دانستنی ها و تفریحات شهر لیک هاواسو در ایالت آریزونا

Lake Havasu City, AZ

در این مقاله، دیدگاه خانوم سرمه شکرایی (مشاور امور املاک در ایالت آریزونا) را در ارتباط با تعدادی از مشخصات شهر لیک هاواسو در ایالت آریزونا جویا شدیم.

دریاچه هاواسو (Havasu) یک دریاچه بزرگ است که در نتیجه احداث سد پارکر (Parker) بر روی رودخانه کلرادو (Colorado)، در مرز بین ایالت های کالیفرنیا و آریزونا، تشکیل شده است. شهر لیک هاواسو (Lake Havasu) نیز در ساحل شرقی این دریاچه قرار دارد.

ظرفیت مخزن این سد، 619,400 هکتار-فوت (764,000,000 متر مکعب) می باشد. این سد که دارای قوس بتونی است، توسط اداره احیاء ایالات متحده آمریکا، بین سال های 1934 و 1938 ساخته شده است. هدف اصلی از احداث این دریاچه، ذخیره آب برای پمپاژ به دو قنات است.

قبل از ساخت این سد، این منطقه محل استقرار سرخپوستان موهاوه (Mohave) بود. پس از نقل مکان سرخپوستان موهاوه در سال 1939، این ناحیه آبی (blue)  نامیده شد. در اوایل قرن نوزدهم، این سرزمین به طور مکرر توسط مهاجمان اشغال شد. همچنین، اسپانیایی ها نیز شروع به حفر معدن در اطراف مناطق در امتداد این رودخانه کردند.

شهر لیک هاواسو، به این دلیل که در منطقه ناهموار اسپرینگ برک (Spring Break) واقع شده است، نیز مشهور می باشد. در منطقه اسپرینگ (Spring)، دانشجویان، از سراسر غرب به سمت دریاچه هاواسو می آیند تا در طول روز در کنار دریاچه و در طول شب در کلاب ها به رقص و جشن بپردازند.

شهر لیک هاواسو، یک شهر توریستی پر رونق است که دارای تعداد بسیار زیادی مسکن، تور گردشگری، منازل جهت اجاره و فروشگاههای بزرگ برای خرید کردن است و حتی دارای بیشترین جمعیت در منطقه اسپرینگ برک نیز می باشد.

همچنین، این شهر به مسیرهای پیاده روی فوق العاده در صحرای نزدیک به آن و همچنین انجام  ورزش های آبی در دریاچه هاواسو شناخته شده است. پل لندن (London Bridge)، این سرزمین را به گردشگاه ها و یک مسیر حلقه ای، در منطقه ای معروف به جزیره (Island) مرتبط می کند.

در شهر لیک هاواسو، هر فردی می تواند هیجان گردش در بیابان و انجام بازی های جذاب و سرگرم کننده بر روی آب را به صورت یکجا و در یک منطقه تجربه کند. بازدیدکنندگان از این شهر می توانند ATV ها را در بخش ورزشهای قدرتی سندبار (Sandbar) اجاره کنند، و برای صرف یک ناهار لذتبخش، به منطقه دیزرت بار (Desert Bar)  بروند و یا با استفاده از تورهای شرکت سان ست چارتر و تور (Sunset Charter & Tour Co)، برای تماشای مناظر زیبا در یک تور قایقرانی شرکت نمایند.

همچنین، خانواده ها می توانند اوقات فراغت خود را در طول روز در آب دریاچه و یا در کنار ساحل سپری نمایند. هر فردی می تواند در مورد تاریخ جذاب پل معروف لندن و چگونگی به پایان رسیدن آن در این شهر دارای طبیعت مناسب و آفتابی در ایالت آریزونا، مطالعه نماید.

زندگی در شهر لیک هاواسو، احساس زندگی در حومه شهر را به ساکنان خود ارائه می نماید و اکثر ساکنان این شهر، صاحب خانه مسکونی خود می باشند. در شهر لیک هاواسو، بسیاری از بازنشستگان زندگی می کنند (این شهر، بهترین مکان برای سکونت افراد بازنشسته درایالت آریزونا می باشد و دارای رتبه 35 بین 122 منطقه درجه بندی شده در این مورد می باشد). ساکنان این شهر تمایل به روش زندگی محافظه کارانه دارند. میانگین قیمت خانه در این شهر 216,800 دلار است و نرخ متوسط ​​اجاره بهای مسکن نیز 859 دلار است.

همچنین، شهر لیک هاواسو، (که به عنوان ساحل غربی آریزونا نیز شناخته می شود) دارای یک منظره بسیار عالی در سواحل آریزونا می باشد. این شهر دارای سواحل دریاچه ای شنی زیبا و تمیز، و دارای آب روشن و شیرین است که در اکثر اوقات سال بهترین شرایط را برای شنا کردن دارد. دریاچه این شهر، یا هیچگونه موجی ندارد و یا دارای موج اندکی می باشد.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

هنگامی که دمای هوا در تابستان افزایش می یابد، بازدید کنندگانی از مناطق فینیکس (Phoenix)، کالیفرنیا (California) و سراسر مناطق جنوب غربی به این شهر وارد می شوند.

سواحل شهر لیک هاواسو، نقاط تجمع برای خانواده ها هستند، به طوری که می توانند بدون نگرانی از ماهی های خطرناک و یا جریان های نامرتب آب، بر روی شن های گرم ساحل استراحت نموده، و یا در دریاچه به قایقرانی بپردازند. سواحل خصوصی طبیعی این شهر، مکان های بسیار زیبا و بی نظیری برای گردش و آفتاب گرفتن در مکان های خلوت می باشند.

تقریباً هر بخشی از دریاچه هاواسو، به استثنای کانال بریج واتر (Bridgewater) قابل شنا کردن است. اما این موضوع بدان معنا نیست که شما نمی توانید در این کانال راه بروید. این کانال نزدیک به یک ساحل بسیار زیبا است. با این حال، به علت مسائل ایمنی، و با توجه به اینکه ممکن است افرادی که در حال شنا کردن هستند، با شناگران دیگر و یا قایق های در حال حرکت برخورد کنند، شنا کردن در طول این کانال ممنوع است.

بر خلاف اقیانوس، در این دریاچه که دارای آب شیرین است، هیچگونه کوسه، عروس دریایی، پیرانا (ماهی کوچک آب شیرین و بومی امریکای جنوبی) یا هیچ گونه ای از جانوران وحشی وجود ندارد که شنا کردن در این دریاچه را نامناسب نماید. علت زیبایی این دریاچه این است که این  آب های آزاد توسط بهترین سواحل در ایالت آریزونا احاطه شده است.

برای قایقرانان دارای قایق های مسابقه ای با عملکرد بالا، و همچنین صاحبان قایق های گشت زنی مدل پانتون، اتاق های زیادی برای اسکان و همچنین فعالیت های زیادی برای انجام دادن وجود دارد. مشهورترین این مکان ها دریاچه قایقرانی آریزونا می باشد. قایقرانی در دریاچه هاواسو دارای جاذبه های بسیار برجسته و زیبا می باشد، که علاقمندان به قایقرانی را به خود جذب می کند.

علاوه بر کانال بریج واتر در نزدیکی پل مشهور لندن، خلیج ها و سواحل جذاب نیز مکان های مناسبی برای استراحت در طول روز هستند، و یا اینکه می توانید به بررسی رودخانه، دره های عمیق و تنگ، و حیات وحش بی نظیر این منطقه بپردازید. باید توجه داشت که بسیاری از دریاچه های موجود در ایالت آریزونا، ویژگیهای زیبا و دیدنی این دریاچه را ندارند. درجه حرارت آب این دریاچه نیز بین 75 تا 85 درجه فارنهایت است و برای انجام غواصی در عمق زیاد بسیار مناسب است.

مناطق داخلی و اطراف شهر لیک هاواسو، دارای بیش از 20 شبکه مختلف تردد در مسیرهای خارج از جاده، و در سراسر مناطق مختلف این ناحیه، از جمله تپه های ماسه ای، دره ها، و بیابان های باز است. علاقمندان به منطقه آریزونا برای رانندگی در مسیرهای خارج از جاده، گزینه های زیادی برای انتخاب دارند تا بتوانند از تعطیلات آخر هفته خود به خوبی لذت ببرند.

هر آنچه که شما در اختیار دارید، مانند کامیون، دوچرخه های مخصوص جاده های خاکی، وسایل نقلیه ویژه خط آهن های بر روی شن، ATV، UTV، یا وسایل نقلیه دیگر، همه آنها درست مانند پیاده روی سرگرم کننده هستند. در حین پیاده روی و یا رانندگی سریع، این منطقه را که در فصل بهار پر از گل های وحشی می باشد مورد بررسی قرار دهید، از صخره ها قابل بالا بروید، و یا در این منطقه بدوید و با انجام حرکت های سریع، هیجان قابل توجهی را در مسیر های خارج از جاده در این منطقه تجربه کنید. توجه داشته باشید که هوای منطقه آریزونا از فصل پاییز تا بهار برای پیاده روی و رانندگی در مسیرهای خارج از جاده بسیار ایده آل است، اما در این ناحیه دمای هوا در فصل تابستان ممکن است تا بیش از 100 درجه فارنهایت نیز افزایش یابد.

تعدادی از این مسیرهای خارج از جاده در منطقه آریزونا، که دارای شرایط خوب برای ماجراجویی هستند، شما را به نزدیکی نقاط مورد علاقه تان، مانند معادن قدیمی و شهرهای دارای معادن رها شده می برند. در حالی که کشف این مناطق می تواند جذاب باشد، به همان مقدار نیز می تواند خطرناک باشد زیرا چاهها و میله های استوانه ای بزرگ نزدیک اینگونه معادن، علامت گذاری نشده و نامشخص هستند، بنابراین هنگام رانندگی در نزدیکی مناطق دارای معدن، کاملاً رعایت احتیاط لازم را بنمایید.

دریاچه هاواسو، مرز بین ایالات آریزونا و کالیفرنیا را تشکیل می دهد و تقریباً دارای 25 مایل در امتداد خط ساحلی است که بالغ بر شصت کیلومتر می گردد. ماهیگیری در دریاچه هاواسو نیز در تمام طول سال بسیار جذاب است. در این مورد پیشنهاد می گردد مسیر خود را در طول یکی از چندین اسکله دارای دسترسی آزاد برای انجام ماهیگیری آزاد ادامه دهید و قایق خود را به یکی از پایه های اسکله بسته، و از یکی از راه های دسترسی شیب دار بر روی اسکله بیایید و از تفریحگاههای موجود در این منطقه استفاده کنید. همچنین، در خلیج های موجود در سطح این منطقه، برای پیدا کردن نقاط ایده آل گشت بزنید و خط ساحلی دریاچه هاواسو را دنبال کنید تا در نهایت موارد مورد علاقه خود را کشف کنید.

بر خلاف مناطق دیگر، پیاده روی در منطقه آریزونا، یک تجربه هیجان انگیز است. از فصل پاییز تا بهار، همه افرادی که در این منطقه پیاده روی می کنند شاهد این هستند که شهر لیک هاواسو، یکی از بهترین مناطق اسرارآمیز برای پیاده روی در مسیرهای مخصوص پیاده روی در منطقه وسیع آریزونا است.

مسیرهای پیاده روی در شهر لیک هاواسو، دارای طیف وسیعی از زمین، تنوع طبیعی و مناظر زیبا است. با توجه به اینکه مسیر پیاده روی شما آسان، مشکل و یا دارای شرایط متوسطی است، مسیرهای شما می تواند، کوتاه، مسیر های دارای گودال، و دامنه های شیب دار یا سنگی باشد.

شما در طول مسیر پیاده روی خود می توانید از مناظر زیبای ساحل دریاچه، منظره های بیابانی که توسط وزش باد تغییر یافته اند و یا سرازیر شدن از بالای کوههای دارای سنگ قرمز لذت ببرید. همچنین، شما می توانید ویژگی های منحصر به فرد این منطقه، مانند تشکیل سنگ های مرموز و مناطق دارای معادن متروکه را نیز بازدید و بررسی کنید.

همراه با مناظر زیبا، تنوع حیوانات وحشی در این منطقه نیز باعث می شود که بسیاری از مسافران وارد بهترین مسیرهای پیاده روی در منطقه آریزونا شوند. گوسفندان نژاد کوهی آمریکایی، گرگ های صحرایی آمریکای شمالی، خرگوش های پنبه ای رنگ، گربه های دم کوتاه (سیاهگوش آمریکایی) و گونه های فراوانی از پرندگان نیز بسیار جالب و تماشایی هستند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 Sormeh Shorkarei

Real Estate Agent in Arizona

The Janecek Gedaleje

Keller William Realty

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.