محل اقامت اصلی، خانه دوم، یا مستغلات برای سرمایه گذاری در آمریکا، تفاوت این موارد در چیست؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هنگامی که متقاضی دریافت وام مسکن به منظور خرید مسکن می شوید، در مورد نوع استفاده شما از ملک خود مورد سوال قرار می گیرید. زیرا نوع استفاده از ملک خریداری شده بر هزینه نهایی وام مسکن شما تأثیرگذار خواهد بود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت better، در مورد استفاده از ملک خریداری شده به عنوان محل اقامت اصلی، خانه دوم و خرید ملک به عنوان سرمایه گذاری و تأثیرات آنها بر هزینه نهایی وام مسکن به نکاتی اشاره می کند.

1- محل اقامت اصلی (Primary Residence)

استفاده از ملک به عنوان محل سکونت اصلی، واجد کمترین میزان پیش پرداخت قیمت منزل یعنی 3 درصد، و پایین ترین نرخ سود وام مسکن است. پرداخت این نوع وام مسکن به علت احتمال بازپرداخت های بالای وام مسکن توسط صاحب خانه، از نظر وام دهندگان دارای کمترین ریسک می باشد. در این نوع سکونت شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • شما باید بیشتر مدت سال را در این خانه زندگی کنید.
  • این خانه باید در یک فاصله منطقی از محل کار شما واقع شده باشد.
  • شما باید در مدت 60 روز پس از تاریخ انعقاد قرارداد خرید منزل، در این منزل زندگی کنید.
  • اگر شما این خانه را قبلاً خریداری نموده اید و قصد دارید برای ریفایننس وام آن اقدام کنید، باید بتوانید اقامت خود در آن منزل را از طریق ارائه اسناد و مدارک (به عنوان مثال، اظهارنامه مالیاتی، سند شناسایی صادر شده توسط دولت) اثبات نمایید.

نکته مهم:

اگر خانه ای را خریداری می کنید که دارای چند واحد مسکونی می باشد، تا زمانی که شما در یکی از این واحدهای منزل زندگی می کنید، ممکن است وام دهندگان مسکن بتوانند این منزل را به عنوان اقامتگاه اصلی شما طبقه بندی کنند، و نرخ بهره کمتری را برای وام مسکن مورد نظر شما پیشنهاد کنند.

 

2- خانه دوم (Second Home)

چنانچه به دنبال خرید یک خانه برای گذراندن تعطیلات در آن هستید؟ یا چنانچه برای انجام کار خود بین دو شهر مسافرت می کنید و دارای خانه ای برای اقامت در هنگام سفر می باشید، احتمالاً نوع وامی که یک وام دهنده مسکن به عنوان یک خانه دوم در نظر می گیرد، دریافت خواهید کرد. طبقه بندی منزل مورد نظر شما به عنوان “خانه دوم” به نحوه اشغال این ملک توسط شما بستگی دارد، نه به اینکه این خانه دومین خانه خریداری شده توسط شما است.

وام مسکن مربوط به خانه های دوم، دارای نرخ بهره مشابهی با منازل اصلی می باشد، اما در این نوع منازل پرداخت حداقل 10 درصد از قیمت منزل به عنوان پیش پرداخت خرید آن ضروری است. همچنین، شما به یک مبلغ دارایی نقدی ذخیره نیاز دارید که در صورت بروز شرایط اضطراری بعد از خرید منزل، بتوانید تعداد مشخصی از پرداخت های ماهانه خود در مورد وام مسکن را با استفاده از آن مبلغ ذخیره، انجام دهید.

دارا بودن شرایط زیر جهت داشتن یک منزل به عنوان خانه دوم الزامی است:

  • شما باید بخشی از سال را در این خانه زندگی کنید.
  • این خانه معمولاً باید حداقل 50 مایل از محل اصلی زندگی شما واقع شده باشد.
  • این خانه نمی تواند تحت یک قرارداد اجاره بها، اجاره به صورت زمانبندی یا یک قرارداد مدیریت املاک قرار بگیرد.

نکته مهم:

اگر شما نمی خواهید به صورت تمام وقت در منزل جدید خود زندگی کنید، و اگر این خانه به محل اصلی زندگی شما خیلی نزدیک باشد، به عنوان منزل دوم توسط وام دهندگان در نظر گرفته نمی شود و ممکن است این موضوع باعث شود که نرخ سود وام مسکن شما به میزان بالاتری، به اندازه نرخ سود وام مسکن مربوط به یک ملک سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

3- ملک مخصوص سرمایه گذاری (Investment Property)

در صورتی که به فکر خرید یک منزل اضافی به عنوان یک منبع درآمد جدید برای خود هستید، این منزل به عنوان یک ملک سرمایه گذاری محسوب می شود. در مورد املاک مخصوص سرمایه گذاری، این گرایش وجود دارد که بالاترین نرخ بهره مربوط به وام مسکن و الزامات مرتبط با پیش پرداخت در رابطه با همه نوع ملک را داشته باشند. ذخیره نمودن یک مبلغ در مورد املاک مخصوص سرمایه گذاری نیز  ضروری می باشد.

به عبارت دیگر، اگر منزل جدید شما دارای شرایط زیر می باشد، به عنوان یک ملک برای سرمایه گذاری در نظر گرفته خواهد شد:

  • منزل شما در فاصله 50 مایلی از محل اصلی زندگی شما قرار داشته باشد.
  • شما قصد داشته باشید که این ملک را اجاره بدهید. در این صورت، ممکن است لازم باشد که یک قرارداد مربوط به اجاره نامه در مورد منزل مذکور را ارائه دهید که تأیید کند که ملک مذکور در اختیار یک مستأجر می باشد.

نکته مهم:

ممکن است که هنگام خرید یک ملک سرمایه گذاری، نتوانید درآمد اجاره بهای آینده خود از این منزل را در فرم درخواست مربوط به وام مسکن خود درج نمایید.

نکته نهایی

وام دهنده با استفاده از دستورالعمل های مذکور در فوق و با اختیار خود، نوع اشغال منزل شما را در یک سند مکتوب و امضا شده تأیید می کند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: better.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.