آیا خانه های جدید برای فروش وارد بازار مسکن آمریکا می شوند؟

در بازار مسکن هر ساله الگوهای منظمی وجود دارند که به آن الگوهای فصلی می گویند. فصل بهار اوج خرید خانه در آمریکا است و همچنین زمانی است که معمولاً بیشتر خانه ها برای فروش لیست می شوند (خانه هایی که وارد بازار مسکن می شوند در صنعت املاک و مستغلات به عنوان فهرست های جدید شناخته می شوند).

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد روند لیست های جدید خانه های فروشی در سال های گذشته و مقایسه آنها با سال جاری، به نکاتی اشاره می کند.

در نیمه دوم هر سال، تعداد فهرست های جدید معمولاً با کاهش سرعت فروش کاهش می یابد. نمودار زیر از داده های Realtor.com برای ارائه تصویری از این الگوهای فصلی استفاده می کند. این نشان می دهد که چگونه امسال (خط سیاه) از هنجار خارج شده است (به نمودار زیر توجه نمایید):

با نگاهی به این نمودار سه چیز مشخص می شود:

سالهای 2017 الی 2019 (خطوط آبی و خاکستری) از همان الگوی کلی پیروی می کنند. روند این سالها در بازار مسکن بسیار معمولی بود و خطوط آنها در نمودار روندهای عادی و فصلی را نشان می دهد.

از سال 2020، داده ها از روند عادی خارج شد. سقوط بزرگ در سال 2020 (خط نارنجی) زمانی را نشان می دهد که بیماری کرونا شیوع پیدا کرد و بسیاری از فروشندگان خانه برنامه های خود را متوقف کردند. سال 2021 (خط سبز) و 2022 (خط قرمز) کمی بیشتر از روند عادی پیروی می کنند، اما همچنان در نوع خود غیرطبیعی هستند.

امسال (خط سیاه) واقعاً بی نظیر است. افت شدید فهرست های جدید خانه های فروشی که معمولاً در این زمان از سال اتفاق می افتد، اتفاق نیافتاده است. اگر سال 2023 از هنجار پیروی می کرد، خطی که امسال را نشان می دهدبیشتر شبیه خط سیاه نقطه چین بود. در عوض آنچه در حال رخ دادن است این است که تعداد فهرست های جدید خانه های فروشی در حال تثبیت است. و در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، امسال فهرست های جدید بیشتری به بازار می آیند.

این امر برای شما چه معنایی دارد؟

برای خریداران خانه، تثبیت فهرست های جدید یک علامت مثبت است. این بدان معنی است که شما یک جریان ثابت از گزینه ها در بازار دارید و انتخاب های بیشتری برای خانه بعدی خود نسبت به همان زمان در سال گذشته دارید. این امر فرصت ها را برای شما باز می کند و به شما امکان می دهد خانه های مختلفی را که مطابق با نیازهای شما هستند کشف کنید.

برای فروشندگان خانه، در حالی که فهرست های جدید هنجارهای فصلی را زیر پا می گذارند، موجودی هنوز بسیار پایین تر از زمان قبل از همه گیری بیماری است. اگر دوباره به نمودار نگاه کنید، می بینید که خط سیاه امسال هنوز پایین تر از حد معمول است، به این معنی که موجودی به طور چشمگیری افزایش نمی یابد و قیمت ها به سمت سقوط پیش نمی روند. و با رقابت کمتری از سوی فروشندگان دیگر نسبت به سال های معمولی تر، خانه شما شانس بیشتری برای قرار گرفتن در کانون توجه و جذب خریداران مشتاق دارد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.