آیا واقعاً موجودی خانه‌های فروشی در آمریکا بیشتر شده است؟

اگر قصد جابجایی و  نقل مکان به خانه جدیدی را دارید، احتمالاً می‌خواهید جدیدترین اطلاعات در مورد وضعیت بازار مسکن را داشته باشید. برای کمک به دسترسی به این اطلاعات، در اینجا یک بروزرسانی اطلاعات در مورد موجودی خانه‌های فروشی انجام شده است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت موجودی خانه های فروشی در آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

به تصویر زیر نگاهی بیندازید. واقعیت درباره موجودی مسکن امروز چیست؟

اگرچه داستان چند سال گذشته درباره کمبود خانه‌های موجود برای فروش در بازار بوده است، اطلاعات اخیر در سطح ملی ممکن است شما را کمی گیج کند. این به خاطر این است که سایت Realtor.com نشان می‌دهد که موجودی خانه های فروشی در بسیاری از نقاط کشور در واقع در حال افزایش ماه به ماه می باشد (نقاط آبی را در نقشه زیر ببینید):

همانطور که نقشه نشان می‌دهد، به طور ملی، تامین مسکن برای فروش در ماه گذشته حدود 5 درصد افزایش یافته است.

آیا این بدان معنی است که روزهای موجودی محدود مسکن برای فروش به پایان رسیده‌اند؟

جواب کوتاه این است که خیر. زمینه این امر بسیار مهم است. هرچند ممکن است عناوینی را ببینید که می‌گویند موجودی خانه های فروشی افزایش یافته است، اما داده‌ها نشان می‌دهند که نسبت به آنچه که در بازار معمولی و نرمال تر باید باشد، هنوز هم خانه‌های بسیار کمتری برای فروش وجود دارند.

نمودار زیر آخرین تعداد لیست‌های فعال (خانه‌هایی که در حال حاضر برای فروش موجود هستند) را با سال‌های معمولی‌تر اخیر در بازار مسکن (2017-2019) مقایسه می‌کند:

همانطور که لنس لمبرت، بنیانگذار ResiClub Analytics، توضیح می‌دهد:

“اکنون موجودی مسکن برای فروش بسیار پایین تر از سطح آن در زمان پیش از شیوع همه گیری بیماری کرونا می باشد به طوری که افزایش قابل ملاحظه آن در ماه اکتبر هنوز هم کمتر از آنچه لازم است می باشد.”

 

این برای شما چه معنا دارد؟

به خاطر داشته باشید که میزان موجودی املاک و مستغلات فروشی بسیار بستگی به وضعیت بازار املاک محلی دارد. همکاری با یک نماینده معتبر املاک و مستغلات به شما کمک خواهد کرد تا درک بهتری از وضعیت موجودی در بازار خاص شما پیدا کنید.

اگر به دنبال خرید خانه هستید، ممکن است گزینه‌های قدری بیشتری نسبت به ماه‌های اخیر داشته باشید، اما هنوز هم باید برای موجودی کم آماده باشید. یک نماینده بسیار عالی قادر خواهد بود تا تخصص و استراتژی‌های کلیدی خود را که به خریداران دیگر کمک کرده است تا در مقابل کمبود مستمر موجودی مسکن امروز راه‌هایی بیابند، به اشتراک بگذارد.

و اگر سعی در فروش خانه خود دارید، مطمئن شوید که فرصتی برای بالا رفتن قیمت یا فروش سریع خانه خود را از دست نداده‌اید. در حالی که به طور کلی موجودی در سطح ملی اندکی افزایش یافته است، به طور کلی هنوز کم و شاید حتی در منطقه شما کمتر باشد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.