MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

روش برخورد مناسب با همسایه پر سر و صدا!

همه ما همسایه هایی داریم که فریاد می زنند، با صدای بلند می خندند، با صدای بلند صحبت می کنند، آواز می خوانند و یا از ایک ابزار موسیقی برای نواختن موسیقی استفاده می کنند.

اگر ما خسته و یا غمگین باشیم، گاهی اوقات این نوع همسایگان باعث می شوند ما احساس خشم و عصبانیت بکنیم.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت aquietrefuge، پیشنهادهایی در مورد روش برخورد با هر نوع از آن ها ارائه می کند. این موارد به شرح زیر بیان می گردند:

1) همسایگان پرسرو صدا اما دوست داشتنی!

در واقع، این نوع از مردم، بسیار دلسوز و با محبت هستند. آنها اغلب می خواهند در هر مورد به شما كمك كنند، و به همه افراد به طور دلسوزانه و با محبت برخورد کنند. به همین دلیل است كه بیشتر مردم آنها را دوست دارند. اما آنها یک عادت بد دارند و آن عادت بد، این است که آنها واقعاً با صدای بلند صحبت می کنند و حتی متوجه این موضوع نمی شوند.

بهترین روش برای برخورد این نوع افراد این است که به سادگی به آنها بگویید که صدای آنها هنگام صحبت کردن بیش از حد بلند است. معولاً آنها با این کار شما به آرامی برخورد می کنند و سعی می کنند میزان صدای خود را پایین بیاورند تا شما بتوانید به خوبی حرف های آنها را بشنوید.

حداقل کاری که در این مورد می شود انجام داد این است که هنگامی که آنها این تذکر شما را فراموش کردند، می توانید در برخورد بعدی که با آنها مواجه می شوید این موضوع را به آنها یادآوری کنید.

2) افراد بی توجه به دیگران

این افراد اهمیتی به دیگران نمی دهند و کار خود را انجام می دهند. منزل خود را تمیز می کنند، پیانو یا گیتار می نوازند، بدون اینکه حتی متوجه شوند چقدر سر و صدا ایجاد می کنند و چگونه این صدای بلند می تواند بر روی افراد دیگر ساکن در آن ساختمان تأثیر بگذارد.

دراین مورد نبایستی اشتباه نمود. این افراد اغلب دارای رفتار دوستانه ای هستند و دارای شخصیت های خوبی می باشند. اما اغلب کنترل خود را از دست می دهند و باعث ایجاد سر و صدای زیادی می شوند که به طور مستقیم توسط آنها یا توسط صدای تلویزیون و یا بعضی از آلات موسیقی آنها ایجاد می شود.

در این مورد چه کاری می توانید انجام بدهید؟ شما همیشه می توانید بروید و از آنها درخواست کنید که اگر می توانند صدای خود و یا وسایل متعلق به خود را کمی پایین بیاورند و آنها معمولاً با انجام این کار موافقت می کنند. به استثنای زمانی که آنها کنترل خود را از دست می دهند، به عنوان مثال، هنگامی که یک جشن بزرگ و پر سر و صدا برگزار می کنند، در اکثر مواقع آرام هستند. این کار آسانی نیست که همه را متقاعد کنید که صدای خود را پایین نگهدارند. بنابراین در بعضی از  موارد حتی پلیس می تواند در این مورد درگیر شود.

اما نگران نباشید، این اتفاق زیاد رخ نمی دهد، زیرا امروزه در هر ساختمان یک جدول زمانبندی وجود دارد و هنگامی که یک جشن برگزار می شود، افرادی که آن جشن را سازماندهی می کنند، باید در مورد آن جشن بوسیله یک یادداشت به همه مستأجرین اطلاع بدهند.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید

3) افرادی که در صورتی که از آنها بخواهید، سرو صدای خود را متوقف خواهند کرد

این نوع افراد معمولاً تنها به فعالیت خود فکر می کنند، کار خود را انجام می دهند و آنها به طور آگاهانه می دانند که کار خود را با سر و صدا انجام می دهند، و انتظار دارند که اگر شما از سر و صدای آنها ناراحت می شوید به آنها اطلاع بدهید.  در این مورد نمی توان کاری کرد مگر اینکه هنگامی که سر وصدای بلند از آنها شنیده شد به آنها یادآوری نمود.

در مورد اینگونه افراد، هنگامی که از خواب بیدار می شوند، قهوه می نوشند، برای رفتن به محل کار آماده می شوند و سپس با صدای وحشتناکی درب منزل را می بندند، همه افراد ساختمان متوجه رفتار پر سر و صدای آنها می شوند.

اگر شما واقعاً از سر و صدای آنها ناراحت می شوید، تنها باید به درب منزل آن فرد مراجعه نمایید و از آنها درخواست کنید که اگر می توانند کمی کار خود را به تعویق بیندازند. مطمئناً اکثر آنها این موضوع را درک می کنند و به درخواست شما عمل می کنند.

4) افراد خود بزرگ بین

نوعی  از افراد هستند که احتمالاً فکر می کنند حق دارند هر کاری را که می خواهند، می توانند انجام بدهند. این افراد ممکن است نوجوانان ثروتمند لوس، افراد مشهور بی ادب، یا  افراد متکبر باشند. هنگامی که شما برقراری روابط دوستانه با آنها را برای حل مشکل سر و صدای آنها در نظر دارید، ممکن است برخورد آنها با شما بسیار ناامید کننده باشد.

آنها به این موضوع اهمیتی نمی دهند که شما از آنها چه می خواهید، چرا از رفتار آنها شکایت می کنید و اگر تنها به صورت صمیمانه از آنها بخواهید به ندرت با این موضوع موافقت می کنند که کارهایی را که انجام می دهند متوقف کنند.

تنها راه برخورد با آنها این است که یا شما هم سر و صدای زیادی ایجاد کنید و یا با پلیس و مقامات رسمی تماس بگیرید!

5) افراد گردن کلفت و قلدور!

این نوع افراد از آزار دادن افراد دیگر لذت می برند. زیرا آنها احساس می کنند که قدرت بیشتری نسبت به شما دارند و شما مجبور هستید در برابر آنها تملق بگویید. آنها شما را دوست ندارند و می خواهند ببینند که شما مورد آزار قرار گرفته اید. احتمالاً، شما بعضی از افراد را می شناسید که در صورتی که از آنها شکایت کنید، از شما کینه به دل می گیرند و عصبانی می شوند. آنها معمولاً کارهایی را انجام می دهند که بوسیله انجام آنها شما را بیشتر اذیت کنند و به ندرت از پیامد کارهای خود می ترسند.

معمولاً این افراد تمایل به انجام خشونت فیزیکی دارند، که اگر این درگیری اوج بگیرد، ممکن است مشکلاتی بیشتری بوجود بیاورد. سعی نکنید با آنها مثل خودشان رفتار کنید چون در نهایت آنها هم به دنبال روشی جدید برای اذیت شما می گردند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

6) افراد مبتلا به بیماری روانشناختی

بسیاری از پزشکان می گویند بدترین چیزی که می تواند برای ما اتفاق بیفتد، از دست دادن توانایی های ذهنی است. هیچگونه بیماری بدتر از این برای افراد وجود ندارد که توانایی تفکر آزادانه خود را از دست بدهند. اگرچه این بروز بیماری تقصیر آنها نیست، گاهی اوقات افراد مبتلا به بیماری روانشناختی باعث اختلال در محیط زندگی ما می گردند.

اگر این افراد سر و صدایی ایجاد کنند که ما را اذیت کند، اغلب می ترسیم که با اینگونه افراد صحبت کنیم. گاهی اوقات این ترس ما قابل توجیه است. اما بعضی مواقع نیز این ترس موجه نمی باشد. گاهی اوقات این افراد مهربان هستند، اما گاهی اوقات آنها بد رفتار هستند. همچنین، هر گز نمی توانید در مورد بیماری افرادی که فکر می کنید مبتلا به بیماری روانشناختی هستند، 100 % مطمئن باشید.

بنابراین، در این مورد چه کاری می توان انجام داد؟ اگر شما سر و صدایی از خانه یا آپارتمان اینگونه افراد شنیدید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید، تماس گرفتن با پلیس است.

باید توجه داشت که برخورد مستقیم با آنها ارزشمند نیست، زیرا ممکن است زندگی شما را به خطر بیندازد. بنابراین، همانطور که قبلاً ذکر شد، هرگز نمی توانید مطمئن باشید که آیا آنها دارای فتار مسالمت آمیزی می باشند یا خیر. بنابراین، بهتر است که انجام این کار را به افراد متخصصی واگذار کنید که می دانند چگونه با این موضوع برخورد کنند و حتی در صورت لزوم می توانند به افراد مبتلا به بیماری روانشناختی کمک کنند.

  • نکته نهایی

در نهایت، این نکته یاد آوری می شود که در واقع، بهترین روش برای برخورد با همسایگان پر سر و صدا این است که سیستم مناسب عایق کاری صدا برای منزل خود ایجاد نمایید و خانه یا آپارتمان خود را در برابر ورود صدا عایق نمایید.

انجام این کار به هزینه نمودن پول بیشتری نیاز دارد، اما در نهایت مفید خواهد بود، زیرا مجبور نیستید در مورد روش های مربوط به جلوگیری از همسایگان پر سر و صدای خود در مورد ایجاد صداهای بلند توسط آنها فکر کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: aquietrefuge.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.