آیا همیشه خرید خانه بزرگ تر در آمریکا به نفعمان است؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

با توجه به این که تعداد افراد عضو خانواده معمولا افزایش می یابد، بیشتر افراد دوست دارند خانه های بزرگ تری بخرند تا فضای بیشتری برای خانواده خود در اختیار داشته باشند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت moving، به شما توضیح می دهد که چرا برخلاف باور عموم مردم، همیشه خرید خانه بزرگ تر به نفعتان نیست!

 1.  خانه بزرگ تر هزینه های بیشتری دارد

وقتی خانه بزرگتری می خرید، همه چیز بزرگتر است. از جمله اندازه اتاق ها و همچنین هزینه هایی که برای نگهداری از آنها باید پرداخت شود. تنها هزینه وام مسکن نیست که با خرید خانه بزرگ تر افزایش می یابد، بلکه هزینه های زیر نیز بیشتر می شوند:

بهتر است پیش از خرید خانه بزرگ تر ابتدا با یک مشاور مالی مشورت کنید تا ببینید که آیا این هزینه ها با برنامه های شما برای آینده (چون فرزندان و بازنشستگی) مطابقت می کند یا نه.

 1.  خانه بزرگ یک سرمایه گذاری تضمین شده نیست

خانه یکی از بزرگترین سرمایه گذاری هایی است که شما تا به حال انجام داده اید. بنابراین در حالی که مطمئناً می خواهید خانه ای را که دوست دارید بخرید، می بایست بازده را نیز در نظر بگیرید، دقیقاً مانند سرمایه گذاری های دیگر. روند بازار املاک و مستغلات می تواند به سرعت تغییر کند. بسیاری از خریداران جوان امروزی علاقه ای به خرید خانه های بزرگ ندارند. به این معنا که آنچه که زمانی یک سرمایه گذاری سالم بود اکنون می تواند ضرر بزرگی باشد.

.

 

هیچ راهی برای پیش بینی کامل اینکه چه چیزی سرمایه گذاری مناسب و چه چیز نامناسب است نخواهید داشت، به خصوص در مورد خانه ها. با گذشت زمان تغییرات زیادی از جمله آرایش محلات و امکانات مجاور تغییر می کند که همگی قیمت خانه را تحت تأثیر قرار می دهند. اما روند فعلی به ما می گوید که  خانه های بزرگ مثل قبل برای خریداران جذاب نیستند – و این به معنای تعداد کمتری از خریداران بالقوه در هنگام فروش است.

 1.  نباید برای چشم و هم چشمی خانه بزرگ تری بخرید!

وقتی صحبت از اولویت هایی است که خریداران خانه در نظر می گیرند، چیزهای زیادی وجود دارد که مهم تر از چشم و هم چشمی است. این موارد عبارتند از:

 • محل
 • قابلیت پرداخت هزینه ها
 • سبک زندگی
 • شرایط خانه

البته همه خریداران متفاوت هستند و ممکن است این لیست کمی برای شما متفاوت باشد. اما به هر حال نباید به خاطر چشم و هم چشمی خانه بزرگی بخرید که از عهده هزینه هایش هم برنمی آیید.

 1. داشتن فضای بیشتر همیشه به معنی قابل استفاده بودن آن نیست

بهتر است با خودتان فکر کنید و ببینید که آیا شما واقعا نیاز به دو اتاق نشیمن دارید؟ یا این که داشتن 5 اتاق خواب در خانه به چه دردتان می خورد؟ اگر بیشتر فضای خانه ای که می خرید خالی خواهد ماند، پس دلیلی وجود ندارد که شما هم آن خانه را بخرید.

 1.  هرگز یک خانه بزرگ در یک محله نامناسب نخرید

قیمت خانه می تواند تا حد زیادی از محله تا محله متفاوت باشد، و طبیعتا ممکن است قیمت یک خانه بزرگ در یک محله نامناسب ارزان تر باشد. آیا واقعاً ارزش فداکاری کردن را دارد؟ احتمالا نه. موقعیت مکانی تقریباً همیشه عامل تعیین کننده هنگام خرید خانه است، و احتمالا شما بعدا از این تصمیم خود پشیمان خواهید شد.

 1. خانه های بزرگتر مسئولیت های بیشتر نیز دارند

صاحب خانه باید کارهای زیادی انجام دهد. از نگهداری حیاط خود گرفته تا نظارت بر تعمیرات پیشگیرانه تا نشت سقف و… خرید خانه بزرگتر بدان معنی است که این مسئولیت ها بیشتر می شوند. خانه های بزرگ تر از نظر تعمیر، نگهداری و تمیزی، به صرف زمان و پول بیشتری نیاز دارند.

 • چه اندازه خانه ای برای شما مناسب است؟

برای این که سرمایه گذاری هوشمندی انجام دهید، بودجه خود را مشخص کنید و سعی کنید خانه ای که در این بودجه جای می گیرد، بخرید. اگرچه وام دهندگان هر مبلغ وامی را برای درخواست کنندگان ارائه می دهند، اما شما خود باید حساب کنید و ببینید که آیا از عهده این هزینه ها بر می آیید یا نه. توجه داشته باشید که همیشه آینده را در نظر بگیرید. حتی اگر شما الان بتوانید از عهده این هزینه ها برآیید، شاید در آینده همین ها برایتان مشکل ساز باشند.

توجه داشته باشید که با توجه به آمار اخیر، به نظر می رسد خانه های بزرگ تر در بین خریداران آن چنان محبوب نیستند. حتما پیش از خرید خانه با یک مشاور خوب مشورت کنید تا بعدا از انتخاب خود پشیمان نشوید.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: moving.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن