چک لیست درخواست وام مسکن در آمریکا

نظر به اینکه اخذ هرگونه وام مسکن نیازمند ارائه اسناد و مدارک مربوطه می باشد، بهتر است برای سرعت بخشیدن و تکمیل روند اخذ وام برنامه ریزی کرده و چک لیستی از تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز را برای دریافت وام تهیه نمایید.

یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای این منظور، امتیاز اعتباری و گزارش همراه آن است. یکی از اسنادی که همه وام دهندگان قبل از اعطای وام آن را بررسی می کنند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtytimes، تمامی آنچیزی را که برای متقاعد کردن یک وام دهنده به آن نیاز دارید، برای شما بیان می کند.

موارد مهم در چک لیست شما چیست؟

ته چکها (Pay Stub)، فرم مالیات سالانه از کارفرما (W2)، اظهارات بانکی (Bank Statements) و بازپرداخت مالیات (Tax Returns) از مهمترین موارد در چک لیست شما هستند. سعی کنید توازن بین بدهی های اصلی و درآمد خود را به وام دهنده نشان داده و با اثبات توانایی خود در پرداخت بدهی ها حس اطمینان را در وام دهنده ایجاد نمایید.

شرایط وام باید با شرایط شما همخوانی داشته باشد و خدمات مورد نظر را به شما ارائه دهد. سعی کنید تا حد ممکن اطلاعات کسب نمایید. در مورد جزئیات وام از وام دهنده سؤال نمایید. اطمینان حاصل کنید تمام پاسخ‌های داده شده به سوالات شما راضی کننده و کامل باشد. در صورتی که اطلاعات کافی و قانع کننده ای دریافت نکرده اید، آن را نپذیرفته و انجام ندهید.

.

 

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

در مورد دارایی های دیگر چطور؟

لازم است که به هر وام دهنده‌ای، لیستی از دارایی‌های خود را نیز ارائه دهید. ارائه این اطلاعات به وام دهندگان موجب احساس  امنیت و آرامش خاطر بیشتری در آنان می شود و می تواند منجر به دریافت وام با نرخ سود بهتری گردد.

مستندات خود اشتغالی (ُSelf-employed)

در صورتی که صاحب یک شرکت هستید و برای خودتان کار می کنید، در هنگام تقاضای وام، اطلاعات مربوط به سود و زیان شرکت را به وام دهنده خود ارائه دهید. موسسات مالی بیشتر به دنبال سرمایه مالی شرکت ها هستند. همچنین اطلاعاتی را ارائه دهید که بیانگر میزان درآمد شما باشد.

آیا خانه‌ فعلی خود را اجاره کرده اید؟

اگر خانه ای اجاره کرده اید و بصورت ماهیانه اجاره پرداخت می کنید، در صورت ارائه درخواست وام، اثبات پرداخت ماهانه اجاره بها ارزش زیادی دارد. برای این منظور اجاره بها باید از طریق انتقال وجه صورت گیرد نه بصورت پرداخت نقدی. این کار به وام دهنده اجازه خواهد داد تا متوجه شود که شما اجاره خود را سر وقت پرداخت می کنید.

در صورتی که نمی توانید چنین مدرکی را مبنی بر پرداخت به موقع اجاره به وام دهنده ارائه نمایید، از صاحبخانه خود درخواست کنید که طی نامه ای پرداخت به موقع اجاره بها توسط شما را تأیید کند.

منابع اضافی درآمد

در صورتی که به غیر از منبع درآمد اصلی خود منبع در آمد اضافی دیگری نیز دارید، باید آنرا اعلام کنید. می توانید فهرستی از درآمد اضافی خود را با الحاق اسناد پشتیبان اضافه کنید. گزارشی از درآمد اضافی خود را همراه با بررسی حساب Paypal  خود ارائه دهید. از همخوانی منبع در آمد اضافی خود با آنچه که در حساب بانکی خود دریافت کرده اید، یا با آنچه که با استفاده از Paypal خرج کرده اید، مطمئن شوید.

یک قرارداد فروش امضا شده

وام دهنده باید از تمام تعهدات مالی شما در ارتباط با خرید ملک را بداند. قرارداد فروش امضا شده باید در چک لیست آورده شود. قرارداد فروش همیشه باید جزئیات مربوط به هر سپرده ای که توافق کرده اید علاوه بر وام مسکن پرداخت کنید را نشان دهد. هر سپرده هنوز هم به عنوان دارایی یا بخشی از مانده حساب بانکی نمایش داده می شود.

برای هر وام دهنده‌ای ضروری است که از وضعیت مالی کامل شما اطلاع داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شما دچار ورشکستگی بوده اید، باید ثابت کنید که از هر گونه تعهد مالی کاملا تبرئه شده‌اید. هر چه در مورد امور مالی خود شفاف تر باشید، راحت تر هم می‌توانید به وامی مناسب یا معامله مناسبی برای اخذ وام مسکن دست پیدا کنید.

گزارش و امتیاز اعتباری من چگونه خواهد بود؟

درخواست کنندگان وام با بهترین سابقه و امتیاز اعتباری نسبت به سایرین در اولویت هستند. ابتدا اعتبار خود را بررسی کنید. تصویر کاملی از تاریخچه اعتباری خود دریافت کنید.

برای اطمینان از عدم وجود هر گونه مشکل یا وجود ضعف های احتمالی، ابتدا اعتبار خود را بررسی کنید. تصویر کاملی از تاریخچه اعتبار خود دریافت کنید. می توانید این کار را از طریق سه دفتر بزرگ اعتباری Equifax، Transunion و Experian انجام دهید. راه های افزایش امتیاز اعتباری خود را بیابید و سعی کنید امتیاز اعتباری خود را تا حد امکان بالا ببرید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtytimes.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)  فیسبوک ما به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن