MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

سه دلیل برای این که چرا وضعیت فعلی یک بحران برای مسکن نیست

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

استفاده از تجربیات گذشته و درک فراز و نشیب های آنچه که پیش از ما اتفاق افتاده یکی از راه هایی است که به وسیله آن می توانیم با اطمینان بیشتری هر وضعیت و موقعیتی را ارزیابی کنیم. امروز با وجود نگرانی از رکود اقتصادی جهانی در ذهن همه مردم، مهم است که نگاهی واقع بینانه به آنچه در این سالها رخ داده است بیاندازیم.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، دلایل این که چرا وضعیت فعلی یک بحران برای مسکن نیست را شرح می دهد.

1 بازار مسکن امروز بسیار متفاوت از بازار مسکن سال 2008 می باشد

همه ما سال 2008 را بخاطر می آوریم. امسال سال 2008 نیست. شرایط امروز بازار مسکن به دور از زمانی است که مسکن یک عامل کلیدی برای آغاز یک رکود اقتصادی بود. از وام های مسکن با دسترسی آسان گرفته تا افزایش سریع قیمت مسکن، مازاد و افزونی خانه برای فروش، بدست آوردن سرمایه زیاد، و غیره. ما در جایگاه 12 سال پیش خود نیستیم. هیچ یک از عوامل آن زمان امروز نقشی را در بازار مسکن بازی نمی کنند. مطمئن باشید که مسکن یک کاتالیزور نیست که بتواند ما را به آن زمان یا مکان برگرداند.

بر طبق نظر دنیله هِیل Danielle Hale اقتصاددان برجسته در وبسایت Realtor.com، “اگر رکود اقتصادی وجود داشته باشد، متفاوت از رکود اقتصادی بزرگ خواهد بود. در رکود اقتصادی بزرگ همه چیز خیلی سریع فروپاشید و نابود شد، سپس بهبودی و بازیابی بسیار کند بود. انتظار دارم که این رکود اقتصادی خفیف تر باشد. خانوارهای زیادی را نداریم که بازپرداخت وام مسکنشان بیشتر از ارزش خانه شان باشد و به طور بالقوه دچار مشکل شوند.”

علاوه بر این، پیش بینی تولید ناخالص داخلی گلدمن ساکس (Goldman Sachs GDP) که در این هفته منتشر شده حاکی از آن است که اگرچه هیچگونه رشد زود هنگامی پیش بینی نشده است، اما با ورود به نیمه دوم سال جاری رشد وپیش رفتی پیش بینی می شود که حتی در اوایل سال 2021 قوی تر خواهد شد.

هردو منبع تخصصی حاکی از آن است که این رکود اقتصادی یک رویداد زودگذر است، نه فروپاشی صنعت مالی. تفاوت آشکاری با سقوط سال 2008 دارد که تقریباً به مدت چهار سال نتوانست به حالت عادی برگردد. اگرچه این امر چالش های اقتصادی میان مدتی را به همراه دارد، اما رکود اقتصادی بالقوه امسال تکرار فروپاشی بلند مدت بازار مسکن که همه ما به خوبی آن را بخاطر داریم نیست.

2- رکود اقتصادی مساوی با بحران مسکن نیست

در مرحله بعد، به پنج رکود اقتصادی گذشته در تاریخ ایالات متحده آمریکا نگاهی بیندازید. در واقع ارزش خانه در سه مورد از آنها افزایش یافته است. درست است که ارزش خانه در طی آخرین رکود اقتصادی تقریباً 20 درصد سقوط کرد، اما همانطور که در بالا مشخص شده سال 2008 شرایط متفاوتی را داشت. در چهار رکود اقتصادی قبلی ارزش خانه تنها یکبار (کمتر از 2 درصد) کاهش داشته است. در سه مورد دیگر ارزش املاک مسکونی 3.5 درصد، 6.1 درصد، و 6.6 درصد افزایش یافته است.

3- می توانیم به آنچه می دانیم مطمئن و دلگرم باشیم

نگرانی که در مورد تأثیر جهانی COVID-19 بر اقتصاد خواهیم داشت واقعی است. بنا به اظهار بلومبرگ Bloomberg، “چندین اقتصاددان تصریح کرده اند که میزان خرابی اقتصادی بستگی به عواملی مانند مدت ماندگاری ویروس دارد. آیا دولت ها سیاست مالی را به اندازه کافی باز خواهند گذاشت و آیا بازارها می توانند از انجماد و عدم تغییر اجتناب کنند.”

ما می توانیم اطمینان داشته باشیم که،  اگرچه تأثیر دقیق این ویروس را بر بازار مسکن نمی دانیم، اما می دانیم که مسکن محرک و گرداننده این امر نیست. حرکت، ازدواج، فرزندان، تغییر شغل، بازنشستگی و غیره همه بخش های ثابت و استوار زندگی هستند و همه برای زندگی به یک مکان احتیاج دارند. و این امر تغییر نخواهد کرد.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.