MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

خرید خانه در آمریکا با شرایط “همان طور که هست” (as-is)، به چه معنی است؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

با نگاه به لیست های آنلاین فروش منازل، ممکن است تعدادی خانه را پیدا کنید که با شرایط “همان طور که هست” (as-is) فهرست شده باشند. این چند کلمه می تواند تأثیر زیادی در معامله خرید خانه برای شما داشته باشند، بنابراین مهم است که بدانید منظور آنها از این کلمات چیست.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes ، در مورد مفهوم فروش خانه با شرایط “همانطور که هست”، و این که چگونه می تواند شما را به عنوان خریدار تحت تأثیر قرار دهد، توضیحاتی را ارائه می دهد.

1- شرایط “همان طور که هست” در بحث املاک  و مستغلات به چه معنی است؟

در فرآیند عادی فروش خانه، پس از اینکه خریداران تمام بازرسی های خود را در مورد خانه انجام دادند، این فرصت را دارند تا در مورد هرگونه تعمیر و ترمیم خانه با فروشندگان منزل مذاکره کنند. معمولاً فروشندگان توافق می کنند که بخشی از کار را به عهده گرفته و کار تعمیر خانه را توسط یک فرد حرفه ای واجد شرایط انجام دهند، و یا اینکه با پرداخت هزینه تعمیر خانه به خریدار موافقت می کنند.

اما زمانی که فروشندگان، خانه خود را با شرایط “همان طور که هست” فهرست می کنند، قصد دارند خانه را در شرایط فعلی با تمامی نقص های آن به فروش برسانند. بنابراین، هنگامی که شما به عنوان خریدار، پیشنهاد خرید چنین خانه ای را می دهید، به معنای این است که شما مایل هستید مسئولیت کلیه کارها و تعمیرات مورد نیاز خانه را بپذیرید.

2- آیا در این شرایط باز هم می توانید از منزل مورد نظر خود بازرسی کنید؟

بسیاری از خریداران خانه، مخصوصاً کسانی که برای اولین بار خانه ای را خریداری می کنند، در این مورد آگاهی لازم را ندارند. در واقع، آنها هنگام خرید خانه ای با شرایط “همان طور که هست” هنوز این اختیار را دارند که بازرسی های مربوطه از خانه را “به نفع خودشان” انجام دهند.

بنابراین، به نفع شما است که بازرسی های مربوط به منزل مورد نظر خود را انجام دهید، زیرا در این صورت متوجه خواهید شد که چه مقدار کار باید در خانه مورد نظر شما انجام شود، و برای انجام تعمیرات خانه باید چقدر هزینه کنید. چنانچه متوجه شدید که خانه بیش از انتظار شما به انجام کارهای تعمیراتی نیاز دارد، و هزینه ای را که باید برای این کار پرداخت کنید بیش از آن چیزی است که فکر می کردید، می توانید از انجام این معامله صرفنظر کنید.

3- مزایای خرید یک خانه با شرایط “همان طور که هست”

مهمترین مزیت خرید خانه ای که در شرایط “همان طور که هست” وجود دارد، این است که معمولاً می توانید آن را با قیمت مناسب تری خریداری نمایید. زیرا فروشندگان برای جلب نظر خریداران، و به علت عدم تمایل به مذاکره در مورد تعمیرات مورد نیاز منزل، اغلب خانه را با قیمتی پایین تر از آنچه انتظار می رود برای فروش ارائه می نمایند.

فایده دیگر خرید منزل با شرایط “همان طور که هست”، این است که می توانید کنترل بیشتری در مورد تعمیرات مورد نیاز خانه داشته باشید. در فروش خانه با شرایط عادی، این فروشندگان هستند که تعیین می کنند چه کسانی تعمیرات مورد نیاز خانه را انجام دهند، در حالی که در خرید خانه با شرایط “همان طور که هست”، شما قادر خواهید بود متخصصانی را که خود به آنها اعتماد دارید، استخدام کنید.

4- معایب خرید یک خانه با شرایط “همان طور که هست”

خرید خانه در شرایط “همان طور که هست” با ریسک هایی نیز همراه است. حتی اگر شما بازرسی های خود را در مورد منزل انجام دهید، تعمیرات توصیه شده می تواند بیش از آنچه انتظار می رفت هزینه ایجاد کند و در این حالت، شما مسئولیت پرداخت این هزینه ها را بر عهده خواهید داشت.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.