10 دلیل برای ضرورت بازرسی خانه قبل از خرید مسکن در آمریکا

یکی از کارهای ضروری برای خرید خانه، انجام بازرسی دقیق خانه، جهت اطلاع از معایب خانه و برآورد هزینه های احتمالی آن قبل از خرید است.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت investopedia، دلایل ضرورت بازرسی خانه را برای شما توضیح می دهد.

1- امکان “انصراف” از پیشنهاد خرید خانه را فراهم می کند

اطلاع از عیوب احتمالی خانه و سیستم های آن، و اطلاع از میزان هزینه های تعمیرات و نگهداری، و رفع عیوب احتمالی، تنها از طریق بازرسی دقیق خانه میسر است. خریدار معمولاً پیشنهاد می دهد که فرصتی در اختیارش قرار داده شود تا اگر هزینه های تعمیرات احتمالی خانه با توجه به قیمت خانه برایش مقرون به صرفه نبود، بتواند بدون دردسر و تحمل هزینه های زیاد، از پیشنهاد خرید خود انصراف دهد.

2- ایمنی

با بازرسی خانه می توان خطراتی مانند وجود گاز رادون، مونوکسید کرین ، و کپک را شناسایی کرد. با آزمایش این موارد و درج آن در قرارداد، خریدار می تواند در مورد خرید یا عدم خرید خانه تصمیم گیری نماید.

.

 

3- تاسیسات یا هر چیز اضافه شده غیر قانونی را آشکار می کند

هر نوع تغییر در خانه، یا اضافه کردن اتاق، گاراژ یا زیرزمین بطور غیرقانونی و بدون مجوز، بر بیمه، مالیات، کارایی و مهمتر از همه ارزش کلی خانه تاثیر گذار خواهد بود. در اصل خریدار چیزی را خریداری می کند که از لحاظ قانونی وجود ندارد. حتی سیستم ها و تاسیساتی که بدون مجوز لازم و بطور غیر اصولی در خانه های جدید نصب می شوند، در آینده برای تعمیرات دچار مشکل خواهند شد، و هزینه تعمیرات آنها بر عهده خریدار جدید خواهد بود. با بازرسی خانه پیش از خرید، می توان از این امور آگاهی یافت.

4- حفاظت

اگر املاک پیش فروش را همانطور که هست خریداری کردید در اینصورت بازرسی از منزل بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. تعمیر منازلی که مشکلات ایمنی مانند کپک دارند، پر هزینه بوده و سلامتی را به خطر می اندازند.

5- ابزار مذاکره

گزارش بازرسی خانه ابزاری در دست خریدار خواهد بود، و به او این فرصت را می دهد تا در صورت وجود هر گونه مشکل، از فروشنده بخواهد که خانه را  تعمیر نموده، یا هزینه تعمیر را از مبلغ خرید خانه کسر نماید، یا اینکه فروشنده از این بابت اعتباری به خریدار بدهد. برای اینکه بدانید چه درخواستی موجب مذاکره بهتر می شود بهتر است با یک آژانس مسکن مشورت نمایید.

6- پیش بینی هزینه های آتی

تمامی سیستم ها و تاسیسات اصلی خانه مانند لوله کشی، گرمایش و سرمایش و … یک عمر مفید دارند. بازرس خانه می تواند عمر تقریبی نصب این سیستم ها را تخمین زده و برآورد نماید که تا چه مدت سالم باقی خواهند ماند. در این حالت آگاهی خواهید داشت که در چه زمانی و به چه میزان باید برای آنها هزینه کنید و مشمول چه نوع بیمه یا ضمانت نامه ای می شوند.

7- تعیین “عوامل فسخ معامله”

با بازرسی خانه خریداران می توانند به میزان هزینه تعمیرات و رفع عیوب خانه پی برده و برآورد نمایند که چه مقدار باید بیشتر هزینه کنند تا آن را به خانه ایده آل مورد نظر خود تبدیل نمایند. این امر برای خریدار عاملی خواهد بود تا در صورت مقرون به صرفه نبودن تعمیرات، بتواند معامله را فسخ نماید.

8- یاد میگیرید از سرمایه خود مراقبت کنید

بازرس خانه منبع آموزشی ارزشمندی است. وی می تواند نکات خاص مربوط به نحوه حفظ خانه را گوشزد کند و به این ترتیب منافع خریدار در نظر گرفته شده، و در دراز مدت هزینه ای بابت تعمیر پرداخت نخواهد کرد.

9- مسائل اصلی و مهم را نشان می دهد

برخی از مردم تنها شیفته ظواهر خانه می شوند، و یا محلی که خانه در آن واقع شده است را در نظر می گیرند. بازرسی از خانه این امکان را به خریداران می دهد تا به ظریف ترین نکاتی که از چشم آنها پوشیده است نیز واقف شوند، تا آگاهانه و با در نظر گرفتن همه جوانب در مورد بزرگترین و مهمترین خرید خود تصمیم بگیرند.

10- بیمه

در صورت وجود مشکل خاصی در خانه و یا عدم وجود گواهینامه هایی مانند Wind Mitigation و بازرسی چهار مرحله ای، شرکت های بیمه می توانند خانه را  مشمول بیمه ندانسته و از بیمه کردن آن خودداری نمایند. در بازرسی از خانه توسط بازرسان واجد شرایط، این امور مشخص و مورد توجه قرار خواهد گرفت.

مخلص کلام

خریدار باید در مورد جزییات ملکی که قرار است مالکش شود تحقیق کند. بازرسی از خانه، عملکرد داخلی ملک را نشان می دهد و به خریدار اجازه می دهد تا از تمام مزایا و مشکلات موجود مطلع شود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: investopedia.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن