آیا به خرید خانه فکر می کنید؟ این سؤالات را از خودتان بپرسید.

اگر امسال به خرید خانه فکر می کنید، احتمالاً بیش از حد معمول به به بازار مسکن توجه می کنید. و اطلاعات خود را در این زمینه از کانال های مختلفی دریافت می کنید. اخبار، رسانه های اجتماعی، مشاور املاک خود، گفتگو با دوستان و عزیزانتان، این فهرست همچنان ادامه دارد. به احتمال زیاد قیمت مسکن و نرخ بهره وام مسکن بسیار بالا می رود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد خرید خانه در سال 2024 توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

در اینجا دو سؤال اصلی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در این زمینه از خود بپرسید.

  • فکر می کنید قیمت خانه ها به کجا می رود؟

یکی از مکان های قابل اعتمادی که می توانید برای کسب اطلاعات در مورد پیش بینی قیمت مسکن به آن مراجعه کنید، نظرسنجی انتظارات قیمت خانه از شرکت فانی مای (Fannie Mae) است. نظر سنجی از بیش از یکضد اقتصاددان، کارشناس املاک و سرمایه گذاری و استراتژیست های بازار.

طبق آخرین نظرسنجی منتشر شده، کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت مسکن حداقل تا سال 2028 به افزایش خود ادامه دهد (به نمودار زیر توجه نمایید):

پس چرا این موضوع برای شما مهم است؟ در حالی که ممکن است درصد افزایش قیمت به اندازه سال های اخیر نباشد، آنچه مهم است بر روی آن تمرکز کنیم این است که این نظر سنجی می گوید حداقل تا پنج سال آینده شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود نه کاهش آن.

و افزایش قیمت مسکن حتی با سرعت متوسط تر، نه تنها برای بازار، بلکه برای شما نیز خبر خوبی است. این بدان معناست که خرید هم اکنون مسکن، احتمالاً ارزش خانه شما افزایش می یابد و باید در سال های آینده سه خود از ارزش ملک خود (Home Equity) را به دست آورید. اما اگر بر اساس این پیش بینی ها صبر کنید، خرید خانه بعداً برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت.

  • فکر می کنید نرخ بهره وام مسکن به کجا می رود؟

در سال گذشته، نرخ بهره وام مسکن در واکنش به عدم اطمینان اقتصادی، تورم و موارد دیگر افزایش یافت. اما یک نشاه دلگرم کننده برای بازار و نرخ بهره وام مسکن وجود دارد. تورم در حال تعدیل است، و به همین دلیل است که اگر به دنبال خرید خانه هستید، این یک معامله بزرگ است.

هنگامی که تورم کاهش می یابد، نرخ بهره وام مسکن به طور کلی در پاسخ به آن کاهش می یابد. این دقیقاً همان چیزی است که در هفته های اخیر دیده ایم. و اکنون که فدرال رزرو اعلام کرده است که افزایش نرخ بهره وام های فدرال خود را متوقف می کند، و حتی ممکن است که در سال 2024 نرخ بهره را کاهش دهد، کارشناسان حتی بیشتر مطمئن هستند که شاهد کاهش نرخ بهره وام مسکن خواهیم بود.

دنیله هیل (Danielle Hale)، اقتصاددان ارشد در Realtor.com چنین توضیح می دهد:

. . . نرخ بهره وام مسکن در سال 2024 با بهبود تورم و کاهش نرخ های فدرال رزرو به کاهش خود ادامه خواهد داد. . . . یک امل کلیدی در شروع ارائه تسهیلات مقرون به صرفه برای خریداران خانه.

همانطور که مقاله ای از انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) می گوید:

نرخ بهره وام مسکن احتمالاً به اوج خود رسیده است و اکنون از بالاترین سطح اخیر خود یعنی نزدیک به 8 درصد، کاهش یافته است. . . . این امر احتمالاً مقرون به صرفه بودن و استطاعت مالی برای خرید خانه را بهبود می بخشد و خریداران بیشتری را برای بازگشت به بازار ترغیب می کند. .

هیچکس نمی تواند با اطمینان مطلق بگوید که نرخ بهره وام مسکن به کجا می رسد. اما کاهش اخیر آن و تصمیم فدرال رزرو برای توقف افزایش نرخ بهره، نشان می دهد که امیدی در افق وجود دارد. در حالی که ممکن است شاهد نوساناتی در اینجا و آنجا باشیم، با تداوم کاهش نرخ بهره، مقرون به صرفه بودن و استطاعت مالی برای خرید مسکن باید بهبود یابد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.