بزرگترین اشتباهاتی که خریداران امروز خانه مرتکب می شوند.

خریداران خانه در هر بازاری با چالش هایی روبرو هستند، و امروز نیز چنین است و تفاوتی ندارد. با نرخ بهره بالای وام مسکن و افزایش قیمت خانه، به علاوه عرضه محدود خانه برای فروش، چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، به اشتباهات بزرگ خریداران خانه در هنگام خرید اشاره می کند.

اما، یک راه برای جلوگیری از زمین خوردن وجود دارد، و آن تکیه کردن به یک مشاور املاک برای بهترین مشاوره ممکن است. بینش یک متخصص به شما کمک می کند از برخی از رایج ترین اشتباهاتی که خریداران خانه در حال حاضر مرتکب می شوند جلوگیری کنید.

به تعویق انداختن دریافت نامه پیش تأییدیه.

به عنوان بخشی از فرآیند خرید خانه، یک وام دهنده، به امور مالی شما نگاه می کند تا بفهمد که چه مبلغی را می تواند یا تمایل دارد به شما وام دهد. این به شما ایده خوبی از آنچه می‌توانید قرض بگیرید می‌دهد تا بتوانید قبل از شروع به بررسی خانه‌ها برای خرید، روی جنبه‌های مالی تمرکز کنید. مطمئن شوید که ابتدا نامه پیش تاییدیه خود را دریافت کرده اید. همانطور که CNET توضیح می دهد:

“اگر تا آخرین لحظه دریافت نامه پیش تاییدیه را به تعویق بیاندازید، آنگاه ممکن است تا لحظة آخر مشغول تماس بایک وام دهنده باشید و فرصت را برای ارائه پیشنهاد برای خرید خانه از دست بدهید.”

به تعویق انداختن فرآیند خرید خانه به دلیل ایده آل گرایی.

در حالی که ممکن است فهرست بلندبالایی از چیزهای ضروری و خوب داشته باشید، باید در مورد جستجوی خانه خود واقع بین باشید. حتی اگر وضعیت ایده آل شما این است که خانه ای پیدا کنید که همه چیز را داراست، ممکن است لازم باشد که با خود مصالحه کرده و کنار بیایید، به خصوص که موجودی خانه های فروشی هنوز کم است. بعلاوه، خانه ای که هر چیزی را که می خواهید داشته باشد ممکن است خیلی گران باشد. همانطور که Investopedia می گوید:

زمانی که انتظار دارید خانه‌ای عالی را پیدا کنید، ممکن است فرآیند خرید خانه را با تلاش برای پیدا کردن خانه ای بهتر طولانی‌تر کنید. یا ممکن است در نهایت هزینه بیشتری برای خرید خانه بپردازید فقط به این دلیل که خانه مورد نظر شما تمام نیازهای شما را برآورده می کند.

در عوض، به دنبال چیزی باشید که بیشتر موارد بسیار ضروری و خوب شما را داشته باشد و بتوانید هر چیز دیگری را که نیاز دارید بعداً به آن اضافه کنید.

خرید خانه ای بیشتر از توان مالی شما.

با نرخ بهره وام مسکن امروزی و قیمت خانه، هیچ بحثی وجود ندارد که خرید خانه گران است. و در حالی که ممکن است وسوسه شوید که بودجه خود را برای خرید خانه کمی بیشتر از آنچه که به راحتی می توانید تامین کنید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که خانه را به دست می آورید، اما باید از افزایش بیش از حد تخصیص بودجه جلوگیری کنید. با نماینده خود در مورد چگونگی تأثیر تغییر نرخ بهره وام مسکن بر پرداخت ماهانه شما صحبت کنید. Bankrate این توصیه را ارائه می دهد:

به جای تمرکز بر روی حداکثر مبلغ وامی که واجد شرایط آن هستید، روی بازپرداخت ماهانه ای که می توانید پرداخت کنید، تمرکز کنید. فقط به این دلیل که می توانید واجد شرایط دریافت وام 300،000 دلاری باشید، به این معنی نیست که می توانید به راحتی بازپرداخت های ماهانه همراه با سایر تعهدات مالی خود را انجام دهید. مورد هر وام گیرنده متفاوت است، بنابراین هنگام تعیین قیمت خانه ای که می توانید خریداری کنید، کل مشخصات و ویژگی های مالی خود را در نظر بگیرید.

عدم همکاری با یک مشاور املاک محلی.

این آخری شاید از همه مهمتر باشد. خرید خانه فرآیندی است که شامل مراحل زیادی کاغذبازی، مذاکره و غیره است. به جای اینکه همه اینها را به خود اختصاص دهید، ایده خوبی است که یک مشاور املاک حرفه ای با شما کار کند. او استرس شما را کاهش می دهد و کمک می کند که فرآیند به خوبی پیش برود. همانطور که CNET توضیح می دهد:

“تلاش برای خرید خانه بدون همکاری با یک مشاور املاک و مستغلات، این فرآیند را دشوارتر از آنچه لازم است می کند. یک مشاور املاک می تواند به شما راهنمایی های قانونی حرفه ای، تخصص بازار و پشتیبانی ارائه دهد که در زمان، هزینه و استرس شما صرفه جویی می کند. آنها همچنین می توانند شانس شما را برای یافتن خانه مناسب افزایش دهند تا مجبور نباشید ساعت ها را صرف جستجوی اینترنت برای یافتن لیست خانه های فروشی کنید.”

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.