چرا نرخ بهره وام مسکن می تواند به کاهش خود ادامه دهد؟

وقتی در مورد بازار مسکن مطالعه می کنید، احتمالاً با اطلاعاتی در مورد تورم یا تصمیمات اخیر فدرال رزرو مواجه خواهید شد. اما این دو مورد چگونه بر شما و برنامه های خرید خانه شما تأثیر می گذارند؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، احتمال کاهش نرخ بهره وام مسکن به نکاتی اشاره می کند.

افزایش نرخ وجوه صندوق ذخیره فدرال متوقف شده است.

یکی از اهداف اصلی فدرال رزرو کاهش تورم است. برای انجام این کار، آنها شروع به افزایش نرخ وجوه فدرال برای کند کردن اقتصاد کردند. اگر چه این امر مستقیماً تعیین نمی کند که در مورد نرخ بهره وام مسکن چه اتفاقی می افتد، اما بر آن تأثیر می گذارد.

اخیراً تورم شروع به کاهش کرده است. سیگنال این افزایش ها مؤثر بوده و تورم را پایین می آورد. در نتیجه افزایش نرخ های فدرال رزرو کوچکتر و کمتر شده است. در واقع، از ماه جولای هیچ افزایشی وجود نداشته است ( به نمودار زیر توجه نمایید):

و فدرال رزرو نه تنها تصمیم گرفته است که نرخ وجوه فدرال را در سه بار آخر جلسه کمیته افزایش ندهد، بلکه نشان داده است که ممکن است در سال 2024 نرخ بهره وجوه کاهش یابد. به گفته نیویورک تایمز:

مقامات فدرال رزرو در تصمیم نهایی سیاستی خود در سال 2023 نرخ بهره وجوه فدرال را بدون تغییر رها کردند و  پیش بینی کردند که در سال آینده سه بار هزینه های استقراض را کاهش خواهند داد، که نشانه این است که بانک مرکزی به سمت مرحله بعدی مبارزه با تورم سریع حرکت می کند.

این نشان می دهد که فدرال رزرو فکر می کند اقتصاد و تورم در حال بهبود هستند. پرا این موضوع برای شما و برنامه های شما برای خرید خانه اهمیت دارد؟ این امر می تواند منجر به کاهش نرخ بهره وام مسکن و استطاعت مالی شما را برای خرید خانه بهبود بخشد.

نرخ بهره وام مسکن در حال پایین آمدن است.

نرخ بهره وام مسکن تحت تأثیر طیف وسیعی از عوامل قرار می گیرد و تورم و اقدامات فدرال رزرو نقش مهمی را ایفا می کنند. اکنون که فدرال رزرو افزایش نرخ وجوه را متوقف کرده است، به نظر می رسد که احتمال بیشتری وجود دارد که نرخ بهره وام مسکن به روند نزولی خود ادامه دهد ( به نمودار زیر توجه نمایید):

اگرچه نرخ بهره وام مسکن ممکن است بی ثبات باقی بماند، روند اخیر آن همراه با پیش بینی های کارشناسان نشان می دهد که ممکن است در سال 2024 به کاهش خود ادامه دهد. این امر مقرون به صرفه بودن خرید خانه و استطاعت مالی برای خرید آن را برای خریداران خانه بهبود می بخشد و فروشندگان را راحت تر می کند زیرا آنها احساس نمی کنند که در قفل نرخ پایین وام مسکن فعلی خود هستند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.