳۰ روز در لیست قرار داشته باشد، این ممکن است به این معنا باشد که قیمت آن بالا لیست شده و این به این معناست که شما ممکن است فضای کوچکی برای مذاکره در مورد قیمت داشته باشید.

4- محدود کردن شرایط

هنگامی که خریداران پیشنهاد قیمت را ارائه می‌دهند، می‌توانند شرایط و بندهای احتیاطی را ارائه کنند، شرایطی که باید قبل از انجام معامله برآورده شوند. به عنوان مثال، ممکن است نیاز باشد که خانه مورد بازدید قرار گیرد تا مطمئن شوید که نیاز به تعمیرات زیادی ندارد. اگر وام می‌گیرید، وام دهنده شما ممکن است شما را ملزم به ارزیابی خانه کند که در آن یک ارزیاب مطمئن می‌شود که خانه ارزش آنچه را که می‌پردازید دارد.

5- سریع عمل کنید

غالباً زمانی برای تلف کردن وجود ندارد. در برخی موارد، “فروشنده، خانه را در یک روز در لیست فروش می گذارد، یک یا دو روز بازدیدهای عمومی انجام شده و سپس تمام پیشنهادها را در روز سوم مرور می‌کند”، پگی یی می‌گوید: این می تواند به این معنا باشد که شما تنها چند روز برای مشاهده ملک، مشاوره با مشاور خود و ارسال پیشنهاد وقت دارید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: realtor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.