چک لیست درخواست وام مسکن در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

نظر به اینکه اخذ هرگونه وام مسکن نیازمند ارائه اسناد و مدارک مربوطه می باشد، بهتر است برای سرعت بخشیدن و تکمیل روند اخذ وام برنامه ریزی کرده و چک لیستی از تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز را برای دریافت وام تهیه نمایید.

یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای این منظور، کردیت اسکور و گزارش همراه آن است. یکی از اسنادی که همه وام دهندگان قبل از اعطای وام آن را بررسی می کنند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtytimes، تمامی آنچیزی را که برای متقاعد کردن یک وام دهنده به آن نیاز دارید، برای شما بیان می کند.

موارد مهم در چک لیست شما چیست؟

ته چکها (Pay Stub)، فرم مالیات سالانه از کارفرما (W2)، اظهارات بانکی (Bank Statements) و بازپرداخت مالیات (Tax Returns) از مهمترین موارد در چک لیست شما هستند. سعی کنید توازن بین بدهی های اصلی و درآمد خود را (Debt to Income Ratio) به وام دهنده نشان داده و با اثبات توانایی خود در پرداخت بدهی ها حس اطمینان را در وام دهنده ایجاد نمایید.

شرایط و مقدار وام باید با شرایط شما همخوانی داشته باشد. سعی کنید تا حد ممکن اطلاعات کسب نمایید. در مورد جزئیات وام از وام دهنده سؤال نمایید. اطمینان حاصل کنید تمام پاسخ‌های داده شده به سوالات شما راضی کننده و کامل باشند. در صورتی که اطلاعات کافی و قانع کننده ای دریافت نکرده اید، آن را نپذیرفته و انجام ندهید.

در مورد دارایی های دیگر چطور؟

لازم است که به هر وام دهنده‌ای، لیستی از دارایی‌های خود را نیز ارائه دهید. ارائه این اطلاعات به وام دهندگان موجب احساس  امنیت و آرامش خاطر بیشتری در آنان می شود و می تواند منجر به دریافت وام با نرخ سود بهتری گردد.

مستندات خود اشتغالی (ُSelf-employed)

در صورتی که صاحب یک شرکت هستید و برای خودتان کار می کنید، در هنگام تقاضای وام، اطلاعات مربوط به سود و زیان شرکت را به وام دهنده خود ارائه دهید (Profit and Loss – Schedule C). موسسات مالی بیشتر به دنبال سرمایه مالی شرکت ها هستند. همچنین اطلاعاتی را ارائه دهید که بیانگر میزان درآمد شما باشد.

آیا خانه‌ فعلی خود را اجاره کرده اید؟

اگر خانه ای اجاره کرده اید و بصورت ماهیانه اجاره پرداخت می کنید، در صورت ارائه درخواست وام، اثبات پرداخت ماهانه اجاره بها ارزش زیادی دارد. برای این منظور اجاره بها باید از طریق انتقال بانکی وجه صورت گیرد نه بصورت پرداخت نقدی. این کار به وام دهنده اجازه خواهد داد تا متوجه شود که شما اجاره خود را سر وقت پرداخت می کنید.

در صورتی که نمی توانید چنین مدرکی را مبنی بر پرداخت به موقع اجاره به وام دهنده ارائه نمایید، از صاحبخانه خود درخواست کنید که طی نامه ای پرداخت به موقع اجاره بها توسط شما را تأیید کند.

منابع اضافی درآمد یا Side Job

در صورتی که به غیر از منبع درآمد اصلی خود منبع در آمد اضافی دیگری نیز دارید، باید آنرا اعلام کنید. می توانید فهرستی از درآمد اضافی خود را با الحاق اسناد پشتیبان اضافه کنید.

قرارداد فروش

وام دهنده باید تمام تعهدات مالی شما در ارتباط با خرید ملک را بداند. اگر قیمت پیشنهادی شما توسط فروشنده پذیرفته شد و قراردادی بسته شد، این قرارداد فروش باید به وام دهنده ارایه شود. قرارداد فروش همیشه باید جزئیات مربوط به هر سپرده ای که توافق کرده اید علاوه بر وام مسکن پرداخت کنید را نشان دهد. هر سپرده هنوز هم به عنوان دارایی یا بخشی از مانده حساب بانکی نمایش داده می شود.

برای هر وام دهنده‌ای ضروری است که از وضعیت مالی کامل شما اطلاع داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شما دچار ورشکستگی شده اید، باید ثابت کنید که از هر گونه تعهد مالی کاملا تبرئه شده‌اید. هر چه در مورد امور مالی خود شفاف تر باشید، راحت تر هم می‌توانید به وامی مناسب دست پیدا کنید.

گزارش کردیت اسکور من چگونه خواهد بود؟

درخواست کنندگان وام با بهترین سابقه و کردیت اسکور نسبت به سایرین در اولویت هستند. برای اطمینان از عدم وجود هر گونه مشکل یا وجود ضعف های احتمالی، ابتدا کردیت خود را بررسی کنید. تصویر کاملی از تاریخچه کردیت خود دریافت کنید. می توانید این کار را از طریق سه دفتر بزرگ اعتباری Equifax، Transunion و Experian انجام دهید. راه های افزایش کردیت اسکور خود را بیابید و سعی کنید کردیت اسکور خود را تا حد امکان بالا ببرید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtytimes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.