برای نقل مکان به خانه ای دیگر به چه نرخ بهره وامی نیاز دارید؟

اگر به خرید خانه فکر کرده اید، احتمالاً نرخ بهره وام مسکن برای شما مهم است. حتی این نرخ ممکن است دلیلی باشد تا فعلاً برنامه های خرید خانه خود را متوقف کنید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keeping current matters، در مورد نرخ مورد نیاز بهره وام جهت نقل مکان به نکاتی اشاره می کند.

زمانی که نرخ بهره وام مسکن در سال گذشته تا نزدیک به 8 درصد افزایش یافت، برخی از خریداران خانه دریافتند که این عدد دیگر برای بودجه آنها منطقی نیست. ممکن است برای شما هم همینطور باشد.

داده های Bright LMS نشان می دهد که دلیل اصلی تأخیر خریداران در برنامه های خود برای نقل مکان به خانه جدید، نرخ بالای بهره وام مسکن است (به نمودار زیر توجه نمایید).

دیوید چیلدرز (David Childers)، مدیر عامل شرکت Keeping Current Matters، در پادکست اخیر How’s The Market با این آمار صحبت می کند:

سه چهارم خریداران گفته اند که به دلیل نرخ بهره وام مسکن از خرید مسکن منصرف شده اند. این چیزی است که می دانم در آینده، یعنی سال 2024 تغییر خواهد کرد.

این امر به این دلیل است که نرخ بهره وام مسکن از اوج خود در ماه اکتبر گذشته کاهش یافته است. و در حالی که هنوز نوسانات روزانه در نرخ بهره وام مسکن وجود دارد، پیش بینی های بلند مدت نشان می دهد که تا زمانی که تورم تحت کنترل باشد، امسال نرخ بهره وام مسکن باید به کاهش خود ادامه دهد. کارشناسان حتی می گویند که تا پایان سال 2024 شاهد نرخ های بهره زیر 6 درصد خواهیم بود. و این آستانه برای بسیاری از خریداران خانه تغییر دهنده بازی خواهد بود. همانطور که اخیراً مقاله ای از Realtor.com می گوید:

خرید خانه همچنان مورد علاقه و جستجوی مردم است، اما بسیاری از مردم به دنبال کاهش نرخ بهره وام مسکن برای رسیدن به آن هستند. از هر 10 آمریکایی 4 نفر که به دنبال خرید خانه در 12 ماه آینده هستند، اگر نرخ به زیر 6 درصد کاهش یابد، امکان خرید خانه برای آنها وجود دارد.

در حالی که پیش بینی نرخ بهره وام مسکن تقریباً غیرممکن است، خوشبینی کارشناسان باید به شما بینشی نسبت به آنچه پیش رو دارید بدهد. اگر برنامه های خرید خانه شما به تعویق افتاد، دوباره در انتهای این تونل نور وجود دارد. این بدان معناست که ممکن است زمان آن فرارسیده باشد که در مورد حرکت خود فکر کنید. بهترین سؤالی که می توانید در حال حاضر از خودتان بپرسید این است:

قبل از این که آماده حرکت و نقل مکان باشم، نیاز به چه نرخ بهره وامی دارم.

درصد دقیق مورد نیاز نرخ بهره وام مسکن یک امر شخصی است. شاید 6.5 درصد باشد. شاید 6.25 درصد باشد. یا شاید زمانی است که به زیر 6 درصد می رسد. هنگامی که آن عدد را در ذهن داشتید، کاری که باید انجام دهید این است که با یک متخصص املاک و مستغلات محلی ارتباط برقرار کنید. او به شما کمک می کند تا از آنچه اتفاق می افتد مطلع شوید. و هنگامی که نرخ بهره وام مسکن به عدد مورد نظر شما رسید، آنها اولین کسانی هستند که به شما اطلاع خواهند داد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.