پیش بینی وضعیت بازار مسکن آمریکا در نیمه دوم سال 2024

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، پیش بینی وضعیت بازار مسکن آمریکا در نیمه دوم سال 2024 را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

همچنان که وارد نیمه دوم سال 2024 می شویم، انتظار کارشناسان در مورد قیمت خانه، نرخ بهره وام مسکن و وضعیت فروش خانه به قرار زیر است:

پیش بینی می شود که قیمت خانه ها به طور متوسط افزایش یابد.

پیش بینی می شود قیمت مسکن با سرعت عادی تری افزایش یابد. نمودار زیر آخرین پیش بینی ها را توسط هفت مورد از معتبرترین منابع در صنعت مسکن نشان می دهد:

دلیل تداوم افزایش قیمت خانه، عرضه خانه برای فروش است. جسیکا لاتز (Jessica Lautz)، معاون اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک NAR، چنین توضیح می دهد:

یکی از چیزهایی که محکم و پایدار به نظر می رسد این است که قیمت خانه ها همچنان رو به افزایش است و دلیل آن این است که موجودی مسکن برای فروش نداریم.

در حالی که موجودی خانه های فروشی در مقایسه با چند سال گذشته افزایش یافته است، اما در کل کم است. و از آنجایی که هنوز خانه های کافی برای خرید و فروش وجود ندارد، این امر فشار صعودی را بر قیمت ها حفظ می کند.

اگر به خرید خانه فکر می کنید، خبر خوب این است که دیگر مجبور نخواهید بود با افزایش سرسام آور قیمت ها همانند زمان همه گیری بیماری مقابله کنید. فقط به یاد داشته باشید انتظار نمی رود که قیمت خانه کاهش یابد. قیمت خانه به صعود خود ادامه خواهد داد، اما فقط با سرعت کمتر.

بنابراین، ورود زودتر به بازار می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شما شود. به علاوه، بنا به گفته کارشناسان می‌توانید مطمئن باشید که ارزش خانه‌تان پس از خرید افزایش می‌یابد.

پیش بینی می شود نرخ بهره وام مسکن اندکی کاهش یابد.

طبق گفته Fannie Mae، انجمن بانکداران وام مسکن (MBA) و انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، یکی از بهترین اخبار هم برای خریداران و هم برای فروشندگان این است که انتظار می رود نرخ بهره وام مسکن کمی کاهش یابد، به نمودار زیر توجه نمایید:

هنگام خرید خانه، حتی یک کاهش کوچک در نرخ بهره وام مسکن می تواند تفاوت زیادی در بازپرداخت های ماهانه شما ایجاد کند. برای فروشندگان، نرخ پایین تر بهره وام مسکن، خریداران بیشتری را به بازار مسکن باز می گرداند، که می تواند به شما کمک کند سریع تر و بالقوه با قیمت بالاتر خانه خود را بفروشید. بعلاوه، اگر به دلیل نرخ های امروزی بهره وام مسکن در فروش مردد بوده اید، ممکن است به شما کمک کند از این حصار تردید خارج شوید.

پیش بینی می شود میزان فروش خانه ثابت بماند.

برای سال 2024، تعداد فروش خانه تقریباً مشابه سال گذشته خواهد بود و حتی ممکن است کمی افزایش یابد. نمودار زیر پیش‌بینی فروش خانه در سال 2024 را توسط Fannie Mae، MBA و NAR با 4.8 میلیون خانه که در سال گذشته فروخته‌اند مقایسه می‌کند:

میانگین این سه پیش‌بینی حدود 5 میلیون فروش خانه در سال 2024 است، افزایش کمی نسبت به سال 2023. لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد NAR، توضیح می‌دهد:

سود شغلی، نرخ ثابت بهره وام مسکن و آزادسازی موجودی خانه از دست فروشندگان، منجر به فروش بیشتر خانه خواهد شد.

با موجودی بیشتر خانه برای فروش، انتظار می رود نرخ بهره وام مسکن کاهش یابد، انتظار می رود امسال چند خانه دیگر نسبت به سال گذشته بیشتر فروخته شود. این بدان معناست که افراد بیشتری می توانند برای نقل و انتقال به خانه جدید حرکت کنند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.