پیش بینی متخصصان در مورد قیمت مسکن در سال 2024

با وجود این که قیمت مسکن در کل آمریکا در حال افزایش است، برخی از مردم همچنان نگران هستند که ممکن است کاهش یابد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، پیش بینی متخصصان در مورد قیمت مسکن در سال 2024 را برای شما همراهان گرامی بیان می کند.

در واقع یک نظرسنجی اخیر از شرکت Fannie Mae نشان داد که 24 درصد از مردم فکر می کنند قیمت خانه در 12 ماه آینده واقعاً کاهش می یابد. این بدان معناست که تقریباً از هر چهار نفر یک نفر با این ترس دست و پنجه نرم می کند، و شما نیز ممکن است با آن مواجه شوید.

برای کمک به کاهش این نگرانی، در اینجا آنچه کارشناسان پیش بینی می کنند که در مورد قیمت خانه اتفاق بیافتد، آورده شده است.

کارشناسان افزایش اندکی را برای قیمت مسکن پیش بینی می کنند.

آخرین پیش بینی های قیمت مسکن را از هشت منبع مختلف بررسی کنید (به نمودار زیر توجه نمایید):

نوار آبی در سمت چپ به این معنی است که به طور متوسط کارشناسان فکر می کنند قیمت مسکن تا پایان امسال بیش از دو درصد افزایش می یابد، نه کاهش.

احتمالاً قیمت مسکن در سال 2024 کاهش نمی یابد زیرا موجودی خانه های فروشی هنوز کم است و نرخ های پایین تر بهره وام مسکن منجر به تقاضای زیاد خریداران خانه می شود. این دو عامل به افزایش قیمت مسکن در طول سال ادامه می دهد. همانطور که سلما هپ (Selma Hepp)، اقتصاددان ارشد CoreLogic توضیح می دهد:

با کاهش نرخ بهره وام مسکن، تقاضا برای خرید خانه در اوایل سال 2024 احتمالاً زیاد خواهد بود و دوباره بر قیمت ها فشار خواهد آورد، مشابه روندهای مشاهده شده در اوایل سال 2023 . . . بیشتر بازارها در طول سال 2024 به بالاترین حد قیمت مسکن خواهند رسید.

این امر برای شما به چه معناست؟

کارشناسان می گویند قیمت مسکن در سال جاری افزایش می یابد و اگر به فکر خرید خانه هستید، این خبر خوبی است. وقتی صاحب خانه می شوید، می خواهید ارزش خانه شما بالا برود. این افزایش قیمت چیزی است که باعث ایجاد سهم مالک خانه از ملک خود (Home Equity) می شود و مالکیت خانه را در طول زمان به سرمایه گذاری خوبی تبدیل می کند.

فراتر از آن، افزایش مورد انتظار قیمت مسکن به این معنی است که اگر آماده، مایل و قادر به خرید خانه هستید، انتظار فقط به این معنی است که بعداً خرید خانه هزینه بیشتری را برای شما خواهد داشت.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.