تفاوت بین بازرسی و ارزیابی خانه.

هنگامی که تصمیم به خرید اولین خانه خود می گیرید، ممکن است با برخی شرایط و ضوابط مواجه شوید که با آنها آشنایی ندارید. در حالی که ممکن است یک ایده کلی از بازرسی خانه داشته باشید، شاید مطمئن نباشید که چرا به آن نیاز دارید یا تفاوت آن با ارزیابی چیست.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در اینجا توضیحی درباره هر کدام و معنای آنها برای شما همراهان گرامی به عنوان یک خریدار خانه آورده است.

 

بازرسی خانه

هنگامی که برای خرید خانه ای قرارداد می بندید، بازرسی بخشی کلیدی از فرآیند خرید خانه است. بازرسی به شما ایده روشنی از ایمنی و وضعیت کلی خانه می دهد که برای چنین معامله بزرگی مهم است. همانطور که یک مقاله اخیر Realtor.com توضیح می دهد:

“بازرسی خانه چیزی است که از منافع مالی شما در خریدی که احتمالاً بزرگترین خریدی است که در زندگی خود انجام می دهید محافظت می کند، خریدی که در آن شما تا حد امکان به اطلاعات بیشتری نیاز دارید.”

اگر چیزی در فرآیند بازرسی مشکوک است، مانند قدمت سقف، وضعیت سیستم HVAC یا تقریباً هر چیز دیگری، شما می توانید قبل از نهایی شدن معامله در مورد هرگونه مشکل یا تعمیرات احتمالی با فروشنده بحث و مذاکره کنید و نگران نباشید، لازم نیست این فرآیند را به تنهایی طی کنید. مشاور املاک شما وکیل شما خواهد بود و برای شما با فروشنده مذاکره می کند.

ارزیابی خانه

در حالی که بازرسی وضعیت فعلی خانه را به شما می گوید، یک ارزیابی ارزش آن را به شما می دهد. وبسایت Bankrate چنین توضیح می دهد:

هنگام خرید یا فروش خانه، ارزیابی تأیید می‌کند که قیمت تعیین شده برای فروش خانه مطابق با ارزش بازار منصفانه است. این تضمین می‌کند که خریدار خانه بیشتر از ارزش خانه پول پرداخت نمی‌کند و وام‌دهنده وام مسکنی بیشتر از ارزش آن وام نمی‌دهد.

صرف نظر از اینکه حاضرید برای یک خانه چه مبلغی بپردازید، اگر از وام مسکن برای تامین مالی خرید خانه خود استفاده می کنید، ارزیابی خانه، شما را از پرداخت مبلغ اضافی محافظت می کند و بانک بیش از ارزش خانه به شما وام نمی دهد.

و اگر بین ارزیابی خانه و قیمت توافقی در قرارداد شما برای خرید خانه سردرگمی یا مغایرتی وجود داشته باشد، متخصص املاک و مستغلات مورد اعتماد شما به شما کمک می‌کند تا در هر مذاکره دیگری برای کاهش این شکاف تلاش کنید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.