MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

وام دهندگان مسکن در آمریکا به چه مواردی در صورت حساب بانکی شما توجه می کنند؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

پیش از آنکه شما درخواست خود را برای دریافت وام مسکن به وام دهنده ارائه نمایید، لازم است که از ضعف های مالی خود که برای وام دهندگان از اهمیت برخوردار است آگاه شوید، تا با برطرف کردن این ضعف ها شانس خود را برای تأیید وام مسکن مورد نظر خود افزایش دهید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت zillow، در مورد نحوه رسیدگی وام دهندگان به صورتحساب های بانکی شما نکاتی را عنوان می نماید.

کارمندان آموزش دیده شاغل در مراکز ارائه دهنده وام مسکن، با بررسی های دقیق صورتحساب های بانکی و یافتن سوء مدیریت های احتمالی مالی شما، از توانایی شما برای تأمین پیش پرداخت و هزینه های مربوط به انعقاد قرارداد خرید منزل مورد نظر شما، و همچنین توانایی شما برای پرداخت اقساط وام مسکن درخواستی بطور منظم اطمینان حاصل نموده، و بر اساس آن نسبت به تأیید یا رد درخواست شما جهت دریافت یک وام مسکن تصمیم گیری می کنند.

1- علائم هشدار دهنده مربوط به صورت حساب بانکی

(1) هزینه های ناشی از برداشت اضافه تر از موجودی حساب (Overdraft)

در هنگام ارزیابی صورت حساب های بانکی مرتبط با اظهارنامه های مالی دو ماه گذشته شما توسط وام دهندگان ارائه دهنده وام مسکن، داشتن سابقه در مورد اضافه برداشت از حساب یا Overdraft که در صورت حساب بانکی شما ذکر شده است، به وام دهنده نشان دهد که احتمالا شما در مورد مدیریت امور مالی خود مشکل دارید.

(2) سپرده های بزرگ

وجود سپرده های نامنظم و یا مبالغ هنگفتی که بطور ناگهانی و یکجا به حساب بانکی شما واریز شده اند نیز یکی دیگر از علائم هشداردهنده برای وام دهندگان ارائه دهنده وام مسکن می باشد. چنانچه توضیح قابل قبولی را برای واریز مبالغ هنگفت به حساب بانکی خود نداشته باشید، احتمالا از نظر وام دهنده واریز این وجوه از یک منبع غیرقانونی و غیرقابل قبول تلقی شده، و به احتمال زیاد وام دهنده آنها را در نظر نگرفته و باقیمانده حساب بانکی شما را برای ارزیابی شما در مورد صلاحیت گرفتن وام مسکن اعمال می کند.

(3) علائم هشدار دهنده اصلی صورت حساب های بانکی

داشتن پرداخت های مداوم در مورد وام های دریافت شده توسط شما، موجب ایجاد اطمینان از عدم وجود هیچگونه علائم هشدار دهنده در صورتحساب بانکی شما برای وام دهندگان است. حال اگر این پرداخت های منظم، بجای پرداخت به بانک، پرداخت به یک شخص باشد، وام دهنده این پرداخت ها را نیز به عنوان یک حساب اعتباری فاش نشده مورد ملاحظه قرار می دهند.

(4) چگونه می توان حساسیت ها را هنگام بررسی صورت حساب بانکی توسط وام دهندگان کاهش داد

وام دهندگان می خواهند مطمئن شوند که پول موجود در حساب بانکی شما از مدتی قبل وجود داشته و جدیداً واریز نشده باشد. وجود سپرده های مالی بزرگ در حساب بانکی شما درست اندکی قبل از اقدام به درخواست وام مسکن، برای وام دهنده نشانه این است که پول موجود متعلق به شما نیست و حداقل ازدو ماه قبل در حساب بانکی شما نبوده است.

بنابراین توصیه می شود که در مراحل جستجوی اولیه برای پیدا کردن منزل مورد نظر خود، حداقل تا چند ماه قبل از درخواست وام مسکن، در مورد معاملات مالی خود مراقبت بیشتری کنید و در پایان هر روز فعالیت بانکی و صورتحساب بانکی خود را ساماندهی کنید. این کار به شما کمک می کند تا دریافت وام مسکن خود را تضمین نمایید

این موضوع را به یاد داشته باشید که قبل از انعقاد قرارداد برای دریافت وام مسکن، مجدداً حساب های بانکی شما بررسی می شوند. بنابراین، حتماً در طول فرایند انعقاد قرارداد برای دریافت وام مسکن، منابع مالی خود را به صورت سالم حفظ کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: zillow.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.