پس از درخواست وام مسکن، از اشتباهات رایج اجتناب کنید.

چند نکته کلیدی وجود دارد که باید پس از درخواست وام مسکن و قبل از بستن قرارداد آن به خاطر داشته باشید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، کارهایی که پس از درخواست وام مسکن نباید انجام دهید را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

مبالغ هنگفت نقدی را به حسابتان واریز نکنید.

وام دهندگان می خواهند منبع پول شما را ردیابی کنند و بفهمند که این پول از کجا تأمین شده و پول نقد به راحتی قابل ردیابی نیست. قبل از واریز وجه نقد به حساب های خود، روش صحیح ثبت تراکنش های خود را با افسر وام خود در میان بگذارید.

هیچ خرید بزرگی انجام ندهید.

فقط خریدهای مربوط به خانه نیست که می توانند شما را از وامتان محروم کنند. هر خرید بزرگی می تواند برای وام دهندگان پرچم قرمز باشد. افرادی که بدهی جدید دارند، نسبت بدهی به درآمد بالاتری دارند (در مقایسه با درآمد ماهانه چقدر بدهی دارید). از آنجایی که نسبت بدهی به در آمد بالاتر موجب وام پرریسک تری می شود، وام گیرندگان دارای نسبت بالای بدهی به درآمد ممکن است که دیگر واجد شرایط برای دریافت وام مسکن نباشند. در برابر وسوسه بزرگ، حتی برای مبلمان یا لوازم خانگی مقاومت کنید.

ضامن دریافت وام برای کسی نشوید.

هنگامی که به عنوان ضامن وام کسی را امضاء می کنید، خود را مسئول موفقیت و بازپرداخت آن وام می کنید. با این تعهد نسبت بدهی به درآمد شما بالاتر می رود. حتی اگر قول بدهید که بازپرداخت اقساط وام را خود وام گیرنده پرداخت خواهد کرد و نیاز به بازپرداخت آنها از جانب شما نخواهد بود، وام دهنده مجبور است آنها را بدهی شما محسوب نماید.

حساب های بانکی خود را تغییر ندهید.

وام دهندگان باید منبع دارایی های شما را تعیین و ردیابی کنند، هنگامی که بین حساب های شما هماهنگی و انسجام وجود داشته باشد، این کار بسیار آسانتر است. قبل از انتقال پول با افسر وام خود صحبت کنید.

برای یک کردیت جدید درخواست ندهید.

فرقی نمی کند که یک کردیت کارت جدید باشد یا ماشین جدید. وقتی که گزارش کردیت شما توسط سازمان ها در چندین کانال مالی (وام مسکن، کردیت کارت، اتومبیل و غیره) مورد برسی قرار می گیرد، بر امتیاز FICO شما تأثیر می گذارد. کردیت اسکور کم می تواند برای میزان نرخ بهره وام و احتمالاً تأیید واجد شرایط بودن شما برای دریافت وام مسکن تعیین کننده باشد.

هیچیک از حساب های بانکی خود را نبندید.

بسیاری از خریداران خانه بر این باورند که داشتن کردیت کمتر باعث می شود ریسک کمتری داشته باشند و احتمال تأیید آنها برای دریافت وام بیشتر شود. این درست نیست، یکی از اجزای اصلی کردیت شما، طول مدت و عمق سابقه  کردیتی شما است (برخلاف سوابق پرداختی شما) و کل استفاده شما از کردیت به عنوان درصدی از کردیت موجود شما است. بستن حساب ها بر هر دو قسمت از کردیت شما تأثیر منفی دارد.

تغییرات را با وام دهنده خود در میان بگذارید.

در مورد هر تغییری که رخ می دهد یا انتظار دارید رخ دهد با وام دهنده خود صحبت کنید. کاهش یا تغییر درآمد، دارایی یا کردیت باید به گونه ای بررسی و انجام شود که اطمینان حاصل شود که وام مسکن شما همچنان قابل تأیید است. اگر وضعیت شغلی شما اخیراً تغییر کرده است، آن را با وام دهنده خود در میان بگذارید. در نهایت بهتر است قبل از انجام هر کاری در ماهیت مالی، مقاصد خود را به طور کامل افشا کنید و با افسر وام خود در میان بگذارید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.