پیش بینی وضعیت قیمت مسکن در آمریکا برای پنج سال آینده.

حتی با وجود داده های زیادی که نشان می دهند قیمت مسکن در بیشتر نقاط آمریکا در حال افزایش است، هنوز هم بسیاری از مردم نگران هستند که سقوط قیمت دیگری برای مسکن در آینده نزدیک رخ بدهد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، پیش بینی متخصصان از وضعیت قیمت مسکن در پنج سال آینده را برای شما همراهان گرامی بیان می کند.

در واقع نظر سنجی اخیر انجام شده توسط شرکت فانی مای (Fannie Mae) نشان می دهد که 23 درصد از خریداران خانه فکر می کنند که قیمت مسکن در 12 ماه آینده کاهش می یابد. تقریباً یک نفر از هر چهار نفر با این ترس دست و پنجه نرم می کنند. برای کمک به کاهش این نگرانی، آنچه را که کارشناسان در مورد قیمت مسکن می گویند نه تنها در سال آینده، بلکه در پنج سال آینده اتفاق خواهد افتاد، آورده شده است.

کارشناسان افزایش ادامه دار قیمت مسکن را پیش بینی می کنند.

نظر سنجی انتظارات قیمت مسکن (The Home Price Expectation Survey HPES)، از Pulsenomics یک منبع عالی برای نشان دادن آنچه کارشناسان برای قیمت خانه در یک دوره 5 ساله پیش بینی می کنند است. این پیش بینی شامل پیش بینی های یکصد اقتصاددان، استراتژیست های سرمایه گذاری و تحلیلگران بازار مسکن است. و نتایج آخرین اطلاعات منتشر شده سه ماهه نشان می دهد که انتظار می رود قیمت مسکن تا سال 2027 هر سال افزایش یابد (به نمودار زیر توجه نمایید):

و در حالی که افزایش قیمت پیش بینی شده در سال 2024 به اندازه سال 2023 نیست، به یاد داشته باشید که افزایش قیمت مسکن انباشته است. به عبارت دیگر، اگر این کارشناسان پس از افزایش 3/32 درصدی قیمت خانه شما در سال جاری، درست گفته باشند، این قیمت در سال آینده باید 2/17 درصد دیگر افزایش یابد.

اگر نگران کاهش قیمت خانه هستید، نکته مهم اینجاست. اگرچه قیمت ها بر اساس مناطق محلی مختلف متفاوت هستند، کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت ها برای سال های آینده در سراسر آمریکا با سرعتی که برای بازار عادی تر است به افزایش خود ادامه خواهند داد.

این برای شما به چه معناست؟

اگر هنوز قانع نشده اید، شاید این اعداد توجه شما را جلب نمایند. این اعداد نشان می دهند که چگونه ارزش یک خانه معمولی می تواند طی چند سال آینده با استفاده از پیش بینی های تخصصی HPES تغییر کند. (نمودار زیر را بررسی نمایید):

در این مثال، فرض کنید که شما یک خانه 400،000 دلاری را در ابتدای سال جاری خریداری کرده اید. اگر پیش بینی HPES را در نظر بگیرید، به طور بالقوه می توانید بیش از 71،000 دلار به ثروت خانوار در پنج سال آینده اضافه کنید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.