امروزه استطاعت مالی برای خرید خانه بیشتر است، نه کمتر!

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

به باور عموم، امروزه داشتن استطاعت مالی برای مالکیت خانه به دلیل افزایش قیمت خانه در چند سال گذشته، کمتر شده است، و دیگر نمی توان مانند گذشته به راحتی صاحب خانه شد.  مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت keepingcurrentmatters، اطلاعات زیر را در اختیار شما خوانندگان گرامی می گذارد.

قیمت مسکن تنها عامل مهم در تعیین این مورد نیست. در بیشتر موارد، منازل با استفاده از وام مسکن خریداری می شوند. نرخ فعلی سود وام مسکن، نیز یکی از مؤلفه های اصلی در مورد داشتن استطاعت برای خرید خانه است. از دسامبر سال 2018، نرخ سود وام مسکن بیش از یک درصد کاهش یافته است. یکی دیگر از بخش های اصلی مربوط به داشتن استطاعت مالی برای خرید منزل، درآمد خریدار است. باید توجه داشت که درآمد میانگین ​​خانواده در طی سال گذشته، تقریباً 3 درصد افزایش یافته است.

انجمن ملی مشاوران املاک National Association of Realtors (NAR)، شاخص استطاعت مالی برای خرید مسکن را به صورت ماهانه منتشر می کند. آخرین شاخص نشان می دهد که در حال حاضر، قابلیت خرید خانه تقریباً بهتر از هر زمان دیگر در طول 30 سال گذشته است. این شاخص تعیین می کند که چگونه توانایی و امکان خرید خانه ها بر اساس موارد ذیل بیشتر شده است.

“ارزش شاخص 100، در مورد قابل استطاعت بودن خرید یک خانه، به این معنی است که یک خانواده با درآمد متوسط، ​​دقیقاً درآمد کافی برای واجد شرایط بودن به منظور دریافت وام مسکن برای خرید یک خانه با قیمت متوسط را ​​دارد. شاخص به میزان 120، نشان می دهد که یک خانواده با درآمد متوسط، دارای درآمدی به میزان 20 درصد بیشتر از سطح درآمد مورد نیاز برای پرداخت وام یك خانه با قیمت متوسط می باشد، با این فرض که 20 درصد پیش پرداخت وام مسکن به گونه ای باشد که مبلغ پرداخت قسط و بهره ماهانه مربوط به وام مسکن، از 25 درصد این سطح درآمد خریدار مسکن (درآمد واجد شرایط) بالاتر نرود”

بنابراین، هر قدر این شاخص بالاتر باشد، استطاعت برای خریداری خانه نیز بیشتر است. در اینجا یک نمودار گرافیکی وجود دارد که این شاخص را از سال 1990 نشان می دهد:

.

 

واضح است که در بین سال های 2009 تا 2015 که قیمت مسکن به دلایل متعدد کاهش پیدا کرد، استطاعت برای خرید مسکن بیشتر بود. با این حال، غیر از این دوره زمانی، و به استثنای سال 2016، از سال 1990، امروز قابلیت خرید خانه از هر سال دیگری بیشتر است.

گزارش ارائه شده در مورد این شاخص بخش دیگری را نیز در بر می گیرد که در آن، وضعیت پرداخت وام مسکن برای یک خانه با قیمت متوسط، به عنوان درصدی از میانگین درآمد ​​ملی محاسبه شده است. در گذشته این درصد کمی بالاتر از 21% بود، اما درصدهای مربوط به این شاخص، از ژوئن سال 2018 در نمودار زیر ارائه شده است:

مجدداً، می توان مشاهده نمود که در حال حاضر، استطاعت برای خرید خانه بسیار بهتر از میانگین بازه تاریخی آن است و  طی یک سال و نیم گذشته بهتر نیز شده است.

نتیجه نهایی

صرف نظر از اینکه شما به دنبال خرید اولین خانه خود هستید یا قصد دارید خانه رؤیایی خود را خریداری نمایید،  اجازه ندهید که باور های نادرست در مورد استطاعت خرید مسکن، مانع از پیشرفت شما شود. باید توجه داشت از نقطه نظر استطاعت خرید مسکن، امروزه یکی از بهترین زمان ها  برای خرید مسکن در طول 30 سال گذشته است.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: keepingcurrentmatters.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)  فیسبوک ما به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن