خبر مهم در ارتباط با بحث کمیسیون مشاوران مسکن در آمریکا

انجمن ملی مشاوران املاک National Association of Realtors (NAR) مدتهاست که با انتقاداتی نسبت به شیوه های محاسبه کمیسیون خود در صنعت املاک و مستغلات مواجه بوده است.

شکایت های حقوقی مبنی بر نقض قوانین ضد انحصار و مخالف با تشکیل تراست یا اتحادیه های بزرگ صنایع ادامه دارد و هیئت منصفه فدرال، NAR و کارگزاری ها را مسئول میلیاردها دلار خسارت در نوامبر 2023 می دانند.

این شکایات، ساختار کمیسیون سنتی 6 درصدی را به چالش می کشند و چنین استدلال می کنند که این ساختار قیمت مسکن را به طور مصنوعی بالا برده است. در ادامه ای این مقاله خلاصه ای از اتفاقات و خبرهای اخیر را مورد بررسی قرار میدهیم.

نتیجه تصمیم گیری:

– در توافق اعلام شده توسط NAR، مدل کمیسیون 6 درصدی لغو و تغییر قابل توجهی در صنعت املاک و مستغلات مشاهده می شود.

NAR – با پرداخت 418 میلیون دلار به عنوان خسارت و حذف قوانین مربوط به کمیسیون، به انضمام فراهم کردن نیازها و شرایط لازم برای نمایندگان جهت اشتراک در چندین سرویس فهرست مسکن Multiple Listing Services (MLS) موافقت کرد.

– قوانین جدیدی مانند ممنوعیت گنجاندن غرامت نمایندگان خرید و فروش خانه در لیست های MLS و الزام کارگزاران مسکن برای انعقاد قراردادهای کتبی با مشتریان خود به اجرا درآمد.

تأثیر این تصمیم بر خریداران و فروشندگان خانه:

– انتظار می رود کمیسیون متعلق به معاملات املاک و مستغلات بین 25 تا 50 درصد کاهش یابد، این امر به طور بالقوه موجب صرفه جویی هزاران دلاری فروشندگان در هزینه های مرتبط با کمیسیون ها می شود.

– این توافق فرصت هایی را برای مدل های جایگزین در رابطه با املاک و مستغلات، مانند کارگزاری های با هزینه ثابت و روش‌های ارائه تخفیف ایجاد می کند و امکان قیمت گذاری رقابتی تر را فراهم می کند.

– خریداران و فروشندگان خانه شفافیت و انعطاف بیشتری را در مذاکره در مورد نرخ کمیسیون با نمایندگان خواهند داشت که منجر به ایجاد بازاری خواهد شد که در آن شرایط بیشتر به نفع خریداران و فروشندگان خانه است.

تأثیر این تصمیم بر بازار املاک و مستغلات:

– پیش بینی می شود که این توافق و تصمیم، تأثیری دگرگون کننده بر بازار املاک و مستغلات داشته باشد که منجر به چشم انداز رقابتی تر در بازار می شود.

– سهام سازندگان مسکن در واکنش به این خبر افزایش یافت که نشان دهنده خوش بینی سرمایه گذاران در مورد تأثیر بالقوه این توافق بر قیمت مسکن است.

– در حالی که این توافق ممکن است منجر به خروج بعضی کارگزاران از صنعت املاک و مستغلات شود، انتظار می رود که نمایندگان خرید و فروش مسکن که عمده بازار را در دست داشته اند با عملکرد بهتر در محیط جدید پیشرفت و ترقی کنند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: cnn.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.